Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.02.2011, 00:16   #1
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Aktivni zvucnici

Treba mi vas savjet oko izbora aktivnih zvucnika ali Behringerovih znam da ne hvalite bas behringerove proizvide, ali nisam bas nesto sa novcima..... gledao sam kutije marke:

1. Behringer B212D
2. Behringer B208D
3. Behringer B215D

Ne planiram s njima raditi neke velike gaze poput svatova.... ali moze li posluziti za svirke, od 50-150 ljudi? Takodjer imam mixetu (opet cete reci katastrofa ) Behringer Xenyx 1222 fx pasivnu...... Pa ako nije problem da mi napisete sve mane i prednosti. I vasa preporuka za neke koji nisu skupi, recimo do 550 km po komadu (da su aktivne,mogu biti i polovne)..... Hvala puno svima!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2011, 00:41   #2
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Inače bih ti rekao da Behringera zaobilaziš što više možeš, ali kad se mora..
Znači od B208D nema ništa, 8" u bassu, a sviraš na aranžeru nećeš ništa dobiti. Najmanje ti treba 15" u bassu. A ovo što su sa 8" 200W sumnjam da je tako.

B212D (isto ne bih zbog dvanaestice)

B215D već može iako nosi 550W i ovaj i B212D koji je 12".

Bitno je da znaš da su kod Behringera bolje pasivne miksete nego aktivne (tako da ne možemo reći da ti je mikseta baš katastrofa )
Kod kutija je obrnuto.

Pozdrav.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio harepa50 za ovaj koristan post:
mirandess (07.02.2011)
Star 07.02.2011, 00:50   #3
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

aha, joj izvini, za aranzer pa2xpro je znaci preporuka je B215D hvala puno! Ma ja sam, trebao po pola kupiti razglas sa kolegama, ali doslo je do nekih nesporazuma... tako da cu izgleda to morati sam kupiti, al nema veze.... Ma bitno mi je da mogu s njom odraditi neke male gaze tj svirkice i to je to... a poslje kad se nabere novaca kupujem nesto bolje u svakom slucaju hvala mnogo! ako jos nekom nesto padne na pamet neka kaze. hvala.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2011, 01:15   #4
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Kolega mirandess,
trebao si malo procackati forum, tj ukucati u pretragu behringer i nasao bi vise posta izmedju ostalog i moj rekordno posecen post sto se tice behringera pod nazivom Bekstvo od Behringera!!!

Tu ti lepo pise sve, i bas sam pricao o kombinacijama pasivni behringer mikser, aktivna kutija behringer B315A
Ovako:
Sto se tiče tvog miksera to je najbolji mikser za te pare, 1222fx bih i ja ponovo kupio kada bih se vratio na behringer,.... Ima sve sto treba, za solidan sound.
Od onih nabrojanih kutija ne valja nijedna, sve sam probao jer pre par godina sam imao isti problem da se ozvučim za male pare!
B215A je najozbiljnija ali mozes ozvuciti najvise 60 ljudi otprilike, kada sam kupovao te aktivne behringer kutije u artistu sam uporedio b215A i B315 A razlika je 40 eura po kutiji,... odmah sam shvatio da je 215 samo za monitoring ili vezbu po kuci, uzeo sam dve 315A i zaradio para i para, nista mi se nikad nije pokvarilo,... itd, ozvucavao sam sa te dve kutije koje su ekstremno snazne i vece prostore od 200 kvadrata. Jedino sto su velike i teske, ma imas sve na onom postu samo pisem za dzaba,...
uglavnom behringer je ipak kakav takav brend, stara firma koja kopira velike brendove i ima asortiman jedan od najvecih, bukvalno proizvode skoro sve od opreme. Ja sam mikser i kutije prodao preko oglasa za par dana, naravno uz realnu cenu! Tako druze kupi nesto od behringera i zradi para, u medjuvremenu razmisli sta ces, prodaj to pa pazari sta ti dusa zeli. Eto ja tako uz pomoc Behringera radio, zaradio, i sada sviram i pevam na soundcraft pasivnom mikseru i aktivnim mackie srm450,... Uglanom aktiva je aktiva!
Nadam se da sam ti pomogao!

Promijenjeno od pedjajazz (07.02.2011 u 01:19 sati)
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio pedjajazz za ovaj koristan post:
mirandess (07.02.2011)
Star 07.02.2011, 02:00   #5
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav , i ja se mnogo raspitivo oko aktivaca od beringera , odusto sam zato sto se pregrejavaju e sad mozda sam se prevario pa nisam kupio , uzeo sam polovnu psx 12a JB system. Koliko sam cuo od prijatelja peringer ima cist zvuk tu su negde u rangu Hi Fi zv kutija , jedino to sto se pregrejava pojacalo u njima spas je postaviti dva ili tri kulera da hladi izlazno pojacalo u njima . Ja sam pazario polovnu jednu kutiju jb system psx12a al i ta se greje , a rebrasti hladnjak je spolja tako da moram i ja postaviti kulere . Nisam zadovoljan sa zvukom kajem se sto nisam kupio novu b212d beringer , ako slucajno zelite bolje i ako imate novaca onda rcf ili jbl eon , uvek bilo i bice KOLIKO PARA TOLIKO I MUZIKE
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gagan za ovaj koristan post:
mirandess (07.02.2011)
Star 07.02.2011, 02:19   #6
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Vidis, behringer nove aktivne nemaju rebraste hladnjake, evo primetio sam da mi se mackie srm450 vise greje nego 315A, sa hladjenjem nisam nikad imao problema, a radile su i po 10 sati bez gasenja, a i sada su klimatizovane sve prostorije, a ko jos pa svira pod satorima, tu ionako je pasivna za preporuku, s toga netacno, behringer se ne greje!!!!
Inace rcf, super naravno, a novi jbl eon 515, 315, bacanje para, bolje radi 200 puta prethodna jbl eon G2 serija, u novoj je tako kompresovan zvuk, uzas za sve osim za tehno zurke!
Tako da u odnosu na martin wisman, i ostale smesne firme, behringer pravi izbor, i shvatite ljudi da samo mi muzicari primetimo razlike u soundu, obicni ljudi vise gledaju atmosferu, repertoar, suknju, sise, a najvise u zadnje vreme koliko ce da kosta muzika,... pa ti vidi, kakva je situacija bar kod mene, tj. lokalni tezgaros, bez tv marketinga,... i behringer je ok. No svi mi tezimo da zadovoljimo svoje muzicke ukuse i standarde, stoga neka mirandess zaradi pa neka odabere ko covek kada bude imao para!
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio pedjajazz za ovaj koristan post:
mirandess (07.02.2011)
Star 07.02.2011, 03:19   #7
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

slzem se s kolegom pedjajazz..jedan drug uzo te aktivne kutije skoro (315a),a pre njih svirao na sx300,covek odusevljen kako rade,ja ih licno nisam cuo,on kaze snage ima na pretek,a da mu nimalo ne zaostaje za kvalitetom Ev-ovi kutija..opet kazem nisam ih cuo,to su njegove reci..ali u poslednje vreme cujem da se ljudi i ne zale bas mnogo na behringerove aktivne kutije,uglavnom su zadovoljni,s obzirom da kostaju nove malo preko 250 evra komad,a ovaj drug naso par za oko 350 evra..tako da je ok prosao,i zadovoljan je..ljudi uglavnom blate behringer..istina nema neki zavidan kvalitet,ali bre ljudi pa za te pare ne znam koji djavo ocekujete..do skoro sam imao beringerov mixer kockicu(pmp2000)..placen nov 21000 dinara,dok je bio na akciji prosle godine...pogledajte malo oglase pa vidite za 200 eura koj mixer mozete da nadjete polovan..cak ni neki pasivan da je u ok stanju,a ovaj bio nov za te pare...samo korektor da nema muke sa strujom,i nemas brige s njim..gura 4 kutije,malo s mukom,ali ok...za 100 ljudi odlicno..a kod nas su u zadnje vreme i u glavnom takve svirke(bar 50%) do 100 ljudi..moze da zaradi mnogo vise nego sto vredi,sa solidnim zvukom...ljude ne vole beringera,jer ocekuju previse,za relativno malo para..sa behringerom mozes za 500,600 eura da se opremis skorz sa novom opremom i da odes da radis,zaradis,i za manje od desetak svirki sve to otplatis..kazem nije neki kvalitet,ali sto kaze pedjajdazz,niko dalje od muzicara i ne cuje tu razliku..bitno da gruva nesto na kutijama,i da pevaljka ima sto krace suknjice,ostalo manje vise..kod nas dole na jugu kafice radis najvise po 30,40 eura po glavi..i kakvo ozvucenje gazda ocekuje za te pare da mu doneses?naravno vrhunsko,ali ti doneses kakvo imas,i za te pare i njemu je ok,kazem opet samo da nesto gruva s kutija,i da se prodaje pice...malo se raspisao..sry..i ja isto kao i drugi kolege tezim da nabavim sto bolju opremu,al nekad mi krivo kad sve pare ulazes u nju,a neki debil te zajebava za neku crkavicu za gazu..al jbg..to je sto je..bij ili ces biti biven..pozz svima

Promijenjeno od Milan$ (07.02.2011 u 03:22 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
mirandess (07.02.2011)
Star 07.02.2011, 03:34   #8
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Zaboravio sam reci da je taj model b315A kao i malo skuplja novija serija Dsp 412, 415, 512 kopija po izgledu a samim tim i po prostiranju zvuka industrijskog standarda najprodavanije aktivne kutije mackie srm450, sto znaci da su prodorne i nabijacke,.... Ja sam zato posle b315a i nastavio na mackie, i veruj te mi snage nista vise nema u odnosu na b315a, jedino je konkretniji bas i naravno instrumenti izlaze cistije, ali zato se na vokalu sada cuje daleko vise svaka greska.
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio pedjajazz za ovaj koristan post:
mirandess (07.02.2011)
Star 07.02.2011, 04:15   #9
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Milan$
Kolega u potpunosti se slazem sa vama! Sve sto ste rekli istina je, doduse ovdje se kod mene bas i ne svira ono tipa (klavijaturista i pevaljka). to ti je vise ono tipa vecer vina i meze (dalmatinske pjesme, zabavne....). Pa zato sam i rekao od 50 do 150 ljudi... Hvala na misljenju.

Evo skupio sam nekih 500 km, i jos cu skupljati malo i otici kupiti nove zvucnike... A sto se tice tog "mizernog placanja", znam momka koji svira na aktivi behringerovoj, na klavijaturi od koje nije izvukao nista, sve tvornicko, kad pjeva nema nimalo efekata niti delaya niti reverba.... ama bas nista, i uzme 50 eura, ili eventualno vise(kako se dogovori sa gazdom). Lik pojma nema, ne kazem nisam niti ja perfekcionista ali ovaj sajt i ljudi ovdje su mi pomogli oko izbora stvari za klavijaturu i kad vidim koliko se ja trudim, pravim od 10 pa do 2,3 ujutro klavijaturu (a po ovim kaficima jos nisam svirao nikada, jedino neke momacke veceri) da napravim i slozim sve boje i ritmove kako bog zapovijeda i da mi plati nesto mizerno u odnosu na primjer koji sam naveo.... nema smisla.... No dobro, ne zelim dalje da sirimo temu da ne ode u lock, jer stvarno mi ovo puno znaci. Meni je sada trenutno najvazniji izbor opreme (u ovom slucaju aktivnog ozvucenja behringer), performanse i vase misljenje.

Znaci B315A ili B215D..... hvala vam puno ljudi!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2011, 05:05   #10
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

tu smo da se pomazemo druze..

samo da pitam kolegu pedjajazz..koliko ljudi je najvise mogao da ozvuci sa ove dve b315A? hvala i pozdrav
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije