Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Ostalo

Ostalo Ono prateće opreme što do sada nije pomenuto

 
 
Alati tema Display Modes
Star 21.12.2015, 03:16   #33
wladymeer
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.11.2015
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
wladymeer ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hteo bih da napravim "master" dugmetaru. A pre svega, želeo bih da napomenem kako nemam ama baš nikakvog predznanja vezanog za "dugmetare" pa ako lupim nešto... imajte to u vidu

Zanima me izrada mastera za "desnu ruku" bez nekih "virtuoznih" ambicija - želim da naučim raspored tonova, neke jednostavnije manire sviranja foršpila i sl.

A imam par pitanja...

1. Koja je minimalna veličina mastera? Vidim da se na 61 dirku ugradjuju dva dela, leva i desna ruka verovatno? Kako mene zanima "samo desna", jel bi master od 2 oktave bio dovoljan ili mora bar 3?

2. Što se tiče načina prerade, hteo bih da postignem osećaj najbliži dugmetari. Ako ima neke bitne razlike, šta da tražim? Sa ili bez dinamike, optički ili mehanički kontakti...?

3. Pošto sam klavijaturista koji ne preferira baš "plitke" dirke (Triton Le sa fabričkim dirkama mi je jedno od gorih iskustava u životu), šta mi je bolja opcija? Mekše ili tvrdje tipke?

4. Ako se slučajno (ne daj bože ) ambicije povećaju, da li je izvodljivo tu preradu iskoristiti i prebaciti na drugu klavijaturu?

5. Što se tiče MIDI dela, pretpostavljam da je prerada samo zamena fizičkog kontrolera i da master funkcioniše kao i inače?

6. I na kraju, koliko bi me takvo zadovoljstvo koštalo okvirno i ko bi za moje potrebe bio optimalan izbor?

Hvala i valjda nisam ništa propustio bitno da pitam.

Promijenjeno od wladymeer (21.12.2015 u 03:18 sati)
wladymeer je offline   Reply With Quote
 

Favoriti

Oznake
dugmetaru, klavijature, prerada

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije