Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.04.2013, 03:35   #1
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Korg PA1x Pro problem sa ucitavanjem Resource-a

Pozdrav svima, i izvinjavam se unapred ako vec postoji odgovor na pitanje ali ja nisam mogao da ga nadjem.
Nabavio sam jedan Pa1xPRO koji radi onako kad se upali sve normalno, ucita OS, i kad krenem sa ucitavanjem resursa, zakoci na drugoj disketi i izbaci gresku tipa Backup file is damaged itd itd...kad to probam sa HD njegovog, otprilike na sedam osam posto ucitavanja opet to uradi.
Necu da pominjem da sam probao sa resource sa korgpa.com i sa drugih mesta sve isto pokazuje sto znaci nije do fajlova niti do medija vec ko zna sta.
Hvala unapred na resavanju ovog frustrirajuceg problema...(a mislio sam da znam sve gmoguce greske na PA seriji, medjutim uvek iznova iznenade)
Dodato:
Da li je u ovom slucaju SSD riknuo pa nece da primi resurse, ili je neki vrlo cudan softverski problem, evo petljam se vec celu noc sa njim i ne znam sta vise da mu radim

Promijenjeno od markomuzicar (18.04.2013 u 04:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2013, 08:48   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nadam se da jesi ali ipak da pitam, da li si predhodno odradio Update OSa prije tih resursa ? Posljednji OS je, cini mi se, bio verzija 3.01 a Resources verzija 3.00.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2013, 09:59   #3
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

Druze os 3.01 je zadnja verzija,naravno resource je 3.00,a Da bi ubacio novi OS 3.01 verziju,potrebno je kada palis klavijaturu da stisnes INTRO 1 I on ce sam krenuti automatski brisanje sve iz klavijature ti što si to radio nije obrisalo,zato ti izbacuje gresku prvo si mislio da je do floopy ali ne,Pokusaj kako sam ti rekoa ubaci OS upali klavijaturu i kada ti pojavi dalje ne ides na YES Vec na INTRO 1,i sacekas da on zavrsi posao,i onda tek kada sve zavrsis,uradi resource,ugasi klavijaturu,upali i to je to,ja sam imao problem isti potpuno i kada mi je riknuo HD,pisalo mi je Media unknown,ili kada je trebalo OS da ucita,ispise file damage,eto nadam se da sam ti pomogao,samo drzi INTRO 1 i to je to ne idi na YES eto toliko pozdrav
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2013, 13:10   #4
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve te fore i za Intro 1 umesto yes na pocetku i sve to sto se moze naci na ineternetu na bilo kom mogucem jeziku sam vec procitao i pretrazio pre nego li sam pitao ovde, i naravno updateovao prvo operativni pa resurse znam za red!
Nece bre! Ovo ne mogu da verujem da se desava, izgleda da je riknulo nesto hardverski i to zesce...ima par slucajeva na netu sa mojom problematikom, znaci tacno na 14 posto zaglavi update resursa kad ga radim sa hard diska, a kad radim sa diskete, kad ubacim drugu od onih 6. Uopste mi nije jasno!
Dodato:
A i ako je riknulo nesto unutra sta moze biti? Jer sve radi maksimalno samo nema nijednog fabrickog ritma ni boje...
Da li je moguce da SSD rikne...tako da prihvati samo O.S. a Recources ne?
I da li se pojedinacno menja ili cela ploca....?
Ihaaaaj koliko pitanja...

Promijenjeno od markomuzicar (18.04.2013 u 13:42 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2013, 14:09   #5
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imas li mogucnosti da resorse ubacis direkt sa compa na HD bez diskete? Mozda su u pitanju delimicno neispravne diskete koje prime fajl ali prave problem prilikom ucitavanja.... Ukoliko si resorse na HD ubacivao sa disketa, vrlo je verovatno da ih nije lepo kopirao na HD pa zato i pravi problem. Nisam cesto radio sa disketama ( samo starije klavijature tipa roland em) ali i tada sam imao puno problema sa disketama i ucitavanjima. Kupi NOVE diskete, pa probaj ucitati sa njih ili sa HD-a ( na koji predhodno prebacis resorse sa Novim disketama).

Pozz
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2013, 15:05   #6
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma probao sam sve opcije i nove diskete, i prebacio resurse na hd sa kompjutera direktno, evo sad cu i sa cd-a da probam ako bude hteo, tojest ne znam ni da li mu radi cd. I nista.
Da li postoji neki NAND format za njega kao za pa 800, znam da sam par puta resio problem njime...ili neki Service Menu za servisere, ili self test, da vidim da nema bad sectore na ssd-u...Nista zivo nema na ovom Netu da se nadje
Dodato:
E sad sam provalio da ni ram memorija ne radi...u sound pa record modu mi prijavljuje 0b, 0 sekundi...gde ustvari treba da stoje ramovi na pa1xpro...na prva dva slota ili na druga dva?
I ima li veze ram sa neucitavanjem resursa?
Kad pokusam tako bez resursa da ucitam bilo koji set sa semplovima, ucitav neko vreme i izbaci onaj device generic error....

Promijenjeno od markomuzicar (18.04.2013 u 16:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2013, 17:07   #7
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

druze,promjeni HD stavi HD od 20 gb formatiraj ga na klavijaturi i probaj ponov,ja sam ti vec rekao kod mene isti problem bio,na kraju HD zamijenio slucajom formatiro i onda proradio,a postoji solucija da te zeza ciac floopy,zasto,jer slabo se koristi,a i tesko je bar kod nas u tuzli je tesko naci floopy diskete jer one se vec odavno ne proizvode,to se desi kad neko ucitava bespotrebne i preradjene stvari sa pa800 pa nadalje,a ostavi isti program iz userdk od pa800 sto sam probao naravno dosta user dk praznih ucitaje na pa1x i tako se preradi bubanj,to se meni desilo,da prebacim i kada sam htjeo da obrisem onda sam i zezno,i patio se dva dana sa tim floopy driverom disketama i na kraju HD zamijenim i onda je proradilo sve,mada nemora da znaci da je HD kod tebe se to moze napraviti ali tesko je objasniti preko poruka,pokusaj nego da nosis majstoru ako mozes ti nesto napravit jer majstor ti nece dati da gledas sta ce raditi,a rijece ti da je zamijenio ramm plocu nebitno,eto toliko.
Dodato:
i da dodam,ne vjerujem da je SSD memorija u pitanju,probaj rijesiti problem sa HD,pase ti sa laptopa ATA serije,ja bih to pokusao pa onda mislio na SSD,jer rastavio sam more klavijatura,a dsla mi je samo jedna Pa1x koja je imala problem sa SSD nije nikako htjeo ni da ucita OS samo displej gori i pomijesana slova eto sta je bilo,tako da se mijenja kontrolna ploca a teze je naci za pa1x a krece se od 50 eura do 80 eura
tako nekako nije neka ni cijena,kako covjeka zna zezati.
Dodato:
izvini sto cu jos dodati,(rolandx) je u pravu u vezi disketa,moze biti ispravna u jednom dijelu ali osteti fajl prilikom prenosa,ja sam kupio par disketa i moro sam sa tri diskete radit od mogucih 10 disketa,ako imas kablo USB povezi sa comp i prenesi resource.

Promijenjeno od korg18 (18.04.2013 u 17:13 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2013, 18:27   #8
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ok hajde da kupim i novi hard disk posto mi cd ne radi, ima ga unutra a nece da radi ko zna zasto. Sa disketa nece da ucita.
Gde idu ramovi ovi po 16 mb, recite mi na prva dva slota kad se otvori poklopac ispod, ili na druga dva? Da ne jurim sad uputstvo po netu
Valjda nije crklo nesto zesce bas bih ga sredio da ga imam za rezervu kuci!
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2013, 23:56   #9
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

Idu ti na prva dva slota gdje i jesu ramovi,oni drugi su ti za EXB prosirenja,a ako ti ne radi CD slobodno ga izvadi jer zna zezat,i ako ces mijenjati rame i sta ja znam moraju biti isti potpuno iste frekvencije ako nisu uskladjeni zna ti malo otezat rad sa semplovima i pojavljuje se nekad pucketanje i u ritmu,a to sa HD probaj nije on ni skup neki 15 eura od 20 gb mozda manje zavisi,bolje nego placati vise,sve sto mozemo ovdje pomoci,pomocicemo.
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2013, 00:27   #10
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala unapred...ali vec mislim da ce jedino neki majstor da mu pomogne...ako taj hard novi ne upali, majstor mu ne gine! Mislim da je riknuo SSD, znaci ramovi u prva dva slota jedan ispod drugog...cd cu izvaditi skroz, sta ce mi!
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije