Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.02.2016, 06:22   #491
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja opet kao neutralac koji ne sviram yamahu, ipak mislim isto kao kolega Sky net, a to je da je previse to para, da bi se dopustili takvi osnovni propusti u top aranzeru...za 4000 evra, morao bi da ima najistancaniji softver u njemu, za najfinija i najsitnija podesavanja,da mu racunar ne zatreba ni za najgore, a ne za tako osnovne stvari...mislim ajd obsjasnite mi prostu stvar - cemu to? cemu na tako skupom instrumentu softer na racunaru, za najbanalnije stvari? i toliko sporo i dugo prebacivanje u ucitavanje, danas u vreme ssd diskova?? odgovor se namece sam - iz cistog bezobrzluka yamahe,da bi za godinu dana mogli da izbace nov aranzer t6 i rekli evo izvolite gospodo sad imate obradu u samoj klaviajturi, to kosta opet 4000 evrica...i tako u nedogled...ali mislim da treba na vreme da se opamete, da ne bi prosli kao tvrdoglavi roland svojevremeno sa slicnom politikom, pa da se posle vracaju polako na mala vrata...a kreiranje 20 drumkitova, sa razlicitim volumenima na pojedinim elementima bubnja - mislim sta reci, samo izgovaranje toga, da bi resili najosnovniji problem, na tako skupom instrumentu, znaci da te oni svesno da prostis, j*bu u zdrav mozak - na fazon, ajd ajd snadji se,misli, tepaj glavu, pa dogodine blago nama, iskresiraj nam ti jos toliko za nov model, pa cemo ti resiti glavobolju...Takodje moram da se osvrnem, na ovo testiranje klavijature pre kupovine...na zapadu je kako mi se cini moguce kupiti instrument i vratiti ga u roku od mesec dana, ako ti se jednostavno ne svidja...na Balkanu to je misaona imenica, mozes doci u radnju proceprkati malo po instrumentu dok te nadobudni prodavac gleda popreko, preslusati nesto ritmova i boja i to je to...tesko da mozes spoznati sve detalje funcionisanja za tih 15-20 min cackanja, a ionako se najvise fokusiras na zvuk da vidis, vredi li to, a ne da juris po menijima ima li podesavanje jacine elemenata bubnja ili neke slicne sitnice, kad naravno , to vec ocekujes od top ponude aranzera, jos za te novce...Ja nisam pristrasan i pisem ovo objektivno, iako sviram korga, mozete u mali milion tema videti koliko ga kudim i koliko sam mu mana naveo, mislim jednostavno treba biti realan, i reci istinu, kao kad kazem korg cesto zvuci ko bozicna prskalica, iako ga sviram,nemam predrasuda, i potreba da ga branim, to je istina i tako je, isto tako cu reci, da je yammaha sa ovim "ubatisala" neke stvari, i dzaba stajati na stranu yamaha korporacije, jer u svakom momentu morate imati na umu, da oni zaradjuju na nama, i da su takvi namerni propusti nedopustivi za tako skup instrument...da je to neki model iz neke srednje i nize klase, za njega se i ocekuje da bude svacim osakacen, pa u skladu s cenom, ide i ponuda...ali za te novce, ama nikako takve krucijalne stvari...neka vam primer bude roland ea7, kad se njima kao sto rekoh njihova politika slicna yamahinoj obila o glavu, sad da vidis kako se sve moze ponuditi za tricavih 1300 evrica, i editing i sempler i zvuk i svasta, sve to jer su svojevremeno bili gluvi za sugestije kupaca, pa sad ko ne plati na Drini, plati na Cupriji
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2016, 06:28   #492
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zbilja, izadje li taj "daleko najmoćniji od svih hardware aranžera današnjice"

Glede Yamahe, davno smo zakljucili da novi Korg ne valja, pa sad to isto vazi i za Tyros5, Roland nikad nije valjao, sem G1000 na koji su neki svirali 30 godina
Ketron ima bagove ...
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2016, 08:05   #493
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@sale_band - i ja htjedoh upitati isto al se sve bojim jer će opet reči da filozofiram , pa kad pobogu stigneš čuti i popravljati taj doboš na svirci, jedva stignem popit pivo i pogledat mlade curice, ma hebeš doboš

@ Rudiiii - izašo je, kako nije, zar ne vidiš da pola europe svira na njega
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2016, 13:48   #494
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Daj Milane oladi malo. Nemaš Tyros i nemaš pojma o čemu govoriš. Tyros 5 je najskuplji arranger na našem komercijalnom tržištu ali je i najbolji. Kužiš? -Bez obzira što je kolega jadan zbog propusta i 'dječjih bolesti'.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2016, 14:08   #495
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Milan$ Pokaži Post
...mislim ajd obsjasnite mi prostu stvar - cemu to? cemu na tako skupom instrumentu softer na racunaru, za najbanalnije stvari?
Kolega Milane,kao sto sam naveo posjedujem I KORG PA900 (prije toga imao I druge KORG-ove).Licno za mene rad u samoj klavijaturi nemoze se ni priblizno porediti sa radom na racunaru.
Kad nesto treba da doradjujem na KORGu muka me hvata u poredjenju kad radim stvari za T5 sa racunarom.

Ovo sam namjerno naveo tek toliko da se vidi koliko smo razliciti I da neke stvari koje jedni kude ,,,drugima su "mehlem" na srcu.

Srdacan pozdrav

Promijenjeno od tyros2 (20.02.2016 u 14:13 sati)
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2016, 14:43   #496
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja imam Korga Pa3, ali pratim sve na forumu.
Takodjer pratim Korgov i Yamahin forum u Njemackoj i nigdje jos nisam procitao da netko pokusava nekoga popljuvati, napraviti glupim i obezvrijediti. Na svatko pitanje koje se postavi ljudi kulturno odgovaraju i trude se pomoci, ali na nasem Yu- midi forum nazalost nije uvijek tako.
Nije mi jasno zasto smo takvi ljudi....
ffb je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2016, 20:30   #497
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Milan$ Pokaži Post
...mislim sta reci...Instrument od 4000 evra a ne proveris dal ima sto ti treba? ..
Za mene licno Tyros5 ima ama bas sve sto mi treba.Kupio sam ga prije 18 mjeseci I trebalo mi je 3 mjeseca da ga sredim onako kako meni pase.Tek posle toga sam prodao Tyros3.

Treba smirivati tenzije a ne podizati ih,pogotovo ne pisati svata o instrumentu koji ne posjedujemo.Nemozemo izvlaciti zakljucke na osnovu pojedinaca.


Srdacan pozdrav!
Dodato:
Takodje bih dodao da mi je trebalo oko 3 mjeseca da sredim I KORG-PA900.Ni sa njim nikad na svirci nisam nista dodavao niti oduzimao ili sredjivao Bas Noge.......

Takodje sam I sa KORGom zadovoljan I nosim ih uvjek obadva zajedno na svirku.

Promijenjeno od tyros2 (20.02.2016 u 20:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2016, 20:25   #498
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale_band
Sad, nije mi jasno da li je ovaj YEM u stvari i style sequencer za T5??
To mi je zelja da imam jos od E86 jer pravljenhe ritma u samoj klavijaturi mi je pakao.
Ne, s YEM-om ne možeš editirati Style.
Style se može iz nova izraditi ili već postojeći obrađivati u samoj klavijaturi. U editoru klavijature postoji sasvim dovoljno alata s kojima se može korektno odraditi većina stvari. Radi se o osnovnom editu, a onaj tko želi malo dublje zagrebati površinu, preostaje jednio rad na računalu. U takvom načinu rada cjelokupne izmjene koje radiš na računalu, slušaš na klavijaturi. Dakle, nema rada na slijepo i tapkanja u mraku.

Ovo bi bio odgovor za citirani dio. Još bih želio dodati neke detalje za one članove koji prate temu samo zbog informacija o Tyros5 i nisu (još) direktni korisnici Yamaha aranžera.

Postoji opširna tema o Stylovima, tamo su odgovori na gotovo sva pitanja vezana uz ovo područje. U opisu izrade i edita su navedene sve mogućnosti, prednosti ali isto tako i manjkavosti ili nedostaci. Mislim da bi svatko tko se i malo želi upoznati s izradom Styla trebao barem površno pogledati sadržaj. Ovako izgleda kada se na yamahi želi editirati pojedinačno svaki element bubnja u stylu.
https://youtu.be/xK1pCUyJg8o?t=1m59s
Ne može mi nitko reči da je pikanje po malom ekranu klavijature bolje, brže i preglednije od ovog.

Isto tako sam u drugoj sticky temi veoma detaljno opisao postupak spajanja klavijature s računalom. Radi se o uobičajenom postupku i kada se on jednom pravilno odradi, potrebno je samo piknuti USB kabl iz računala u klavijaturu i to je sve. Znam da je navike teško mijenjati ali kad se jednom navikneš na miša, veliki ekran i specijaliziran software, teško se vratiti na skučene male ikone klavijature i pikati vrškom prsta po potenciometru promjera od par milimetara.

Povezivanje klavijature s računalom i takav pristup radu je napredak, budućnost, a nikako otežavajuća okolnost. Edit samo na klavijaturi je odavno prošlost i može poslužiti samo za hitne intervencije, a nikako za jedan ozbiljan rad.

Yamaha uvodi YEM-u kao dodatnu aplikaciju koja objedinjava par funkcija u komunikaciji synth-comp. S njom je moguće manipulirati materijalima koje ćemo poslije koristiti u samoj klaviajturi. Bilo da se radi o packovima koji dolaze iz Yamahinog shopa, Packovima koji se od strane drugih firmi prodaju na tržištu ili vlastitom materijalu od starijih modela poput Tyros3/4. Sadržaji koje unosimo u YEM se mogu pregledavati i po želji brisati njeni pojedini dijelovi ako nam ne trebaju. Na taj način optimaliziramo količinu materijala kako bi maximalno ispunili RAM memoriju klavijature. Preglednost i jednostavnost rada s YEM daleko nadilazi "stari" način unosa. Kada ovakav koncept rada usporedimo s konkurencijom, siguran sam da bi korgovci bili oduševljeni jednim sličnim alatom za kombiniranje setova.

Sa YEM-om je moguće izraditi nove vlastite samplove ( drugi video iz mog posta 482) ili editirati već postojeće samplove koje imamo. Ne može se editirati sample iz Yamahainih Packova jer su oni zaštičeni od strane proizvođača. Manjkavost YEM-a možda jest to što se obrađeni materijal prebacuje u klavijaturu 20-tak minuta. Ali čemu zbog toga toliko nezadovoljstvo, pa korisnici Korga su sve do nedavno prilikom svakog paljenja instrumenta čekali po 10-tak minuta. A radilo se o višestruko manjem obimu materijala koji se upisivao. Slažem se i s tvrdnjama nezadovoljnika da na Tyros5 više nije moguće dodati samo jedan sound u klavijaturu, kao što je to bilo moguće na prijašnjim modelima Tyros4/5. Da, to bi sigurno olakšalo nadogradnju već postojećeg packa koji se nalazi u klavijaturi, ali što je, tu je.

Yamaha u svaki novi model ugradi nešto novo. Bez obzira što se nama ne sviđa koncept kod nekih poboljšanja, kod Yamahe je za razliku od drugih brendova prisutna kompatibilnost sa starijim modelima. Moguće je brzo i jednostavno konvertirati samplove sa Tyros3/4 i unijeti ih u Tyros5. Svi Stylovi još od starog i dobrog PSR9000 bez izuzetka rade i na Tyros5. Isto vrijedi za registracije, voice, VH2, DSP efekte ... Iako to nerado činim, moram povući paralelu s novim Pa4x. Promjeniti raspored bitnih tastera na ploči, smanjiti količinu RAM-a pa, izmjeniti neke važne funkcija poput song boobk ili master efekta ... meni se čini da tim stručnjaka koji je izradio PA4x uopće nema pojima što je imao pa3x. Ako ove propuste usporedimo s Yamahinim "nedostacima", onda mislim da nema razloga za nezadovoljstvo.

Yamaha aranžeri imaju svoju logiku. Tek kad se ta logika shvati, mogu se zaobići tkz. nedostaci koji nas ograničavaju u nekim stvarima i tek se tada instrument može iskoristiti do maksimuma. Bez poznavanja te logike je nemoguće kvalitetno komentirati i donositi zaključke jer su oni vrlo često odraz jednostranog viđenja. Tako je uostalom i s aranžerima ostalih brendova jer svaki od njih ima svoje specifičnosti. I svi su oni jedan drugome uz rame, ovisno od cjenovnom rangu, samo treba iz njih izvući ono najbolje. A za to je potrebno mnogo rada, truda, učenja i odricanja. Tko nije spreman na ovu žrtvu, trebao je odustati na samom početku i ne trošiti uzalud vlastito vrijeme i vrijeme onih koji su na ovom forumu spremni pomoći savjetom.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 5 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
didda (21.02.2016), Drazen1964 (21.02.2016), ffb (21.02.2016), tyros2 (22.02.2016), viktor011 (22.02.2016)
Star 21.02.2016, 21:12   #499
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A da ovo nije tema za dr Nešu(nešabend),stariji članovi znaju da je on specijalista za lovljenje "skupljača postova"!!!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2016, 21:14   #500
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tyros2 Pokaži Post
Evo da pitam KORGadzije od kojih sam I saam posto imam pa900:
Sta bi dali da mogu odjednom imati u klavijaturi udo,Mudo,Pasha,Halasha,Dynamixx I jos tuce setova,daa odjednom I da sve mogu odjednom koristiti a ne olovka I papir pa pisi sta ti se svidjelo pa pamti pa lodaj pa prelodaj.
Posto sviram na korg....osjecam se kao da je pitanje upuceno i meni


Ja za to nebi dao nista

Umjesto gubljenja vremena na olovku papir pisanje load preload set ovakav set onakav......i na kraju opet zvucis kao svi......i zvucis kako je neko drugi zamislio.

Lakse i brze ispadne napravit svoj ritam od nule.........ispadne bas onako kako zelis........i na kraju niko ne zvuci kao ti....imas nesto svoje.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije