Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.05.2014, 10:32   #491
worga
Početnik forumacije!
 
worga's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.07.2007
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 24
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 63
Zahvalili mu 11 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland E-A7,Roland Fantom X-6,Roland FR-3x,Siwa&Figli COBRA Special
Interesi: Previše je toga da bih ovde sve rekao... :-)
worga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jeste,lično sam ubacio one sysex poruke koje su već odradili Deja i Marko i to sve funkcioniše jako lepo a i pregledno je.
worga je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2014, 23:52   #492
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard


click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player

video uputstvo ra rad sa programom UnrealBook.Vrlo lepo objasnjeno.
Dodato:
Ovde je objasnjenje u vezi programa i Korga PA 3x ali verujem da je slican postupak i za Roland BK 5 i BK 9
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (24.09.2014 u 23:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2014, 23:17   #493
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pitanje za Deju Morisona

Citat:
Originalno postovano od Morison Pokaži Post
Kao prvo, da proveris da li midi konekcija radi, isprogramiraj jedan taster u Midi Comander programu da uradi START ritma. komanda je: FAH
Ako pri pritisku tog tastera pokrene start ritma, dokazano je uspostvaljena konekcija.
Takodje, treba proveriti u parametrima klavijature da li je Rx (reception, midi in) omogucen za primanje ovih poruka.
Nisam dobro razumeo,gde bi u midi comanderu mogao da napisem ovakvu komandu FAH?
Tamo gde je mesto za sysex na pocetku stoji F0 koje je nemoguce promeniti a upisivanje slova H posle FA u nastavku isto nije moguce?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2014, 19:30   #494
BobanMax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2006
Postovi: 2
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
BobanMax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav svima, evo i ja sam se odlucio za ovu klavijaturu!

Upoznajem se pomalo, jako mi se svidja na prvi pogled, pokusavao sam da uzmem u obzir i Korgove aranzere ali nije mi islo :-).

Vidim, i drago mi je, da ovde ima puno ljudi spremnih da pomognu, a nadam se da cu uskoro savladati ovu klavijaturu pa da cu i ja moci da pomognem nekom!
Dodato:
Ne znam kako da editujem prethodni post, molim moderatore da spoje poruke.

Imam jedno pitanje:

Na, recimo, E96 bio je i MBS deo, sad ima samo LWR. Sta radite kad treba da svirate rubato? Na E96 sam koristio bas i nekakav strings i to bi bilo ok, mislim da bi samo strings bio malo prazniji. Kako vi ovo resavate?

Hvala!

Promijenjeno od BobanMax (11.10.2014 u 22:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
BobanMax je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2014, 10:16   #495
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@BobanMax

postavio sam Rubato ritam za Roland BK-5 pa ti mozes da ga koristis i da ga korigujes tj.editujes u BK 5 po tvojoj zelji.uskoro ce ga administratori propustiti u download tako da ces moci da ga skines sa ovog sajta ako imas dozvolu za download.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
BobanMax (13.10.2014)
Star 13.10.2014, 14:32   #496
BobanMax
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2006
Postovi: 2
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
BobanMax befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemam dozvolu, ali nebitno, kad malo upoznam spravu napravicu sam, i meni je palo na pamet da se tako moze to izvesti. Ja sam ranije imao E96 (posle toga VA3 koji mi se nije svideo uopste) tako da ce mi trebati vremena da se naviknem :-).
BobanMax je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2015, 00:50   #497
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Iskopirao sam svoj post iz jedne druge teme, ali je bitno da se nadje i u ovoj, posto je jako korisna stvar. Radi se o nacinu rada na BK5 ili Bk9:
Spakujete na USB ritmove, moze i u vise foldera. Na primer, jedan folder namenske ritmove narodne, drugi folder univerzalne narodne....itd. Klavijatura uvek izbacuje ritmove po abcd-nom redu u folderu pa tako mozemo vaznije ritmove nazvati sa prefiksom 1. ili A. Dakle, da bi izabrali ritam, pritisnete taster USB, izaberete folder i u tom folderu birate ritmove. Kasnije, kada pritisnete USB taster on ce vas vratiti u posednje izabrani folder. Prosto i jednostavno.

E sad boje. Tu lezi moj "fazon"
Spakujete u performance listu sve boje koje vam trebaju, po redosledu kako vam odgovara. Bitno je sledece: ubacite neki mp3 fajl, nebitno koji, na USB. Kada krenete da pravite performansu, izaberete taj MP3 fajl (umesto ritma) i tako snimite boju (performance). Kad snimite sve performanse koje ste planirali, sa USB-a obrisite taj MP3 fajl! To ce napraviti sledece: kada izaberete performansu, klavijatura ce prijaviti da nema tog audio fajla (na kratko) ali ce boja odmah biti dostupna za sviranje. Ne trebate nista da zakljucavate, tempo i ritam ce ostati poslednje odabrani! Ako dodamo da postoji mogucnost da numerickim tasterima biramo performanse (favorite) ovo je jedno od najlepsih resenja do sad na Rolandu! Birate ritam sa USB-a a boja se ne menja- a zatim birate boju iz performanse liste a ritam ostaje nepromenjen. Skroz nezavisno jedno od drugog.
Naravno, u istoj performance listi mozete snimiti i normalnu performansu, sa bojom i ritmom zajedno. Onda ce se promeniti sve. Takodje, da se ne zaboravi, svaki ritam u sebi moze sadrzavati do 4 OTS boje.
Morison je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Morison, za koristan post:
ffb (14.01.2015), Milan_Canada (09.01.2015)
Star 28.02.2015, 22:45   #498
Ytres
Početnik forumacije!
 
Ytres's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.09.2010
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Roland BK-5
Ytres befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozdrav svima!

Od nedavno sam ponosni vlasnik BK5 i većinu stvari sam riješio zahvaljujući informacijama koje sam ovdje našao. Zaglavio sam oko blesavog problema pa molim pomoć:
Recimo želim da mi performance otvori sa uključenim OTS2,SPLIT i upper2.Save as default u perf.edit ne pomaže.Write isto ne pomaže.U uputama nisam ništa našao.

hvala unaprijed!
Ytres je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2015, 02:58   #499
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da se nebi dopisivali na PP ajde malo konkretnije napisi sta bi zeleo da uradis i sta ti je potrebno.Ja te bas nisam najbolje razumeo ni u pp pa zato napisi i opisi ceo problem koji te muci pa cemo da vidimo da li to moze ili ne da se izvede.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2015, 00:47   #500
Ytres
Početnik forumacije!
 
Ytres's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.09.2010
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Roland BK-5
Ytres befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

zakomplicirao sam,jelda?
sredio sam neku boju na OTS2 i neznam dali je to moguće prebaciti na mjesto osnovne boje u performance ili moram opet iz početka.To je osnovni problem.
Zato sam pitao dali je moguće da mi taj OTS2 odmah otvari kada odaberem taj performance.
Nadam se da sam sada malo bolje objasnio.
Ytres je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije