Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.07.2014, 18:34   #221
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post

Element > Custom > Pack

Da to je taa terminologija.

Ja bih to jos dodao ovako:

Element > Custom > Pack >YEM

E sad ovako.U YEM-u kliknes na PACK I u tom Packu pravis novi voice ili obradjujes neki vec postojeci I sejvas u taaj PACK.Mozes izaci iz toga PACK-a I kliknuti na neki drugi PACK,otvoriti ga I raditi isti postupak kao na predhodnom ali,ALI:

Posle toga mozes sve te PACK-ove da posaljes u klavijaturu ,ano sto je vec u njoj bice izbrisano..

Yamahine PACK-ove nije moguce obradjivati,mozes jedino izbaciti iz PACK-a Voices:drums koje nezelis da lodiras u klavijaturu ALI opet moras sve PACKo-ve da lodiras I naravno brise se sve sto je u Klavijaturi.

Tako je I kod kupovine Yamahinog PACK-a.Downoadujes PACK u YEM I onda OPET......aiiiii sve ponovo... ma Katastrofa >>>uh

E da jos jedna stvarrilokom obrade Customa u PACK-u NEnudi ti opciju sejvanja pod novim imenom nego overwrite po starom tako da gubimo onaj stari iako to mozda nezelimo!


slatke muke.....
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post


Misliš na loadanje iz Ty5 u YEM? I tada se briše sadržaj u Ty5? Ne znam, nije mi to logično ....
Lodanje iz Tyros5 u YEM nije moguce!

Promijenjeno od tyros2 (05.07.2014 u 18:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2014, 19:14   #222
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da ti ne radiš slučajno sa samo jednim packom istog imena? Ako se pack u YEM-u zove Casper i onaj u Ty5 ima naziv Casper, logično je da se prilikom "prebacivanja" briše ovaj u Ty5. Nadam s e da imaš barem dva packa različitih naziva. Jer ne vidim logiku da uvijek iz početka moraš puniti ROM u Ty, i ako želiš unijeti samo jedan Custom .... ne znam, to je stvarno bad. Ali ako je i tako, što se može .... malo pričekaš i ne trpaš bilo što u klavijaturu.

Laodanje iz Ty5 u YEM - mislio sam na prebacivanje podataka. Kako nije moguće? Kako onda dobiješ sadržaj u YEM?

Za ostale opcije u YEM-u ne vidim problem. Možeš stvarno uraditi sve, kreirati novi Pack, međusobno kopirati sadržaje, preimenovati, brisati, mijenati PC ... edit za voices je izvsno odrađen. Ne znam, sad će se javit @darko87 da kaže koju.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg yem5.jpg (31,0 KB, 76x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg yem6.jpg (32,0 KB, 75x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (05.07.2014 u 19:20 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2014, 19:49   #223
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eh moj dragi kolega Casperu,kako bi bio srecan da radim nesto pogresno I molim te pitaj,samo pitaj jer ja sam ispucao sve adute ,pored toga imam I pored Tyros5 I Tyros3 klavijaturu tako da mogu da uporedjujem!

Nazad na tvoja pitanja:

Radim sa cak 7 PACK-ova,dva su Yamahina i pet mojih (najveci razlog zbog kojeg sam kupio T5 da ih imam sve na jednom mjestu).

Vjerovao ili ne YEM i Tyros5 nemaju nista,apsolutno nista zajednicko(kao sto imaju Tyros4 i Voice creator kad su povezani sa USB).Tyros 5 dodje kao magacin za ubacivanje onoga sto radis na YEM-u.Sve sto se radi u YEM-u neigra nikakvu ulogu Tyros5 bio spojen -konektovan ili ne,nadam se da sam dobro objasnio!Ono sto pravis u YEM-u nemozes cak ni preslusavati u T5 dok ne NALODAS onim posranim poznatim putem.

Da,totalno nelogicno da se sve ponovo puni zbog jednog Customa ali za sada jedini nacin.

Sadrzaj u YEM: pa smijesno je ali sadrzaj je onaj koji si nalodao iz PC-a.Znaci ako nisi mjenjao u YEM-u nista od zadnjeg prebacivanja PACKO-ova u T5 to je to,ali ako si se igrao sa PACK-ovima u YEMU to ti je onda novi sadrzaj.

Kreirati novi pack: DA

Ostalo sto si nabrojao: DA

Kopiranje se moze samo "djelimicno",ustvari jedino kopiranje koje ja do sada uspjevam da uradim je kopiranje Elemenata u CUSTOMU koji trenutno obradjujemo,ostalo NISTA.

Kopiranje Custom voices/drums iz jednog packa u drugi: NE

Kopiranje Elementa iz jednog Customa u drugi: NE

Promijenjeno od tyros2 (05.07.2014 u 19:51 sati)
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2014, 01:40   #224
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Onda je to veliko sranje. Pa kako radiš u YEM-u ako ne čuješ što radiš? Zar se u Audio device ne pojavljuje Tyros5 (Digital workstation)? (slika)

Ne preostaje ništa drugo već odjednom ubaciti sve packove u Tyros, kreirati u klavijaturi jedan "Master Pack", njega vratiti u YEM i obrađivati po želji.
Jesam li dobro shvatio ili se nešto od toga ne može?

Predpostavljam se da si odradio cjelokupan postupak povezivanja YEP-a i Ty5.
JBGa moram pitati

http://youtu.be/rzwFnzxT_hQ
Grafički Fajlovi
File Type: jpg yem8.jpg (25,7 KB, 170x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2014, 02:59   #225
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ono sto trenutno radis u YEM-u mozes slusati na nekom audio device,tj na kompjuterskim zvucnicima ili ono sto je audio divace za taj komp u kojem je YEM.Ali da slusas preko Tyrosa nazalost ne jos uvjek!
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post

Ne preostaje ništa drugo već odjednom ubaciti sve packove u Tyros, kreirati u klavijaturi jedan "Master Pack", njega vratiti u YEM i obrađivati po želji.
Jesam li dobro shvatio ili se nešto od toga ne može?
Ja sam ubacio svih 7 PACK-ova u Tyros5.Naravno to su oni sa T3 i njima fali sve ono sto je napravljeno od internih stvari ,bilo da su Custom voices ili custom drums.E sad YEM-u imam nekih 14 PACK-ova i to je sad ziva zavrzlama.
Nemozes u klavijaturi kreirati nikakav "master pack" niti bilo kakav.U klavijaturi stoje svih onih 7 packova na HD i od njih mozes praviti USER voices kao i na T3-4!Mislim na USER one sto pravimo preko VOICE SET-a!
Znaci nemozes vratiti nista nazad u YEM iz Tyrosa!Znaci ako necu nista da mjenjam u YEM-u kad ubacim tih 7 pack-ova oni ce biti i u YEM-u i u klavijaturi,ali cim hocu nesto da dodajem,oduzimam,kreiram pravim i slicno,onda ono sto sam pravio sa onih 7 moram ponovno da ubacujem u Tyrosa!

Promijenjeno od tyros2 (06.07.2014 u 03:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2014, 03:14   #226
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Znaci da se drzim korga?
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2014, 03:15   #227
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tyros je spojen bas onako kao na videu!
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Milan$ Pokaži Post
Znaci da se drzim korga?
Ma doce to sve na svoje mjesto,malo cemo se morati "svadjati" sa Yamahom ali sredice oni to vec.


Pozdrav
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od tyros2 Pokaži Post


Ja sam ubacio svih 7 PACK-ova u Tyros5.Naravno to su oni sa T3 i njima fali sve ono sto je napravljeno od internih stvari ,bilo da su Custom voices ili custom drums.E sad YEM-u imam nekih 14 PACK-ova i to je sad ziva zavrzlama.
Da nebi bilo zabune,znaci 7 packova to su oni standardni koji su u klavijaturi ali u medjuvremenu naslo se jos nekih 6-7 i svi su u YEM-u.U samom YEM-u mozes svaki pojedinacno pregledati i obradjivati.

Promijenjeno od tyros2 (06.07.2014 u 03:25 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2014, 03:29   #228
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E jesu ga složili ...

Mijenjam svoju četvorku za peticu uz minimalnu nadoplatu (mislim na nadoplatu meni)

Znaći, i dalje ne možeš ubaciti sadržaj Tyrosa3 koji je napravljen od tvorničkih soundova.

Promijenjeno od casper (06.07.2014 u 03:31 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2014, 03:43   #229
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hahaha

Nemoze nista tvornicko iz T3/4 u peticu ....Oni su obecali od Septembra da ce moci.

Mene najvise brine "Individual load",copy elementa iz jednog customa u drugi kao I kopiranje note iz jednog custom drumsa u drugi.

Vjeruj da mi ovaj Tyros3 vrijedi zlata trenutno.



Nebi Yamaha bila Yamaha kad bi sve islo glatko.....
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2014, 09:38   #230
darko87
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 26.10.2013
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 85
Downloads: 15
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5, korg kronos
darko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izašla 2.0.1 verzija YEM-a ,sad hvala Bogu mogu da se edituju farbe vec napravljene kako treba...Još samo da dođe pusti septembar
Dodato:
- Đ*ошон проблем тако Đ´Đ° Filter Gain параметар Општих подешавања (у елементу иНи прозору Drum key-a) Са функцију Voice Creation функционише исправно.
- Остали мањи проблеми су исправљени


Ovo da mogu da editujem boje sa tyros 4 konacno verovatno kod njih spada u "manje probleme", posto prethodnoj verziji mi samo ucita tonove nista vise....jos samo da mogu da editujem boje koje sadrze fabricki element bilo bi bas lepo
Dodato:
hm nešto mi ovo pobrljavilo ćirilicu nemogu da ispravim evo latinica:
-Rešen problem tako da Filter Gain parametar opštih podešavanja (u elementu ili prozoru Drum key-a) za funkviju Voice Creation funkcionise ispravno
-Ostali manji problemi su ispravljeni

Promijenjeno od darko87 (02.08.2014 u 10:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
darko87 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije