Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.07.2014, 10:49   #71
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pitch correct funkcija, ne znam kako je kod drugih modela, ali kod ovog vokalista nije baš srećno urađena. Možda pegla minorne falševe, ali ipak ne može od nekoga ko nije pevač napraviti pevača.
Drugo, kada radi korekciju ima baš primetno izobličenje i nešto duplira glas, pa deluje baš sintetički.
Kakva su vaša iskustva sa pitch korekcijom?

u prilog mojoj konstataciji evo snimka gde je katastrofa
https://www.youtube.com/watch?v=vveoTLt8m3A
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 11.07.2014, 12:25   #72
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne koristim pomenute funkcije... Čak i humanize smanjim do kraja. Čuje se sasvim pristojno za moje potrebe dovoljno. Napravio sam po skalama ACCAPELA mod , za skale koje mi trebaju , što manje da da šećkam u krug, sa A i B viša i niža harmonija... i to je to.
Dodato:
Može li neko napisati kako da povežem VL3D vocalist na Dynacord PM 1000-1.

Moja predpostavka je:
- PM AUX 1 send u INPUT VL3D
- VL3D Output ( L+R) u PM stereo returns ( L+R)
- PM Pojačati AUX jedan ( plavi potenciometar i klizač
- PM Pojačati AUX1 po mikrofonskim kanalima

Da li je otprilike tako?

Hvala
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (17.07.2014 u 09:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2014, 10:49   #73
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na AUX1 je kontrola prvog (FX1) efekta. Ako signal šalješ preko AUX1 na VL3D, morat ćeš isključiti FX1 efekat. Zato to nije dobro riješenje.

Koristi AUX3 SEND za slanje signala prema VL3D. Vrati ga iz VL3D Output ali u dva odvojena kanala (1-6, panorame na supratnu stranu) ili u jedan stereo (7-8, 9-10, 11-12 ili 13-14).

Količinu signala kontroliraš s glavnim klizačem AUX3 (tamno plava boja) i po kanalu sa AUX3 kružnim potenciometrom.

Preporuka je da koristiš balansirane kablove.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
rolandx (17.07.2014), VUNIMRAV (08.06.2015)
Star 08.06.2015, 22:32   #74
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Caspere,ili bilo ko drugi ko zna,za dva tri dana ću dobiti ovj vocalist VLD3,dosta toga mi je jasno o njemu i slično sa prethodnikom kaoga koristim već 5-6g,no nije mi jasna jedna svar,podeljena su misljenja u vezi sa korištenjem preko midi kabla;jedni da je ekstra a drugi da je loše rešenje.Pored toga,mene ionteresira da li će moje midi terce smetati "njemu" i obrnuto i da li će "on" prepoznati midi fajl-karaoku ako je u radu sa midi kablom ili ću tada trebati prebaciti na acapella.
Neka mi neko to malo razjasni,za početak!
Hvala.

Promijenjeno od VUNIMRAV (08.06.2015 u 22:33 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2015, 23:20   #75
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam oduševljen korištenjem vocodera putem audio signala, meni to brlja i ne radi precizno. Govorim na osnovu iskustva kada ga tako spajam s klavijaturom. Kada se koristi s gitarom, čini mi se OK opcija. Spajanje putem midija je precizno i uvijek smo sigurni kako će zvučati prateći vokali.

Ovo što te interesira, a vezano je uz MIDI terce i istovremeno korištenje MIDI za vocalist, može se upogoniti tako da jedno "ne smeta" drugome. Preduvijet je da se napravi pravilan raspored kanala kako se informacije ne bi "miješale". U FUNCTION MENU > MIDI > EDIT > tab TRANSMIT > postavi LOWER na neki kanal koji nije 1, 2 ili 3 jer predpostavljam da na njima koristiš terce. Recimo da je LOWER na 5. kanalu i na istom tom odredi da vocalist prima informacije. Ili jednostavno iskoristi MIDI B protokol za spajanje.
casper je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2015, 23:33   #76
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odlično,ja sam i mislio da ga koristim stalno sa midi kablom,pošto većinu svirke aranžer "hranim" kompletnim akodima,ako nekad i pogrešim-pa nije ni voc stalno ukljucen!!!
E sad,ako sam shvatio;Preporuka je povezati ga sa midi kablom i da moja desna ruka odredjuje šta će mi pevati.Da li on to radi automatski(ja somo odredim šta će da mi peva)?
Drugo da li je bitno koji kanal sem 1,2,3( na tri sam postavio terce) će biti postavljen,sem 10 koji je uvek bubanj, mora biti zauzeti ili može i slobodan bilo koji.(mislim na opciju kad pustim midi fajl)
I da li da ga povezujem kao i performer line in-stereo return, L/mono u aux3 i plus na "b" midi ulaz na Tyrosu spojiti sa njegovim mid ulazoim,ili?

Promijenjeno od VUNIMRAV (08.06.2015 u 23:38 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2015, 23:51   #77
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da se odmah ogradim ako nešto krivo napišem. Nikada nisam koristio ovaj VLD3, a ne da mi se proučavati manual da vidim mogućnosti.
Općenito gledajući, vocalist može "pjevati" u tri osnovna modaliteta. Bez ikakve vanjske informacije, tako da prihvaća akord lijeve ruke ili da "pjeva" točno ono što si odsvirao u desnoj ruci.

Ovo kako ti želiš, da "pjeva" ono što sviraš s desnom rukom je prilično komplicirano za nastupu kakav ti izvodiš. Ja ga vežem uz lijevu ruku, tj ritam koji svira. Tako sam i napisao u predhodnom postu (LOWER) za MIDI postavke. Ne znam kako si koristio Performer, ali bi pristup trebo biti isti.

Nisam shvatio opis koji si opisao u vezi povezivanja, ali i tu je pristup identičan.
Uostalom, kada ga dobiješ, spoji ga na isti način kao i Performera pa ćeš vidjeti.
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2015, 00:06   #78
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma da,izvini,i ja sam mislio na ne desnu nego na lijevu ruku.Ok,kad stigne isprobaću,ako zapne,tu je YU-midi!!!
Dodato:
VCL stigao,probao ga i ...čini mi se na Acapell modu da tačnije izbacuje nego na midi iako je midi puno lakše za raditi.Kad ga stavim na midi onda nekad neće na prvu da "prebaci" skupa samnom tonalitet ali u biti to jet.Čini mi se i da je moj vokal daleko bolji ako mu dodam mao onog kompresora,j..li ga,sve mi se još nekako "čini"!!!
Pitanje je da li se može regulisati jačina part A i part B kad zajedno rade,i gore u vrhu vidim da imaju mogućnosti muškog i ženskog vokala(kao) da prate,a ima polje ili dva izmedju,šta je to?
Zaštop mu služi onaj potenc "humanize"?

Promijenjeno od VUNIMRAV (10.06.2015 u 19:17 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 11.06.2015, 09:37   #79
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druže, evo i ja ga imam i ovih dana se "mučim" sa njegovim povezivanjem preko midija na BK9.

Prvo da ti kažem da ona polja za koja pitaš što su između M i F su ti nekoliko boja muških i ženskih glasova.
Prvo levo polje ti je (pored slova M) najdublji muški glas, pa sledeće polje ti je malo viši muški glas, treće polje ti je dublji ženski glas i četvrto polje je najviši ženski glas. Kada ne svetli ni jedno polje onda je harmonizovan samo tvoj originalni glas, u zavisnosti šta si podesio ispod toga (double, high, higher, octave, low, lower, bass...).Ovo je super stvar i mnogo dobro zvuči, naročito kada staviš malo ženskih vokala.

Nažalost, ne možeš menjati jačinu svakog pratećeg vokala posebno, već samo zajedno oba u isto vreme i to potenciometrom MIX.
Ovim potenciometrom regulišeš odnos jačine u mixu svog glasa i oba glasa zajedno koje ti pravi vokalist.
Drugo, mislim da nisi shvatio (ili si pogrešno napisao), A i B part ne mogu zajedno da rade, ili radi A ili B. Pod A partom imaš 1. i 2. glas kao i pod B partom takođe. Možda si mislio da li može da se posebno reguliše jačina između 1. i 2. glasa u okviru parta A ili B. To ne može, kao što sam ti već objasnio, znači i 1. i 2. glas koje pravi vokalist su istog nivoa u mixu u odnosu na tvoj glas.
Takođe možeš da podesiš u okviru parta A ili B da imaš samo jedan prateći vokal, ne moraš da staviš da ima i drugi ako ti recimo smeta jačina drugog, ali mislim da je bolje ako ti već treba samo jedan glas, recimo za gornju tercu, da kao drugi glas staviš double, to je isto tvoj glas u tonu koji ti pevaš samo dupliran. Isprobaj da li ti se sviđa kako radi sa double, pa ga po želji uključi ili isključi, ili snimi jedan user sa double a drugi bez, da imaš oba po potrebi.

Humanize opcija ti služi da prateće vokale koje proizvodi vokalist malo vremenski pomeri u odnosu na tvoj glas, tako da se čuje malo njihovo kašnjenje dok pevaš. Ovo je pokušaj Digitecha da u globalu mix zvuči što prirodnije i da se ponaša kao da imaš žive prateće vokale koji ne pevaju svaki put baš u milisekundu precizno i prate te besprekorno. Što više odvrneš potenciometar - kašnjenje je veće. Ovo kašnjenje nije konstantno, već se proizvoljno menja, čas je veće, čas je manje i to vokalist sam radi, to ne možeš podesiti. Tim potenciometrom možeš podesiti samo količinu tog kašnjenja, da bude drastičnije izraženo ili blaže.

Nadam se da sam ti dobro objasnio.

E sad, mene muči druga stvar. Ako podesim da vuče midi signal sa Lower parta klavijature, lower mi mora biti uvek aktivan i uključen, a ako ne želim da ga čujem onda ga moram smanjiti.
Sve ovo nije problem kada se levom rukom u loweru svira ceo akord, ali šta će se desiti ako na loweru sviramo samo jedan ton? Ili recimo, ja koristim aranžer u inteligent modu, znači ne sviram pun akord levom rukom već samo jednu dirku osnovnog tona akorda za dur i dva tona za mol i 7. Da li će onda vokalist prepoznati to kao akord ili samo kao pojedinačni ton i onda neće praviti dobru harmoniju? Zato ne znam koliko je dobro koristiti lower part za vokalist, ali sa druge strane ne znam šta bih drugo poslao, jedino neku traku od onih 6 sa instrumentima iz automatske pratnje (samo ne bubanj i bas traku). Meni je Morison rekao da se mogu staviti svih 6 traka tih instrumenata na jedan isti kanal koji se onda šalje vokalistu, ali to onda može da napravi sa nekim ritmovima zbrku.

Drugo, šta sa midi fajlovima? Nije u svakom midi fajlu lower na istom midi kanalu, sve zavisi ko je pravio midi fajl i kako je rasporedio instrumente po midi kanalima. Jedino je sigurno da je 10. midi kanal za bubanj i to svi znamo, ostali midi kanali nemaju pravila koje instrumente sadrže i svako može da stavi gde šta hoće. Nagledao sam se midi fajlova sa totalno izmešanim midi kanalima i ne znaš gde je šta stavljeno dok ne čuješ i vidiš. To znači da bi svaki midi fajl morao da otvoriš i da mu pronađeš kanal koji liči na lower i da taj kanal šalješ vokalistu i onda za svaki midi fajl da praviš posebno setovanje za slanje midi kanala jer su midi fajlovi često različiti i nisu im isti rasporedi instrumenata po kanalima.
Pozdrav
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio SMusic studio za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (11.06.2015)
Star 11.06.2015, 10:22   #80
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Stvarno me čudi zašto u BK9 ne postoji neka MIDI komanda koja bi poslala informaciju o akordu lijeve ruke. Koliko vidim, ovaj NTA samo prima informacije, znači da to otpada. Šteta.
Lower će ti poslati točne informacije prema vocalistu samo ako u lijevoj ruci odsviraš akord s tri ili više tonova. Ne bih mogao tvrditi 100%, ali sam gotovo siguran da nema sreće kada sviraš sistemom "one fingered", ne znam kako se to zove na rolandu.

Mislim da bi najoptimalnije rješenje bilo da koristiš par traka iz ritma. Naravno, tu bi trebalo izostaviti one trake s melodijskom dionicom jer one stvaraju problem, tj razbijaju harmu.

Treba pokušati i ovako, izostaviti MIDI protokol i iskoristiti "Line In" ulaz na VL3D koji će poslužiti da vocalist prepozna akord. Kaže VUNIMRAV da se VL3D ponaša dobro u ovom režimu rada.

Što se tiče midi songova, morat ćeš svaki song preslušati, pronaći harmonijsku traku (neki strings ili podlogu) i njemu dodijeliti onaj kanal na kojem ti je postavljen vocalist. Drugog brzinskog rješenja nema, osim ako i ovdje ne iskoristiš ovaj Line in ulaz od VL3D.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (11.06.2015)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije