Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.10.2013, 07:23   #11
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
U svakom slucaju, gledaj da dobijes Laptop na bazi bar i3 procesora i bar 4GB RAM-a,...
Lomim se da uzmem DELL , HP po toj ceni nema toliko rama, procesor za nijansu sporiji mada nikada ne tera procesor do krajnjih granica tako da je njihova brzina po pitanju karakteristika diskutabilna ako su tu negde - mala razlika.... Pogledajte DELL karakteristike. Sa popustom bi iznelo 27.900 din ( 240 eur). Trenutno je na akciji.

DELL Ispiron 3512-1017 specifikacije:

Ekran Veličina ekrana: 15.6" Rezolucija: 1.366 x 768 Format rezolucije: WXGA Tip panela: HD; LED Ostalo: TrueLife™
Procesor Klasa procesora: IntelŸ CeleronŸ Model: 1017U Broj jezgara procesora: 2 Frekvencija: 1.6GHz Ostalo: 22nm; 2MB IntelŸ Smart cache; Ivy Bridge
Matična ploča Čipset: IntelŸ HM76 Express
RAM memorija Memorija / RAM: 4GB Tip: DDR3 Frekvencija: 1.600MHz Broj slotova: 2 Popunjeni slotovi: 1 Maksimalna podržana frekvencija: 1.600MHz Napomena: Low-Voltage memorija
Grafika Grafika: IntelŸ HD Graphics Tip memorije: Deljena
Hard disk / SSD / Optika Kapacitet diska: 500GB Interfejs: SATA Brzina obrtanja: 5.400rpm Optički uređaj: DVD±RW
Mreža Wi-Fi: Da Mrežni standardi: IEEE 802.11b/g/n Model: Dell 1705 Bluetooth™: 4.0 Model: Dell Žična mreža: 10/100Mbps (Fast ethernet LAN)
Priključci HDMI izlaz: 1 USB 3.0: 2 USB 2.0: 2 RJ-45: 1 Audio: 1x 3.5mm (izlaz i ulaz)
Slotovi Čitač kartica: 8-u-1 Kensington security: 1
Kamera Rezolucija: 1 Megapiksel Model: HD
Audio Zvučnici: 2.0 Mikrofon: Ugrađen Ostalo: Waves MaxxAudioŸ 4.0
Tastatura Slovni raspored tastature: US Numerički deo: Da
Baterija Tip: Litijum-jonska Broj ćelija: 4
Softver Operativni sistem: Linux Edicija: Ubuntu 12.04 (Precise Pangolin)
Fizičke karakteristike Boja: Crna Masa: 2.25kg
Garancija Garancija: 2 godine



Ne treba praviti neku famu oko 250 evra za laptop ali recimo da je nekom 1000 kao meni 250 Što se tiče kompatibilnosti za audio snimanja nije mi na prvom mestu. Bilo bi super da eto posluži i u te svrhe, ali prvenstveno da klincima šutnem desktop u njihovu sobu i mir u kući. Snimao sam i sa desktop računarom tako da mislim da će i budući naslednik to odraditi pa bar u pola bolje. Dovoljno da snimak okačim i družim se ovde sa prijateljima...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2013, 12:06   #12
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako nameravas da gledas filmove, koristis internet, office, snimas svoju svirku u stereo formatu, nemoj da trazis dalje. Bolje za taj novac neces naci.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio milepsr za ovaj koristan post:
rolandx (05.10.2013)
Star 05.10.2013, 15:11   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je, za taj novac, tesko da ces naci ista bolje, sem da uzimas polovnu robu. Ukoliko ces ga koristiti za ovo sto milepsr navodi, onda nemoj dugo da razmisljas.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
rolandx (05.10.2013)
Star 05.10.2013, 20:30   #14
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala vam ljudi svima, kupio sam DELL... dakle 3521-1017. Svaka Vam je bila na mestu i odmerena. EEeeeee šta bi ja bez vas . Pozdrav svima koliko vas ima! Sutra instalacija verovatno sedmice, postavih temu ali se dvoumim za osmicu... pratiću temu o osmici pa ćemo videti...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2013, 03:51   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Instaliraj odmah Win 8. Za to ima dosta razloga, a prije svega, ako ti ipak padne na pamet da ga iskoristis koliko toliko i za audio, sa Win 8 ces imati malo vecu efektivnost i moci ces izvuci nesto vise performanse. Ovo je u tom "granicnom" slucaju, kakav je kod tebe, veoma veliki dobitak, s obzirom da Laptop, koji si uzeo, nije neki poseban "Tarzan" u tom pogledu, te i najmanji prirast performanse mnogo znaci.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2013, 08:34   #16
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kazu , pametnom je dovoljno jednom ,receno ucinjeno. Danas ubacujem osmicu. Hvala Tranzit.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2013, 12:47   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama cvrsto sam uvjren da si ti pametan momak i da ti ne treba dva puta reci. Po instalaciji, ne zuri sa instalacijom Drivera za Laptop jer Win 8 ih uglavnom sve ima a i ako nema, naci ce ih sam na netu, tako da oko toga neces vjerovatno morati nista da uradis.

Promijenjeno od tranzit (06.10.2013 u 12:49 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2013, 08:23   #18
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo da naglasim... DELL otkazao sa radom nakon nesto vise od nedelju dana. Korisno za one koji ce ga kupovati. Pri startovanju pali se samo lampica levo... ne diže sistem, ne ulazi ni u bios. Ventilator ( verovatno procesora, a mozda i napajanja) cuje se da radi. U tom stanju stoji u nedogled. Ventilator se cuje da radi ALI sve vise i vise se pojacava brzina ventilatora i to je sve. Nista na ekranu. Mrtvo. Imam nameru danas da idem da im vratim i da uzmem Lenovo G500, mada je isto intelov procesor i grafička. Bruka i sramota za dell. Lepo pise na pozadini laptopa , Country Serbia. Jasno kao dan. Sto bi rekli vise srece drugi put. Znam samo da necu prostati na popravku. Iskljucivo zamenu makar makar uz doplatu za drugi.... Kad poludim uzeću Asus ili Acer.
Dodato:
Negde sam pročitao post da je decko imao isti problem... savetovali su ga da izvadi bateriju i skine naravno sa napajanja - punjača, ostavi tako 20-tak minuta i da vrati . Kaže da je proradilo. Ja nisam sada kuci da proba isto ali ajde ... videcemo i to. U svakom slucaju voleo bih da cujem vase misljenje.....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (13.10.2013 u 08:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2013, 16:10   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne vadi nikakve baterije, to je nova roba, vracaj to odmah i uzimaj Lenovo. Inace je Lenovo u sustini IBM i do sada nisam naisao ni na jedan koji je bio problematican. Naravno da bi Asus bio najbolji izbor, ama za taj novac tesko da ces naci ista ozbiljno od Asusa. U Asus mozes uvijek imati povjerenja jer ako zna da napravi daleko najkvalitetnije mainboarde, onda sigurno zna da sklopi i jedan Laptop kako treba. Do sada nisam susreo nijedan Asus Laptop koji nije bar 20% iznad kompletne konkurencije, naravno u istom performanse rangu. Iskljucivo njih koristim kada radim manje audio sisteme koji treba da posluze samo kao sampler, ili efekt procesor ili kao midi processing uredjaj. Ako su za takve stvari dovoljno dobri, odnosno najbolji, onda ce i surfanje obaviti bez problema. Ako ikako imas mogucnosti, onda uzimaj Asus s tim da to bude na Intel platformi. AMD izbjegni u najsirem luku. Ima jedna stara poslovica: "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari". Mozda bi je trebalo cesce imati na umu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2013, 16:13   #20
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije urodilo plodom vadjenje baterije. Zvao sam prodavca koji mi je prodao, veleprodaja, da ne reklamiram ... Kaze da ste kod mene kupovali ja bih vas posavetovao da za taj novac uzmete Lenovo G500 koji je 3000 dinara skuplji ( 30e),.... a jeste me posavetovao , rekao sam mu. Kaze da mu je savest sada mirna. Hahahahahaha kakav lik. Kasnije sam se raspitao, da kada sam ja kupio DELL-a, pih dana je kupilo još par mojih poznanika u istoj veleprodaji, i da su SVI imali problema. Cak je jedan prijatelj dva della vratio ( isti model kao moj). Oba su imala problem. Jedan sa zvucnom karticom a drugi sa grafickom kartom. Strasno. Vracam ga sutra i uzimam Lenovo, MADA: po cemu je Lenovo bolji ukoliko imaju isto Intel procesor i graficku , osim ako je kod della losa serija komponenti. OBA su na snizenju ... i dell i lenovo.

Dakle ne kupujte DELL Inspiron 3521-1017, to je moj savet. Lose iskustvo moje i mojih ,,poznanika" koji su ga kupili.
Dodato:
Preduhitrio si me Tranzit u par sekundi.... . Dakle Lenovo ili Asus. Hvala na savetu. Ko bi rekao za DELL da ce se ovako pokazati. Ali dobro. Neka ovo bude ,,maler" sto se mene tice. Posavetovao jesam ali nisam kompetentan da kudim takvog giganta koji ruku na srce je jedan od vodecih u svetu.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (13.10.2013 u 16:15 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije