Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.04.2018, 13:26   #11
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam te bas najbolje razumeo.

Znaci kad odvojim solo na SUB1, koje efekte izgubim. I da li to radim ovako, znaci odvojim sve RIGHT-ove (1 2 3 ) na SUB1, i iz SUB1 u expression pedalu ili Volume?

Iskreno,nisam to nikad radio pa ako moze pomoc.

Hvala unapred dmmacak, i hvala Casper na svemu do sada.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2018, 13:49   #12
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Izgubiš samo sistemske efekte obicno su to po defaltu namesteni hal i chorus. A što se tiče pedale ako nema mogućnost za expresion ( ne znam koji je model pedale)onda moraš kako si rekao. Iz sub u pedalu iz pedale u mix. Najbolje da sve isprobaš pa će ti biti jasno.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2018, 14:03   #13
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto znaci da ako to sve odradim odvojim solo,necu imati problema sa kompresorom?
NordX je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2018, 14:28   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To može biti prisilno i privremeno rješenje ali dugoročno gledajući je sasvim pogrešno.
Na žalost, mnogi su kao i ti dovedeni u takvu situaciju jer su u želji za boljim soundom, nasjeli na "jeftine trikove velikih majstora" koji su pobrkali metode i postupke u izradi materijala za Tyros. Pod time mislim na samplove ali i pogrešno izrađene Stylove. Volumen samih samplova je pojačan za 20-30% od normale, isti samplovi su odsvirani u Stylu i u gornjoj su zoni velocitya, a volumen kanala je, kao šećer na kraju, pri samom vrhu i vrijednosti od 127. Tako urađen materijal samo naizgled zvuči bolje. Kao što kaže @dmmacak on je tup ali istovremeno i prigušen. Takav materijal (govorimo o Stylu ) je potpuno bez dinamike i zbog toga je daleko lošiji od onog što možemo dobiti ako se poslu pristupi pravilno. Kada sada ovakav "nabijeni uradak" propustimo kroz master compresor Tyrosa, on dodatno komprimira signal i ako na to dodaš još desnu ruku, događa se ovo što spominješ i što te muči.

Kako ovakvo stanje popraviti, ali da se pristupi pravilno? Treba ići u suprotnom smjeru, pa pravo treba odraditi normalizaciju samplova, potom skinuti velocity svakog elementa bubnja i na kraju prilagoditi volumen kanala u Stylu da bude u skladu s tvorničkim. Velik je to posao. Međutim, jedino takvim pristupom možemo (djelomično) popraviti situaciju i osigurati da Style zazvuči kako bi trebao, a da kompresor može odraditi svoj dio posla.

Zasviraj svoj Style na Tyrosu i pogledaj kako se ponašaju dvije trake kod Master compresora. Vidjet ćeš da gornja traka iz zelene zone prelazi u crvenu boju. Kada bi sad prebacio na tvornički Style, ovo crveno područje se pojavljuje vrlo rijetko i mnogo kraće. Objasnit ću ti zorno što se događa u tom trenutku. Kada bačvu od 200 litara napuniš vodom do vrha, u nju više ne stane niti decilitar. Sve što pokušaš u nju uliti, iscuriti će van. Tako je i s tvojim Stylom, nema prostora za "dolijevanje". Kod tvorničkog Styla je ostalo još 50 litara za širenje tekućine.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
NordX (15.04.2018)
Star 15.04.2018, 14:35   #15
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Razumeo sam te odlicno, i sve sto si rekao si u pravu itekako. Potrudicu se da to sve sredim onako kako treba,nekada kada budem bas imao viska vremena.

Ja sam u medjuvremenu svirao i pa3x i Pa4x, Tyros je nesto za mene najbolje, i da nije bilo tebe Casper,nikada verovatno ne bih ni znao za Tyrosa,cuo bih verovatno negde u prolazu.

Opet jos jednom,hvala puno na svemu.

Imam jos par pitanja.mozda je previse,ali me zanima i ovo. Izvukao sam jedan dobar Drum kit, iz Pa4x, U WAV (44.100), medjutim ne mogu u Tyrosa da uvezem, gde sam pogresio?

I da li mogu koristiti FX ( HALL ) za mikrofon, za Vokal, i kakvi su efekti na Tyrosu,i kako se ponasaju u Live varijanti?
NordX je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2018, 15:18   #16
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drago mi je što sam pomogao i što ti je Yamaha legla kao instument. Neki ljudi misle (a neki to i javno pišu), da sam funboy Yamahe, da je "doživljavam religionzno", a tko zna kakve još perverzne primisli imaju o meni. To nema veze s realnošću jer, probao sam svirati sve aranžere koji su mi došli pod ruku i nemam predrasuda da je baš Yamaha najbolja. Svaki instrument je dobar upravo onoliko koliko se u njega uloži vremena i truda, i onoliko koliko je dobar muzičar koji iza njega stoji. Sve ostalo su zablude i predrasude.

Ne znam gdje je problem s tim Wavom iz Pa4, trebao bi ga unijeti bez problema. Međutim, nameće se dodatno podpitanje. Zašto si izvlačio Wav kada si mogao konvertirati cjelokuan sample u UVD. Time bi skratio muke, a da ne bi ništa izgubio na kvaliteti.

Za mikrofon je namjenjen DSP7. Efekti su sasvim solidni, bolji od većine onih koji su ugrađeni u low budget mixere. Nedostatak je taj što pojačavanjem volumena Tyros4 pojačavaš i mikrofon. Bez obzira što on ima dodatni i posebni potenciometar, meni se to nikada nije sviđalo kao koncept. Za nuždu i za odrađivanje poneke svirke je OK ali ne kao stalni način nastupanja.

casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
NordX (15.04.2018)
Star 15.04.2018, 19:31   #17
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahaha Ipak je Yamaha broj 1,za mene A sto se tice tog drum kita,kako sam mogao konvertovati ceo Drum Kit iz KORG-a u WAV.

Ja sam samo eksportovao WAV, znaci sto mi treba da bih slozio Snare i Kick, eventualno neki Crash.

Ne znam sta moze da bude, znaci WAV fajl je u pitanju, klasican, mogu li da ti posaljem taj WAV,da vidis o cemu se radi?
Dodato:
Resio sam ovo oko WAV. Sempl nije bio u dobrom sample rate-u, pa sam sredio to.

E sad jos jedno pitanje, imam nekih ritmova gde ima mnogo Hall-a ili Reverba,na dobosu (Snare).

Kako mogu da smanjim taj efekat?

Promijenjeno od NordX (15.04.2018 u 22:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
NordX je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2018, 22:33   #18
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Konverziju radiš standardnim postupkom, konverzije jednog format u drugi. Ako imaš kmp. onda ga ubaciš u awave studio, i ideš na Tools > Batch Conversion Format > Convert Instruments.... pa sve do kraja, logično je.

Što se tiče "hala" na dobošu, riješenje ovisi o tome što je uzrok problema. Može biti da izvorni sample jednostavno tako zvuči i tu nema pomoći osim da baš njega obradiš u nekom sample editoru. Možeš ga zamjeniti s nekim dobošom koji se nude, tvornički ili custom, tako svejedno.



A možeš pogledati da li je vrijednost release postavljena pogrešno i tada eventualno popraviš ovakvo stanje (prozor EG Rate).


casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
NordX (16.04.2018)
Star 16.04.2018, 17:18   #19
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok,ovo prvo mi je jasno.

A ovo drugo, koji je ovo program, gde mogu editovati FX na elementima Drum-a, da li je to MixMaster?

I jos jedno pitanje, postoji li resenje da generalno odvojim na SUB1 - RIGHT-ove ( 1 2 3 ), a da pri tom se oni ne promene pri promeni ritma, registracije ili sempla?

Probao sam da sacuvam i u registraciji LINE OUT (da mi Solo bude na SUB1), medjutim,on ne sacuva.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2018, 19:05   #20
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovo drugo je XGWorks, program koji je alfa i omega za sve XG kontrole kod Yamahe. Njime možeš podešavati sve parametre unutar MIID ili Styla i što je najbitnije, on barata mnogim funkcijama koje nisu dostupne u samoj klavijaturi. Njime se to radi precizno i pregledano, dok sve promjene slušaš na svom Tyros4.

Zamisli čudo, on može djelovati i s EQ po pojedinom elementu. Doduše, ima samo dva EQ banda pa je tu malo u zaostatku naspram Rolandovog EA7 jer se u MakeUp toos nalazi "čak tri komada". Ovaj svjetliji izdvojeni odlomak ću posvetiti kao odgovor na par postova člana @alejandro. On će mu kao i video o kojem pričamo dobro doći da nešto nauči i otvori nove horizonte koje mogu ugledati samo "odlikaši" željni učenja i znanja. Jer, XGWorks je program kojim obrađujemo Yamahine Stylove od davne 2000. godine. Još od vremena starog dobrog PSR9000, Yamaha korisnici imaju ovaj alat na raspolaganju i njime mogu obrađivati svaki detalj unutar Style. Sve promjene koje se odrade na kraju sprememo u strukturu obrađivanog Style putem SysEx podataka pa zbog toga svaki ritam može imati sprecifična i drugačija podešavanja. Na istom principu samo u različitom sučelju i u samoj klavijaturi funkcionira DRUM SETUP, nova mogućnost editiranja koja je ugrađena u PSR SX70 seriju i nakon toga u Genosa.

Da bi signali sa RIGHT 1 ,2 i 3 izlazili na SUB, moraš ih prvo čekirati u MIXING CONSOLE. (slika 1) Isto tako, taj status možeš postaviti za svaku pojedinu registraciju. To radiš tako da prilikom izrade iste čekiraš kućicu LINE OUT (slika2). Ako nisi siguran u kojim registracijama je taj status i zapisan kao podatak, možeš iskoristiti funkciju FREEZE, čekirati LINE OUT (slika3) i Freeze imati uvijek upaljen. Osima ako već ne koristiš za nešto drugo.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg LINE OUT.jpg (21,6 KB, 69x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg RegSetting.jpg (59,3 KB, 68x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Freeze.jpg (51,1 KB, 71x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije