Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.07.2015, 03:06   #51
stranac93
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.04.2014
Mjesto: Beograd
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
stranac93 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Takodje sam se obradovao kad sam video ovu temu i saznanju da je yamaha krenula da radi konacno pravu stvar. Posle ovoga, mislim iskreno da Korg krece da tone ali ce trebati dosta vremena za to. Yamahi svaka cast!!!
stranac93 je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2015, 20:30   #52
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za soma i kusur eura, ovo radi odlično ...


casper je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2015, 21:54   #53
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovo je stvarno vise nego dobro!!! Narocito onaj jazz stil kao da sam pored big benda. E sad ostaje dilema da li user moze napraviti tako kvalitetne stilove kao sto su fabricki, jer ovo je zaista uradjeno vrhunski! Ovde samo nasnimi vokal i eto ti gotov CD. Skidam kapu yamahi za ovaj model
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2015, 22:05   #54
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Možeš sam napraviti Stylove u klasi originalnih, tu nema nikakve dileme. Naravno, potrebno je znanje ali ograničenja pri izradi nema, svi alati su dostupni.

Pored toga, možeš kombinirati sve dijelove (partove) iz originalnih i vlastitih Stylova i tako uz malo truda dobiti ono što ti je potrebno. Kada se tome pribroji da ovaj model "svira" sve Stylove koji su dostupni za Yamahanihe aranžere (izuzev audio stylova Ty5 i psr950), onda sreći nema kraja. A ni materijalu koji se može iskoristiti.

Promijenjeno od casper (03.08.2015 u 10:04 sati) Razlog: ispravak navoda za audio stylove
casper je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2015, 16:44   #55
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ipak treba malo stati na loptu i isprobati te nove yamahe u radnji. Tako je kod mnogih novih modela, najprije oduševljenje a tada se ipak ispostavi da se ipak radi o proizvodima srednjeg ranga. Ovaj demo je dobar, kvalitetan. Kao i svaki drugi demo Yamahinog brenda. Evo na netu Michele VOnken i PRS2100, ludilo koji demo! Al mene interesira da li 770-tka ima npr. articulation trumpet koja je u mojem T2? Ono što čujem su za sad tek nijanse i uopće me 770-tka ne impresionira. Display, ok, ali manje bitno. Bitnije su mi tipke koje su u tim modelima zasigurno očajne. Da ne uspoređujem 970-tku koja će koštati oko 2000 eura, možda kod nas još više a nema super articulation 2 soundove koje ima T3; one fantastične klarinete, saxe... U Eurounitu sam probao psr950 i mogu vam reći da nikad nebi mijenjao Tyros 2 za 950. A 950 je kao novi model jedamput skuplji od mojeg starca-bez super articulation soundova; ma brilijantno! Poslovna politika je i dalje poslovna politika koja nas košta novaca a kad dofuramo klavijaturu doma onda i živaca. Malo pričekati.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2015, 17:15   #56
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Al mene interesira da li 770-tka ima npr. articulation trumpet koja je u mojem T2?
Čekaj, ti imaš Ty2 ili ty3 iz potpisa?
Za 1050 eura ne možeš očekivati sve, pa tako niti tipke kao na top modelima.
Uostalom, tipke na Tyrosu i nisu neka referenca.

Sound i mogućnosti koje se nude u odnosu na cijenu su odlične.

Citat:
Al mene interesira da li 770-tka ima npr. articulation trumpet koja je u mojem T2?
Citirat ću sam sebe iz nekog posta s ove teme

"...
Tyros 2

42 Super Articulation Voices, 18 MegaVoices, 23 Sweet! Voices, 58 Live! Voices, Live! Drums (9 drum kits), 39 Cool! Voices, 10 Organ Flutes!

PSR S770
67 S.Art!, 23 Mega Voices, 27 Sweet! Voices, 64 Cool! Voices, 71 Live! Voices, 20 Organ Flutes! ...

"

Psr s770 (slika 1) ima isti broj SA trumpeta kao Ty2 (slika 2)

Ne treba biti sentimentalan niti se vezati uz instrument. Sve je to plastika i naravno da proizvođači žele što veću dobit. Na nama je samo da budemo realni i shvatimo da je sve to samo potrošna roba.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 770.jpg (64,6 KB, 164x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg ty2.jpg (53,0 KB, 162x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2015, 12:56   #57
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jedno vrijeme sam imao trojku pa sam je prodao-veelika greska. Sad sam opet na dvojci. Ma ne, nema tu sentimentalnosti vec samo pragmaticnost. Sto se tice soundova, ok, izgleda da 770 moze parirati T2. Ali opet stoji da 970 nema supes articullation 2 soundove poput trojke a bit ce dosta skuplja od nje. Ajde priznajem da je novo novo i sve na njoj je novo i da je u tom cijenovnom rangu gotovo nemoguce pronaci rabljenu bolju klavijaturu a kamoli novu...
Dodato:
Sad sam provjerio trube u obje klavijature, u 770 su maknuli obicnu art trumpet a ostavili su bright i josh neke koje su po meni preostre-meni neiskoristive. Eto, mini bi ta sitnica stvarala problem i uvijek bi mi bilo zao sto je moj stari imao a ovak novi nema. ;-) Ne mi zamerit kolega Casper.

Promijenjeno od Alen P (04.08.2015 u 13:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2015, 13:55   #58
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma nema ljutnje, potpuno se mi razumijemo. Uostalom, argumentirana razmjena mišljenja je uvijek dobrodošla. Otvara svima nove vidike i pomaže za bolje razumijevanje tematike.

Usporedbu (n)ove S serije i starijih Tyros modela ja gledam iz svog ugla.

Prvo, mogućnost kombiniranja elemenata različitih kitovima bubnja i edit po svakom elementu koji je Yamaha konačno ubacila u klavijaturu je odličan pomak naprijed. Meni osobno ta mogućnost uopće nije potrebna, odavno baratam ovim preko XGWorksa ali za one korisinike koji to ne žele ili ne znaju, ovo je velika prednost.
Druga stvar koja će pratiti sve naredne modele Yamahinih aranžera je korištenje YEM kao pomagala u cjelokupnom slaganju klavijature. Probao sam se malo igrati s tom aplikacijom, preglednost i jednostavnost pristupa svim podacima je jedinstvena. Opet kažem, meni je ona možda i nebitna jer imam dovoljno znanja da sve odradim drugim alatima, ali za sve postojeće i nove korisnike kojih će sigurno biti sve više, ovo je odlična novost.
Treća bitna stvar je spori RAM koji je sve za sve modele do Ty3 vrlo loše riješen, a da ne govorim o problemima s CUSTOM DRUM.

S serija je sigurno osvježenje u svijetu aranžera srednje klase i što je najbitnije ostavlja korisicima izbor, koliko mogućnosti - toliko para.

Promijenjeno od casper (04.08.2015 u 13:56 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 04.08.2015, 21:50   #59
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Slažem se.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2015, 23:14   #60
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lijepa vijest za sve koji mogu kupovati na hrvatskom području. PSR-S770 je moguće naručiti u predprodaji kod Euro-Unit-a po cijeni od 900 eura za gotovinu. Odlična ponuda, pogotovo ako znamo trenutu cijenu kod Thomanna od 1050 eura.

casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije