Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.04.2013, 22:27   #501
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma do jaja,jos samo da je neka dobra zenska na njemu,pa kad pustam muziku da malo parim oci
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 00:30   #502
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hahahahaha pa ti si genije ,Vahter de majketi namestimu ovakav player.
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 02:13   #503
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zeljko sinovac, smanji taj hall generalno... sve pliva u njemu, smanji i tu ritam gitaru s desne strane, malo je prejaka ali ne mnogo, mozda za dva do tri dB. Na glasu malo poradi, ima mumlanja a to dolazi od frekventnog opsega izmedju 220 i 300Hz, smanji to slobodno za 4 do 5 dB ali ne u previse sirokom Bandu, gledaj da podesis Q=3 ili ako ti je parametar za sirinu Banda na ekvilajzeru u oktavama, onda ga postavi na trecinu oktave (oko 0,3) a aktiviraj i Low Cut ako vec nisi i to sa granicnom frekvencijom na 100 Hz. Obavezno smanji hall na vokalu za par dB. Mozda cak i da uzmes neki drugi hall, recimo Plate ali prvo odradi EQ, tek tada ces znati da li je taj hall OK ili je i on pretaman. Dodao si na vokalu prekomjerno i frekventni opseg oko 3 do 4 kHz, smanji to malo (mozda je i sam mikrofon takav, lijek je isti). Inace, "standardno Zeljko", bez posebnih primjedbi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 02:35   #504
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne znam sta sam uradioJedino sto znam od kako sam instalirao Studio One Prof sad Imam unutra i onaj Multibandequilazer sve onako kako si mi ti poslao projekat,i od tada Imam tako ostar Sound...Bi li ti mogao da mi to ponovo malo bolje nariktas sve kako treba minimalno i kako treba pa posaljes ponovo projekat,a ja cu dalje da se igram..Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 02:46   #505
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama poslacu ti, nego mi napisi obavezno koji mikrofon koristis pri snimanju vokala da bih i to imao u vidu kada ti budem pravio preset za EQ koji bi ti bio polazna tacka. Taj hall ti nisam sigurno stavio kao centralni a pogotovo ne za vokal. Tu si ti nesto cackao, garant.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 02:51   #506
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moguce je hehe....Pa najvise koristim za pjevanje dinamicki Sennheiser e835s a kad koristim studijski onda je Beringer B-1 De ti ako mozes podesi mi na jedan Kanal za jedan a na drugi za drugi i napisi da znam o kojem se radi....Ovaj studijski bi najvise koristio kad snimam harmoniku akusticnu tj.Hohner morino
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 03:46   #507
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dogovoreno, cim odradim taj projekat javicu ti se. Sta ukljucujes jos u Presonus FireStudio Mobile Osim mikrofona, da odmah i za to podesim kanale.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 03:59   #508
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo jos ketron modul za sada kao i prije.On je na kanalu 4/5stereo kako si ti nastimao..Jesi mislio da je i na muzici previse Halla ili samo na vokalu u ovim snimcima sto sam postavljao?

Znas ja Imam najvjerovatnije Problem sa ovim zvucnicima sto Imam..To su neki ogromni zvucnici od prijasnje linije i kad slusam ovdje kod meine zvuci ok a kad sam jednom slusao u autu nevalja nista hehe...Takodje i ove slusalice od Bayerdinamik kako god nastimam mix preko njih nikad nisam zadovoljan,uvijek mi vokal bude preglasan a na slusalicama fino.

Tranzit ako mozes da mi nastimas taj projekat za ketron tako da znas,kod meine u ketronu nema nikakvih equilajzera i snimak je uvijek mutan,tj.bez ikakvih podesavanja u samom instrumentu a ja kad snimam snimim skoro sve na jednu traku ketron i ponekad usnimavam ekstra samo solo Instrumente na posebne trake...I ako mozes za vokal ti da mi namjestis odmah efekte i ekvilajzere kako treba i ako moze postavi jedan hall na vokal od Studio one efekta kako si prvi put postavio a drugi postavi neki od Leksikona pcm native,tako da mogu da izaberem koji hocu.Ako moze.Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 04:22   #509
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moze Zeljko, moze... a sto ne bi moglo. Pitas za hall, na kompletnom snimku je previse halla i to dosta tamnog halla, inace odnos instrumenata i vokala u miksu je duglavnom OK, sem one ritam gitare, koja je nesto jaca nego sto bi trebalo. Za Monitoring moras imati valjane studijske Monitore ali gledaj da nabavis neke sa nesto vecim bass-midle zvucnikom (8" bi bilo idealno) da te sto manje vara i laze po pitanju bassa. Ti zvucnici koje sada upotrebljavas nisu za tog posla jer su HiFi zvucnici koji su vec "ofarbani" da daju "slatkastu" zvucnu sliku i oni su totalno nepogodni za monitoring pri miksu jer lazu, varaju i petljaju. Za monitoring su neophodni sto linearniji monitori. Sto se slusalica tice, na njih ne smijes da se oslonis u miksu, mada treba povremeno kontrolisati sound i na njima. Ni one ne smiju biti HiFi vec profersionalne slusalice tipa Bayerdynamic DT-990 Pro ili slicne, u protivnom opet ce biti laganja i varanja a od toga nemas nista sem nerviranje.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 04:29   #510
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa jest bas tako..Ja Imam ove slusalice Bayer dinamik DT770 pro-250 ohm..Mislim da i nisu bas lose,ali imas pravo kad kazes ne treba se samo na njih osloniti,lazu dobro lazu heheh..

Ja zaboravi da Kazem..Znam da nije moguce nastimati sve da bude za svaki mix optimalno,ali opet ti nastimaj kako ti mislis da bi trebalo sve da bude a ja cu gledati od miksa do miksa da podesavam da pase..Hvala ti pa kad uradis posalji mi opet kao prvi put na privat link gdje da skinem ili da ti dam email ako hoces.Poz
Dodato:
A to za muziku sto je previse halla,to je sve sa ketrona hall.Moguce je da nisam nastimao koliko treba halla u ritmu da bude..Jbg tako dobio ritam tj.skinuo ovdje sto je jedan kolega postavio za ketron sd5.Ili generalno moram glavni hall na ketronu smanjiti i zapamtiti kao Default..Da ti pravo Kazem nisam nikada jos ostavio vremena oko ketrona i sredjivanja a i nema tu puno sta da se sredjuje Osim efekta i odnosa jacina istrumeneta koliko ja znam..Ovo je igracka od klavijature tj modul u odnosu na neke klavijature od kolega Koje kostaju po 3000 eura i u visem rangu..Ovaj ketron je srednja klasa i nema puno nesto u njemu da bih ja mogao da ubacim..Sve samo fabricko

Promijenjeno od zeljko (23.04.2013 u 04:44 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zeljko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije