Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.04.2011, 20:47   #101
hrci
Vredan član društva
 
hrci's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2005
Mjesto: München
Postovi: 146
Downloads: 2144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 3
Interesi: Treniranje!
hrci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hrci pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

I ja cu da ga kupim samo zato sto ima Verzija sa 61 Tastu, inace bi osto na Pa2x ali Predugacka je za transport...
Markane ti si Izvuko i znas da Izvuces Maximum od Pa2x a kad ti dodje jos pa3x to ce da bude kraj sveta
Pozz!
Hrci
hrci je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 20:58   #102
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Drugovi u redu je sve, to je dobro poznato i ta prcia dali se isplati ili ne kupovati nove klav...nema se para to je fakat da..ali..
Sad smo ovde u drugi film znaci 3x..
Kako vam se dopada na prvi pogled, specifikacije, sta ima sta nema sta bi trebalo da ima i slicno...
Pa posle ko ima para i ko moze nek izvoli...

I ljudi koji rade u KORG su ljudi i citaju po netu razne forume i misljenje mizucara,,,
tako da svaka diskusija i zelja oko 3x bi dobro dosla...pa mozda neko ce nesto uzeti u obzir za na dalje...

I mene raduje sto mala verzija 61 imace unutrasne memorije 4G...sto je sasvim dovoljno za bilo mp3...il snimis set..ili sta god...pa sad displey i se ne mora dizat..
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 21:08   #103
Niikkola
Vredan član društva
 
Niikkola's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.08.2008
Mjesto: Philippines
Postovi: 114
Downloads: 768
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: DavidSwoniAJ
Interesi: DavidSwoniAJ
Niikkola befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Niikkola pošalji poruku preko ICQ messengera Niikkola pošalji poruku preko AIM messengera Niikkola pošalji poruku preko Yahoo! messengera Niikkola pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa cek zar nije bolje uposliti nekoga onda da ti peva pratece vokale, kao npr pevacicu koja ce uz to da peva i zenske pesme, nego da se koristi taj cuveni „Korg pa3x vokalist voicelive2“ koji kako god bio strucno namesten ne moze da zvuci bolje od pravog zivog vokala, posebno ako je taj neko odlican pevac? Nista slicno nisam pomenuo, sigurno da je verno i ne sumnjam u sposobnosti namestanja sprave, iskreno nisam ni radio na voicelive2 pa i ne mogu da pricam o tome, ali da mi se ne svidja rad sa pratecim vokalima koji idu iz neke tamo kutije ili novog pa3x, to je vec stvar ukusa, ne koristim to i kraj! Sto se tice aranzera oni i dalje ne zvuce kao zivi bend i stojim iza toga. Oni koji rade sa bendovima ni tada ne budu uvek zadovoljni zvukom, a kamoli kroz aranzersku svirku, neko to moze da cuje a neko nazalost ne. Korg kao i sve druge kompanije ce licno mene malo morati da sacekaju dok se ne odlucim za kupovinu novog aranzera, da li to bio Roland Korg Yamaha ili neki drugi, jer je i dalje ne zadovoljavajuc zvuk koji iz njih izlazi. Opet navodim ne zelim nikoga da uvredim, tema je o Korgu pa3x, sve sto pricam je generalno i nikoga ne uzimam u temu, vec iznosim cinjenice.

Promijenjeno od Niikkola (11.04.2011 u 21:10 sati)
Niikkola je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 21:26   #104
Malimuzicar
Vredan član društva
 
Malimuzicar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.12.2005
Mjesto: Njemacka/Stuttgart
Godina: 27
Postovi: 160
Downloads: 426
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg PA3X / Triton Extreme sa Mossboardom/Weltmeister Casotto 374
Interesi: Muzika i Fudbal
Malimuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Malimuzicar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Pa3X

Nikola ja se nebi stobom slozio ja sam bio na prezentaciji Korga,sto se tice Vocaliste ja sam se odusevio i ako nepoznajem toliko Vocaliste , covjke iz Korga je to pogotovo naglasio Vocalistu sto ja mislim da moze svaki vokal da zamjeni .Ja samo mogu reci da je Klavijatura fenomenalna .

Pozdrav
Malimuzicar je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 21:33   #105
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zvanicna diskusija o Pa3x ...

Pitanje nije da li je Pa3x bolji od Pa2x Pro (to valjda svi na papiru mozemo vidjeti) DA JEST. Pitanje je samo da li vrijedi kupovati tu masinu ili ne. Da li vrijedi davati Pa2x Pro i kupovati Pa3x. To ce se tek znati kada dodje u radnje i svi od nas zainteresovani ga malo testiraju.

Tako da dodatke kao sto je Voice Live2, MAXX EQ, Bolje dirke, ... vrijedi samo testirati i svako za sebe da odluci sta mu pase.

@Niikkola: Mislis Korg ne moze da izda Arranzer koji je za danasnje doba "savrsen" i koji ce biti 2x bolji od Pa3x? Zs. to uradili?
- Hoces cijenu duplo skuplju?
- Hoces da cekas jos vise vremena da izadje novi aranzer?
- Hoces da KORG propane?

Znas ona sijalica sto gori i dan danas u vatrogasnoj stanici u NY-u, bez prekida vec nekoliko godina (samo se jednom ugasili kada je nestalo struje)... Mislis da fabrike to ne mogu da proizvedu? Sta ce prodavati onda kada prodaju svima sijalice i nikom vise ne crkne nista?

I nemas sta porediti zivi band, to je prica za sebe... ko ima taj luksuz i moze za jednu noc da plati bend od gaze 20-100€ nek placa
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 21:33   #106
Niikkola
Vredan član društva
 
Niikkola's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.08.2008
Mjesto: Philippines
Postovi: 114
Downloads: 768
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: DavidSwoniAJ
Interesi: DavidSwoniAJ
Niikkola befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Niikkola pošalji poruku preko ICQ messengera Niikkola pošalji poruku preko AIM messengera Niikkola pošalji poruku preko Yahoo! messengera Niikkola pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa ne ja kazem, najbolje da dovedemo nekog na svirku ko ne zna da peva i da ga nakacimo na vokalist sa pa3x koji ce da ispravi sva falsiranja i greske u intonaciji, cak ce i emocije da mu da. Ako se ovako nastavi nece biti posla ni za koga, jer ce sve kutijice da odradjuju...
Niikkola je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 21:34   #107
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

budimo iskreni .

jedini razlog zasto ne kupiti pax3 ,t4 i slcno
su financije .

ostalo je samo trosenje tinte i ubijanje vremena
romario je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 21:42   #108
Niikkola
Vredan član društva
 
Niikkola's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.08.2008
Mjesto: Philippines
Postovi: 114
Downloads: 768
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: DavidSwoniAJ
Interesi: DavidSwoniAJ
Niikkola befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Niikkola pošalji poruku preko ICQ messengera Niikkola pošalji poruku preko AIM messengera Niikkola pošalji poruku preko Yahoo! messengera Niikkola pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Niikkola: Mislis Korg ne moze da izda Arranzer koji je za danasnje doba "savrsen" i koji ce biti 2x bolji od Pa3x? Zs. to uradili?
- Hoces cijenu duplo skuplju?
- Hoces da cekas jos vise vremena da izadje novi aranzer?
- Hoces da KORG propane?

Mislim da Korg kao i svaka kompanija koja se bavi proizvodnjom instrumenata to moze da uradi, samo hoce da nas istresu, za neke novine koje su zanemarljive...

Za cenu i duplo skuplju mogu da dam ali ako ce da mi garantuje pravi realan zvuk instrumenta koji sviram, tako da inovacije nece biti potrebne, pa da moram svake godine da menjam instrument.

Cekam dokle god bude trebalo

Sta ce biti sa Korgom o tome ne odlucujem ja, niti me to interesuje, vazno mi je da imam aranzer po svojoj zelji

Zivi bend pominjem zato sto sa time sve treba da se uporedjuje, aranzeri su nastali na osnovu benda i zivih instrumenata, zasto onda i ovoga puta ne bih postavljao i vezivao poredjenje sa tim?
Niikkola je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 21:44   #109
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Niikkola Pokaži Post
Pa ne ja kazem, najbolje da dovedemo nekog na svirku ko ne zna da peva i da ga nakacimo na vokalist sa pa3x koji ce da ispravi sva falsiranja i greske u intonaciji, cak ce i emocije da mu da. Ako se ovako nastavi nece biti posla ni za koga, jer ce sve kutijice da odradjuju...
@all: sorry na offtopic sada, ali mora da izadje...

@Nikola: Na cemu ti sviras sada? Dobro je rekao Marco, ko ne zeli te prednosti aranzera neka kupi piano i nek oplete.

1. Pojedinci benda se bune sto su izasli aranzeri jer im kradu posao
2. Klavijaturisti na aranzerima se bune jer su izasli aranzeri na kojima se pustaju matrice i koje u skorije vrijeme "same ispravljaju" felsove
3. Sta je trece? Svako se snalazi kako zna.

Ti ako si planirao biznis model voditi kupiti cu ja Pa1x Pro i onda necu 20 godina kupovati nista dok ne izadje nesto "savrseno" do tada ce te svi prestici, ne tehnikom, nego tehnologijom. I Muzika je biznis ko zaraduje s time pare. Ugledaj se na Marca i ostale kolege ovdje. Stalno idu na tezge (ne kazem da ti ne ides) ali ne zale onda i dalje ulagati u taj biznis i instrumente, jer tako ce ostati trazeni.

Nek se niko ne nadje uvrijedenim, ali nije dovoljno u danasnje doba "samo znati svirati".
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2011, 21:52   #110
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Niikkola Pokaži Post
Pa ne ja kazem, najbolje da dovedemo nekog na svirku ko ne zna da peva i da ga nakacimo na vokalist sa pa3x koji ce da ispravi sva falsiranja i greske u intonaciji, cak ce i emocije da mu da. Ako se ovako nastavi nece biti posla ni za koga, jer ce sve kutijice da odradjuju...
Buraz pomesao si neke stvari...
Arranzeri naravno da nikad nema da zvuce kao live band...
Oni su samo simulacija na live band...
Kako bi posao odradili manje ljudi jer gazde danas stvarno ne mogu da plate
Osim toga ima i mali lokali gde je suvisno svirati band pa mora arranzer neki...

Druga stvar je da svi koji sviraju rade na isti nekoliko seta ili opste ne poznaju klav
Da postavis dobra oprema...dobre zvucke...da sredis dobri bubanj semplovi...bass...i slicno..e onda bio bi opet kvalitetan...kolko ima bendova pa se nemogu da ukplope medju sebe...koj u klin koj u ploca
"Band" je drugi termin i nema veze sa arranzeri...ovi masine koje mi sviramo su nesto novo sto donelo vreme i tehnologija.
A to sto si reko Marko da zaposli pevacicu pa da peva pratecke...da jos bolje je tako...al stvar je da Marko peva sam ..i ja kupujem arranzer da ne vucem bubnjar svugde i bassistu..

E sad ako tebi krivo sto bendovi ostali bez posla..i ako si ti clan nekog takvog meni je zao...
Ja sviram arranzer pa i ja nekad sam bez posla zbog LAp-Top (uzmes to i sibas matrice)
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije