Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.11.2018, 13:37   #1
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Pfeil Želimo terce na Genosu - poziv na akciju

Znamo da se pojmovi "terca" i Yamaha aranžer ne slažu najbolje. Riješenja TerceMIDI ili TerceSAMPLE kompliciraju stvari i mora se priznati da Korg ima mnogo bolje mogućnosti za kreaciju i manipulaciju u ovom području. Isto tako, sve do nedavno je (Korg) imao aduta i u mono-legato (portamento), touch screenu, Joysticku i još nekim sitnicama koje privlače svirače, pogotovo one koji su orijentirani na istočnjačku glazbu. Dolaskom Genosa, Yamaha se znantno približila ovoj kategoriji kupaca, poboljšala je neke funkcije i prilagodila hardware stvari poput Joysticka ili touch screena. Još samo nedostaju te vražje terce pa da se kompletira većina onoga što nedostaje.

Zato predlažem da malo pritisnemo Yamahu u tom smjeru. Možda vam nisu poznate metode kako to učiniti ali stvar je vrlo jednostavna. Isprobano je već u praksi na "slučaju portamento", pa zašto onda ne bi ponovili istu radnju i za Terce. Naime, najjači forum na netu za Yamahine aranžere je PSR Tutorial Forum. Yamaha pažljivo prati sve što se na njemu piše, po mom mišljenju, možda ga na neki način i financira. Član našeg yu-midi foruma @tyros2, tamo je nedavno pokrenuo temu s naslovom "Wish-Request for next Update for Genos". Lako je možete pronaći upisivanjem naslova u google tražilicu. Kada bi svaki vlasnik Genosa odavde, na tu temu upisao samo jedan post, predložio poboljšanje ili jednostavno rekao kako bi Terca bila odlična nadogradnja, to bi bitno povećalo vjerojatnost da Yamaha reagira. Ista je stvar bila sa portamentom. Nakon vrlo kvalitetih reakcija par članova na PSR forumu, a opet na temu koju je pokrenu naš @tyros2, Yamaha je u zadnjoj nadogradnji firmwire-a ugradila mono-legato (portamento).

Što još dodati? Meni terce ne trebaju niti ih koristim ali to nije razlog da ne pokušamo djelovati zajedno. Jedno je sigurno, Yamaha tamo prati svaku temu i ako vidi da postoji interes, sigurno će reagirati.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Bokic (09.11.2018), Schatz (09.10.2021), tyros2 (12.11.2018)
Star 11.11.2018, 18:42   #2
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

casper... hvala na inicijativi....pošto ja žudim za tercama, napisa sam par riči
podrške.....čekamo i ostale Genosovce koji žude za tercama!
Landison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Landison za ovaj koristan post:
tyros2 (12.11.2018)
Star 11.11.2018, 19:12   #3
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To te ja pitam. Vidio sam da si upisao "bod".
Taktika je slijedeća, uobičajeno za takve stvari. Sad se pričeka 5-6 dana, pa opet jedan post od nekoga. I tema se svako malo diže na "vrh" i tako se aktualizira.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Landison (11.11.2018)
Star 12.11.2018, 10:57   #4
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uupssss.....napravih propust......hvala kolega @tyros 2!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2018, 11:18   #5
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zahvaljujem se Casperu i ostalim kolegama.

Ja bih samo dodao po vec vidjenom,ukoliko se Yamaha odluci da napravi "Terce" onda ce to biti najvjerovatnije i za ostale PSR aranzere a ne samo za Genosa.

Prema tome bilo bi pozeljno i svi koji posjeduju PSR aranzere ili koji su u planu da ih imaju u buducnosti da ostave neki komentar na toj temi.

Hvala .
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
Landison (12.11.2018)
Star 12.11.2018, 11:28   #6
grico
Vredan član društva
 
grico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.03.2018
Mjesto: Omiš
Postovi: 141
Downloads: 381
Uploads: 7
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PSR S970
grico ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ajde eto i mene tamo...popodne odradim sve šta triba...nisan ni ja sirotinja Genos će kad tad zakucat na moja vrata !!
grico je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2018, 12:59   #7
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To... grico legendo!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2018, 17:31   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

"... kad se amle ruke slože,
sve se može sve se može ..."


ova me pjesmica vraća u djetinjstvo, he he he i prva je asocijacija na napisane postove


nego, @grico, polako, kud si navalio, stigneš ti napisat post za 4-5 dana, taktika je razrađena, samo je se treba pridržavati


Kad smo već kod toga PSR, Genos, situacija je slijedeća. Nešto se šuška da će doći neki novi udate Genosa i bilo bi vrlo lijepo da s njime dođu i terce. Mislim da za tu mogućnost Yamahi ne bi bio problem dopisati par linija koda na već postojeći. Jer, odavno na Tyrosima imamo Scale i pored više tvorničkih preseta, imamo mogućnost izrade i vlastitih skala. Problem je u tome što se one definiraju samo u području -/+64 pa tako možemo djelovati samo na 1/4 tona. Bila bi mnogo bolja situacija da možemo djelovati na -/+100 cent, kao što je to slučaj s workstation. Pored toga, spomenute scale je moguće raditi ali za sva tri prata istovremeno, Right1, 2, 3 i to stvara ograničenje. Zato je @tyros2 na onoj temi spomenuo da se razdvoji ova finkcija i da možemo ugrađivati scale odvojeno.


Moj predlog je bio da se omogući dodavanje shift opcije, kao što je to sada slučaj sa scale. Za razliku od Scale gdje se note podešavaju samo za četvrtinu tona gore ili dolje, sa shift bi mogli podešavati svaki pojedinu notu za pola tona gore ili dolje i tako po potrebi za cijelu okavu. Kada se složi jedna za C dur/mol, jednostavnim mijenjanjem Base Note bi kreirali sve ostale. Ovime bi se omogućilo da se terce mogu postaviti na sve zvukove u klavijaturi, one tvorničke i vlastite samplove. Razdvajanjem ove opcije na svaki part pojedinačno, RIGHT 1 2, mogli bismo tercu svirati na bilo kojem partu, po potrebi.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg scale note.jpg (41,3 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg note-shift.jpg (42,9 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Landison (14.11.2018), tyros2 (13.11.2018)
Star 14.11.2018, 02:25   #9
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nijedna od kompanija u aranzerima nije rijesila problem terci. Korg je najvise uradio na tome ali ne u potpunosti. U zadnje vrijeme yamaha pokazuje znake zelje za suradnju sa kupcima. Ja sam u oar navrata kriz kontakte sa Yamahim Kanada dobio pozitivna obecanja za zelj da se udovolji musterijama. Zato sam rijesio napraviti video sa orijedlozima i uputiti ga yamahinom timu. Oni svakako zele da im se oredoci vizija terci sto cu im to rado predociti. Uvjek je dobro da sve te firme se potrude da udovolje kupcima a istovremeno bore se za market.
keyboards je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio keyboards za ovaj koristan post:
Landison (14.11.2018)
Star 14.11.2018, 09:48   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bravo, @keyboards, treba ih pritisnuti sa svih strana. Javno "prozivanje" na forumima ima jednu veliku prednost u odnosu na direktne kontakte. Na forumima se aktiviraju svi zainteresirani iz raznih dijelova svijeta i na taj način se širi "zainteresirana masa", a problem dobiva na dodatnoj dimenziji. Direktni kontakt prema Yamahi isto ima smisla ali je pitanje da li će poslana e-pošta stići "u prave ruke" ali i nakon toga, da li će mišljenje jednog korisika biti shvaćeno kao prioritet koji treba riješavati. Na spomenutoj temi na PSR forumu se jučer javio jedan vrlo aktivan član i sa žaljenjem prenio poruku koju je dobio od Yamahe.

Citat:
They told me they will NOT sending Yamaha no more messages, because Yamaha team is very small one and they don't have time to solve all problems.
Očito su ga otkantali na fini način. Da li je stvarno takva situacija? Možda i Yamaha uskoro prestane proizvoditi aranžere

Promijenjeno od casper (14.11.2018 u 12:08 sati) Razlog: mali ispravak
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
genos, interval, shift, skala, terca

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije