Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Kabliranje

Kabliranje Šeme, modeli, sistemi spajanja

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.08.2010, 20:36   #1
AneL
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.07.2006
Godina: 39
Postovi: 116
Downloads: 598
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
AneL befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard mixetu,studio monitor,zvucnu kartu spojiti

Zdravo, Kako mogu da spojim zvucnu kartu,studio monitore i mixetu.. ?

Znaci da sve radi OK a da se pojacava i smanjiva na mixeti.. i naravno da mogu spojiti jos razne instrumente na mixetu da bi se moglo snimati.

imam sledecu opremu:
mixeta: behringer UB1204 fx PRO
Zvucnici: Behringer TRUTH B2031A
zvucna karta: EMU-0404

Hvala,
AneL je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2010, 12:05   #2
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ciao anele

ja bi da pokusam da ti pomognem to sta znam, ali citaj pazljivo - pisem mnogo konfuzno

naravno nemam nikakvih problema ako sam nesto pogresno pisao - da me iskusniji kolege isprave ...

kao prvo, imam slican uredjaj tvome - sa malo razlike. moj primer je sve ovo prikljucati kao MIDI-STUDIO uz mogucnost da snimas i AUDIO (npr. vocal, il Harmonike, Gitare itd...) znaci kljave koristis samo za MIDI

MIDI

emu404 prikljucis preko usb kabel sa kompom - a sa midi kablovima na kljavu koju zelis da koristis kao MASTER (shef preko ostalih klavijatura i programa na kompi)

ne znam za koju bi se ti odlucio da ti bude glavna klavijatura, zavisi na kojoj ti najvise odgovara dok sviras a naravno i koja ima bolje mogucnosti za MIDI-funkcije ... ja bi u tvom slucaju izabrao G1000 ... to znaci da samo na nju sviras a sa njom kontrolises LE i S3000 i naravno sve VST-instrumente ciji zvuk izlaze iz EMU0404 ... postoji jos mogucnost da LE samog prikljucis sa kompom - tu ne znam sad dali LE ima USB za MIDI?? ako ne mozes da koristis njegov USB za MIDI onda mozes da kupis neki jednostavni USB-MIDI-interface za ca. 30-40 evra ... sa tom drugom opcijom mozes da sviras i na G1000 i na LE.

za prvu opciju (G1000= master, LE, S3000 i VST su slave) prikljucis MIDI in iz G1000 u MIDI out na EMU i naravno obrnuto. iz MIDI THRU od G1000 ides dalje sa MIDI-KABLOM u MIDI in od LE, iz LE MIDI-THRU u S3000 = znaci potrebni su ti najmanje 4 MIDI-KABLOVA


AUDIO

to je jednostavno, sve sta ima LINE/AUDIO out prikljucis sa odgovarajucim kablovima na MIKSETU ... a prikljucke imas dosta, cak ti jos neki i ostaju nekorisceni. nemoj da zaboravis takodje i EMU0404 da prikljucis sa MIKSETOM - tu imas VST zvuk ako koristis CUBASE, CAKEWALK, SONAR i ostale programe koje koriste virtualne instrumente. za svaku spravu gledas da povezujes sa 2 AUDIO-KABLOVA zbog STEREO-Sounda sto znaci da u tvom slucaju najmanje potrebno 8 audio-kablova. racunaj jos barem jedan s kojim ces da prikljucis i PC (zvucna kartica) sa miksetom.

AUDIO-RECORDING

e tu je sad malko problem, ja bi u tvom slucaju iz MIKSETE STEREO OUT (MAIN OUT) prikljucio sa audio-kabel (2) sa LINE IN od PC (zvucna il integrisana)

trebalo bi da svi signali koji MIKSETA prima - da se dalje shalju u PC kako bi PC taj signal SNIMIO kao WAV, MP3 ...

na pocetku sam pricao o razlici izmedju tvojeg seta i mojeg a to je osim da koristimo razlicite AUDIO-MIDI-kartice (ti EMU a ja TASCAM), da ja koristim MIKSETU sa USB-prikljuckom (ALESIS) koja sve signale salje preko USB. tvoj behringer nema tu mogucnost (ima i behringer miksete sa USB!) sto znaci da ti moras da koristis AUDIOKABLOVE da bi to SNIMAO sta se na mikseti cuje.

ZVUCNICI

njih bi prikljucio na CTRL il bese MONTIOR out?

eto, to bi bilo to kako bi ja to sve povezao - a kao sto sam reko, nek me slobodno neko ispravi gde sam pogresio

pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2010, 12:40   #3
AneL
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.07.2006
Godina: 39
Postovi: 116
Downloads: 598
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
AneL befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Grandija hvala ti care na reakcij.. ali vidi moja emu kartica se ne prikljucuje preko usb nego se prikljucuje sa scsi..

Prije mi je bio prikljucen mixer sa studiskom kartom i naravno linija i zvucnici hifi.
i kada sviram uzivo i hocu da snimam u cubase prilkjucim se na mixetu i to je to. pocnem da snimam i sve bude OK. a ako sam htio da koristim vst ondak prikljucim LE sa usb na komputer i ondak koristim VST preko LE.

sada isto tako hocu samo je razlika sto sam sada kupio studiske monitore i hocu samo njiha da koristim a ne liniju i zvucnike od linije.

kako to sve da prikljucim?
AneL je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2010, 12:59   #4
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

...sada isto tako hocu samo je razlika sto sam sada kupio studiske monitore i hocu samo njiha da koristim a ne liniju i zvucnike od linije.


izvini druze, ja ovo ne razumem - kako to mislis linijski?

razlika izmedju ovih zvucnika(ACTIVE) i one koje si pre koristio (HIFI) je samo u kvalitetu zvuka i napajanje ... naravno one HIFI su bile potrebne prikljucati miksetu u pojacalo pa onda zvucnici, al posto su ti ovi BEHRINGERI koje sad koristis AKTIVNI MONITORI - njima ne treba pojacalo - imaju svoj ugradjen ...

izvini jos jednom ali nije mi jasno sta definitivno zelis, ne kazem da je greska kod tebe, mozda ja ne skontam

pozdrav
Dodato:
EMU 0404 sa SCSI ??

jos nisam cuo a ni video taj model ...
__________________

Promijenjeno od grandia (02.08.2010 u 13:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
grandia je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio grandia za ovaj koristan post:
AneL (02.08.2010)
Star 02.08.2010, 13:35   #5
AneL
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.07.2006
Godina: 39
Postovi: 116
Downloads: 598
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
AneL befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo sve sam prikljucio i sve radi ko sat. evo rijesenja moga za one kojim za treba:


Line-out (alt 3-4 outputs) OD MIXETE line-in U e-mu.
Line-out OD e-mu U stereo-kanaal OD MIXETE (5/6 of 7/8)
Main-out OD MIXERA U MONITORE


Care hvala ti jos jednom na pomoci, ziv bio 100 godina.
AneL je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2010, 14:03   #6
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sad skontam ...

s´time sto si prikljucio alternative 3/4 OUT na EMU - ne moras da prikljucis out od MIKSETE u PC - to je i bolje resenje jel EMU ce taj celoupni zvuk bolje snimati nego integrisana zvucna sa kompe... tu si ti mene doveo na ideju, pokusat cu i ja to na moj sistem

mislim da si to mogao i da ucinis sa 2TRK OUT - ako imas regler da tu nastelujes jacinu

nisam znao da taj BEHIRNGER ima vise mogucnosti za OUT ....


moje pitanje za tebe: dal u tom slucaju ne dodje do onog sustanja i pistanja (feedback), posto se signal vrca iz EMU u MIKSETU i opet nazad??


ili tu imas mogucnost sa reglerom na mikseti da izbegavas taj problem?

ipak zadnji u LINIJI signala su MONITORI
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2010, 16:22   #7
AneL
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.07.2006
Godina: 39
Postovi: 116
Downloads: 598
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
AneL befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

Pistanja nema, suma ima ali minimalno, trebo bi da priblizis uho u monitor da bise culo inace ne cuje se.. sve radi ko bombona.. probaj i odusevices se..
AneL je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2010, 23:49   #8
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

probao sam to kolega anel, al kod mene na ALESIS imultimix u kombinaciji sa TASCAM122l dolazi do tog neprijatnog zvuka ... znas ono kad se priblizis monitorima sa mikrofonom pa mislis sad ce nesto da pukne

probao sam i ctrl-room izlaske, i MAIN-out ... ostaje mi jos jedna mogucnost da sa 2trk-out prikljucim na audio-in u audiokarticu TASCAM ... nemam momentalno taj kabl a potreban mi je na jednom kraju chinch a na drugom 6.3mm banana i to 2 puta ...

ako ni to ne funkcionise, koristim miksetu i dalje kao sto sam do sada, a kad zelim da snimam onda prikljucim USB iz miksete u kompu

pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2010, 00:40   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od AneL Pokaži Post
moja emu kartica se ne prikljucuje preko usb nego se prikljucuje sa scsi..
Nije EMU-0404 SCSI nego PCI karta.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2010, 07:37   #10
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tranzit

tu si u pravu - al takodje postoji i 0404 kao stolna varijanta = audio-modul i u tom slucaju se prikljuci preko USB ...

ja reko kolega anel ima neki posebni model u SCSI varijanti

verovatno je mislio na PCI a pisao SCSI

pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije