Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.12.2016, 16:46   #1
MirkoB
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.12.2016
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
MirkoB ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Pevanje i tehnika

Pozdrav, novi sam ovde, tj sada sam se upravo registrovao i imam nekoliko pitanja za vas iskusnije, ako Bog da da mogu reci kolege, ako se krenem baviti sa muzikom ozbiljno.

E pa sada ovako,
imam 17 godina i poceo sam po malo da pevusim, mislim nije to nista ozbiljno, nego kada sam negde na rodjendanu jednom sam uzeo mikrofon i svi su se odusevili, i tako po nekad uzmem mikrofon i nekad bas zablistam kad uzmem mikrofon. Problem je sto ne mogu uvek da pevam onako dobro koliko znam da mogu izneti pesmu, ako me razumete. Imam dosta jak glas ali nekad jednostavno ne ide ne znam kako da objasnim. Takodje shvatio sam da mi najvise odgovara ozvucenje i mikrofon jednog benda sa kojim sam pevao par puta, kod ovih ostalih mi je mikrofon nekako suv ne cujem sebe na ozvucenje uopste i moram se jako derati. Laik sam sto se tice pevanja, nisam isao nigde u neke skole niti ista. Treba mi savet kako da uvek mogu zagrejati glas da pevam onako duboko, jako, i lepo bez da me boli grlo. Bio sam doduse kod jednog profesora koji je mnogo skup za mene pocetnika, trazio mi je 20 eura po casu a trebao bih da imam 3-4 casa nedeljno oko godinu dana, bar mi je tako on rekao. To mi je bilo skupo dosta za moje finansije, tj finansije mojih roditelja. Taj profesor mi je napisao sledece:

Citat:
Završio sam nastavni program za tebe. Ti imaš sluha, bariton glas
Eto, ako mozete da me posavetujete vi malo oko pevanja, pa i kada budem u malo boljoj finansijskoj situaciji da odem na casove.

Unapred vam hvala
MirkoB je offline   Reply With Quote
Star 12.12.2016, 17:11   #2
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posalji neki snimak, mozes i na private ako ne zelis javno.

Pitanje ti je uopsteno pa samim tim generalnih odgovora na njega ima milion, od toga mozes naci 99% na google.

Sto se tice mikrofona, to ne treba da te brine. Ako si dobar pevac, lako ce se namestiti mikrofon
sale_band je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sale_band za ovaj koristan post:
MirkoB (12.12.2016)
Star 12.12.2016, 17:14   #3
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako nisi kod para a trebas instrukcije, pogledaj na internet (sajt) da možda ne postoji gde škola pjevanja na sajtu (internetu),uz to dobiješ knjigu, a i vežbe za glas, disanje, pjevanje iz trbuha, vježbe za jezik i vilicu i da lepo izgovoriš slovo R, A , E, U itako dalje, na ploči, onda praviš ispite preko skayp, a isto tako preko skayp radiš sa profesorom pjevanja. To ti je škola pjevanja iz daleka, vježbaš kad stigneš koji dan, ako ne ništa strašno, valjda ima nešto tako i kod tebe na balkanu. Pozz.
megane je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio megane za ovaj koristan post:
MirkoB (12.12.2016)
Star 12.12.2016, 17:16   #4
MirkoB
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.12.2016
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
MirkoB ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale_band Pokaži Post
Posalji neki snimak, mozes i na private ako ne zelis javno.

Pitanje ti je uopsteno pa samim tim generalnih odgovora na njega ima milion, od toga mozes naci 99% na google.

Sto se tice mikrofona, to ne treba da te brine. Ako si dobar pevac, lako ce se namestiti mikrofon
Nije mi problem postaviti ovde, sad cu pogledati da li uopste imam koji snimak, ako nemam sada bice posto u ponedeljak pevam na slavi.

Ne znam kako da objasnim kao da mi se grlo nekad jednostavno stegne, isusi ili tako nesto. A nekad mogu otpevati bas duboko onako i jako, tako da bas lepo otpevam Harisa Dzinovica ili tako nesto.

Video trazim ako nadjem prikacim ga odmah
Dodato:
Takodje, puno mi je lakse pevati kada sam tako na rodjendanu pa prvo onako pevam uz bend, malo glasnije i onda ne znam sta mi se desi uglavnom mnogo, mnogo bolje pevam tada. Ako razumete sta hocu da kazem?

Promijenjeno od MirkoB (12.12.2016 u 17:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
MirkoB je offline   Reply With Quote
Star 12.12.2016, 18:21   #5
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Trema,disanje,tonaliteti... Treba da se podesis sam i da sam sebi olaksas pjevanje. Nisi busilica pa da mozes busiti bilo kad i bilo kakav materijal. Daj neki snimak da te cujemo.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 12.12.2016, 20:00   #6
zeekkaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.12.2015
Mjesto: Vrsac
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Klavijatura
zeekkaa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E ovako sto se suvog grla tice najbolje ti je limun pre svirke,provereno..Moze i pelinkovac dobro da podmaze,ja najcesce pre i u toku svirke pijem izvetrenu kokakolu..Moras jako da pazis na intonaciju,ako se jako naprezes moze da ti pukne glas,pravilno disanje takodje bitna stvar imas puno vezba za disanje na netu..A ako sam dobro razumeo nekim danima ti uopste ne ide,ne sekiraj se to moze svima da se desi,postoje dani kada jednostavno ne mozes da otpevas ili odsviras nesto sto si pevao ili svirao 1000 puta pre toga Ja onda sve ostavim za sutra,nadam se da sam ti makar malo pomogao,pozdrav!
zeekkaa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zeekkaa za ovaj koristan post:
MirkoB (15.12.2016)
Star 12.12.2016, 23:24   #7
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E pa ovo suvo grlo, sad pazi, treba da uzmeš neki tablet mi kažemo Kalcij to je dobro za glasilke, (nadam se da me razumeš, pošto to ne znam na srpskom jeziku), to je prvo, a drugo u lekarni dobiju se tableti da su ti glasilke masne, te tablete jedu i nastavnici i pjevaći, Pitaj u lekarni kod vas za te tablete za pjevaće, ako ih nemate ovde kod nas u SLO mogu da se kupe, a cena ti je 8 eura, neče biti ti više suvo grlo. ali pazi, kiselu vodu uopšte ne smeš da piješ više i ove vode i sokove što imaju CO2 unutra, znači zabranjeno gazirano piće. A da se ti grlo stegne to je dobro, Pjevaj i vežbaj svaki dan po najmanje pola sata, da se upjevaš pre svirke. pozzdra.v
Dodato:
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Promijenjeno od casper (16.12.2016 u 01:22 sati) Razlog: obrisan link
megane je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio megane za ovaj koristan post:
MirkoB (15.12.2016)
Star 15.12.2016, 19:11   #8
MirkoB
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.12.2016
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
MirkoB ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard


Citat:
Originalno postovano od zeekkaa
E ovako sto se suvog grla tice najbolje ti je limun pre svirke,provereno..Moze i pelinkovac dobro da podmaze,ja najcesce pre i u toku svirke pijem izvetrenu kokakolu..Moras jako da pazis na intonaciju,ako se jako naprezes moze da ti pukne glas,pravilno disanje takodje bitna stvar imas puno vezba za disanje na netu..A ako sam dobro razumeo nekim danima ti uopste ne ide,ne sekiraj se to moze svima da se desi,postoje dani kada jednostavno ne mozes da otpevas ili odsviras nesto sto si pevao ili svirao 1000 puta pre toga Ja onda sve ostavim za sutra,nadam se da sam ti makar malo pomogao,pozdrav!

Citat:
Originalno postovano od megane
E pa ovo suvo grlo, sad pazi, treba da uzmeš neki tablet mi kažemo Kalcij to je dobro za glasilke, (nadam se da me razumeš, pošto to ne znam na srpskom jeziku), to je prvo, a drugo u lekarni dobiju se tableti da su ti glasilke masne, te tablete jedu i nastavnici i pjevaći, Pitaj u lekarni kod vas za te tablete za pjevaće, ako ih nemate ovde kod nas u SLO mogu da se kupe, a cena ti je 8 eura, neče biti ti više suvo grlo. ali pazi, kiselu vodu uopšte ne smeš da piješ više i ove vode i sokove što imaju CO2 unutra, znači zabranjeno gazirano piće. A da se ti grlo stegne to je dobro, Pjevaj i vežbaj svaki dan po najmanje pola sata, da se upjevaš pre svirke. pozzdra.v
Dodato:


Hvala Vam puno, okacicu snimak posle ponedeljka, jer tad probijam led sto se tice svirki.. Videcemo kako ce proci Hvala jos jednom

Promijenjeno od casper (16.12.2016 u 01:24 sati) Razlog: obrisan link
MirkoB je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2016, 01:42   #9
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemoj slušati bedastoće. Kakav limun ili pelinkovac za suho grlo?
Tablete kalcija imaju dobra učinak na glasnice ali nemaju nikave veze sa suhoćom grla.

Pij dovoljno tekućine tijekom cijelog dana, može blagi čaj ili samo obična voda. Ovo će riješiti tvoj problem ako su uzrok dehidrirane glasnice/tijelo. Razlog "suhog grla" može biti i gljivično oboljenje, a za to se obrati svom doktoru. Za info, googlaj pojam Candida ili kandidijaza.

A što se tiče pjevanja, imaš dva moguća riješenja za napredak. Uči samostalno, snimaj se, slušaj ... to je dug put i ponekad zna biti pogrešan. Pogotovo ako se kao rezlutat "samostalnog rada" javi oštećenje glasnica. Onda stvarno nisi ništa napravio. Drugo je rješenje uzeti dobrog i provjerenog učitelja, a to bih ti svakako preporučio kao mnogo bolje rješenje.
casper je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2016, 22:40   #10
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Caspere,divim ti se!!! ^ ,koja energija!!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (16.12.2016 u 22:41 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije