Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.05.2016, 00:48   #191
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Volio bih da mi se objasne neki pojmovi. @mikimiki kaže, a @Sky Net pogrdno komentira.

Citat:
Kod s970 nema hd, tako da sound programi idu i internal memoriju i ne moze se sve upisati.
Konkretno, što znači pojam "sound program" i što se podrazumjeva pod "sve"?

I odgovor za @palas-a

Citat:
Vidi covece..pitch po elementu. Milina!!
Znaci za sve ovo treba cekati t6?
Ima li ogranicenja u registracijama kod s970?
Registracije su iste kao na svim Yamaha aranžerima, kao i kod tvoga Ty2.

Za pitch po elementu ne treba čekati Tyros6. To možeš odraditi i na Tyros2. Jedino ne možeš kombinirati elemente iz drugih kitova ali uz minimalnu "informatičku pismenost", edit drum-a u Stylu je mnogo pregledniji, lakši i brži uz računalo. (2,20 sec)



Za informaciju @Sky Net-u, isto to se može raditi i na Tyros5. Uređivanje jednog elementa nekog Drum kita pomoću YEM-a i to samo zbog toga da bi on zvučno odgovarao nekom određenom Stylu je poptuno pogrešan pristup. Pokušavam naći neke realne razloge ovakove metode ali mi ne polazi za rukom. To je isto kao da ideš bojati cijeli dnevni boravak zato jer nijansa vaze za cvijeće nije u skladu. Promjeni vazu i problem riješen.

Dobro, možda nisi znao za korištenje XGWorksa i računala ali da si pitao, netko bi se već našao da ti kaže odgovor.
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2016, 01:36   #192
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 260
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koristim ja voice editor za t2 i poznate su mi njegove mogucnosti kao i pitch mod kod drumsa. Sredjeni su meni setovi bubnja od fabrockih elemenata. To je svakako drugaciji put od ovoga koji nidi s970 ali priznajem da mi je drago sto je ta opcija ipak implementirana u samom ins. XGworks mi je žao sto nisam usavrsio kad je trebalo...danas mahom razdvajam sty u CASAM pa midi obradjujem u Sonaru....sto je opet znatno siromasnije u poredjenju sa XGworksom ali opet ni CASAM ne iskorišćavam do maximuma a i u njemu se nudi dosta toga koliko vidim.
Dodato:
Ne, ne bih ja "krečio" svaki ritam posebno zbog tih mogucnoati. Samo, mislim da se lakse u trenutku moze formirati željeni bubanj i odmah odslusati kako zvuci. A kasnije tako i srediti user kit.
Dodato:
Ene u stvari zanima da li se moze u style creatoru na s970 picovati pdrdjeni element sok ritam ide...? E, to bieni znaćilo. Tu bih nasao odealnu postavku za setove kod orientala. Kako da idealno obojim dobos, nogu...itd. I, onda dodjes ti u WGworksu i daš neke pikanterije po elementu kao eq i opet si bolji

Promijenjeno od palas (13.05.2016 u 01:47 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
palas je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2016, 02:10   #193
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve funkcije iz Voice editora imaš i u YEM-u. Jedino je sučelje drugačije.
Ne trebaš vaditi CASM iz Styla, dovoljno je koristiti MixMaster kao "most" u prelazak do Sonara. Kod Tyros2 ova radnja izdvajanja CASM-a nije imala štetne posljedice na strukturu styla ali kad kupiš novi istrument, takav postupak bi trebao izbjegavati. Struktura Styla koju koriste novije klavijature (SFF2) je nešto složenija i u takvoj konverziji se gube podaci.
O tome ima dosta u temi o Stylovima, pa ako te nešto interesira, pitaj tamo.

Mislim da nisi dobro shvatio moju metaforu o "krečenju dnevne sobe". Htio sam reči, nema nikakvog smisla prilagođavati jedan ili više elemenata bubnja preko Voice editora (ili YEM-a) da bi ga prilagodili jednom Stylu. Što se onda događa s tim elementima na nekom drugom Stylu gdje su oni odsvirani drugačije i u "okruženju" drugih instrumenata? Naravno da ne mogu uvijek dobro sjesti u aražman.
Zato je logično i pravilno podešavati taj element unutar samoga Styla. Uostalom to i radi ovaj alat koji su dodali u PSR770/970. U samom headeru Styla ostaju (sysex) podaci koji su promjenili sound elementa na koji djelujemo. Tako prilagođavamo svaki Style pojedinačno da dobro zvuči s jednim te istim drumom. Tako je i logično, imamo više vaza i vadimo iz ormara onu koja odgovara vrsti cvijeća koju smo kupili ženici.
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2016, 02:43   #194
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@casper
Konkretno sam mislio na vrijeme koje treba da bi se prepravio drum kit preko YEM-a, nebitno je li jedna komponenta u pitanju ili 10.
XGworks je ok ako se vrse promjene bubnja na samo jednom style-u, i za to YEM nije potreban, ali ako ce se takav bubanj koristiti vise puta, logicnije je uraditi takav drum set za te styl-ove (bar ja nikada nisam pravio bubanj koji cu korisiti u samo jednom style-u).
Svakako, nista ne opravdava izostanak ''drum setup'' opcije ili slicnog alata u Tyros-u 5, sto je ustvari pokazatelj da osim promjene formata style-a, Yamaha po pitanju style editinga u Tyros-ima nije nista promijenila niti je napredovala od T2 pa naovamo. Sa novijim generacijama aranzera je vec druga prica, S 970 je dobar primjer.
Uf..sreca pa pametniji ljudi napravise programe, kad vec Yamaha nece.
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2016, 03:36   #195
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

XGWorks je program kreiran od strane Yamahe.

Citat:
''Drum setup'' opcija u S 970 je odlicna - pogotovo sto za takve zahvate nema cekanja koje YEM zahtjeva, i nedostatak takve stvari u T5 bih okarakterisao kao notornu glupost od strane Yamahe.
"Drum setup" opcija je identična ovoj obradi koja je prikazana u videu u XGWorksu.
Izmjena elemenata u YEM-u trajno mijenja setup nekog drum kita i raditi takav zahvat samo zbog toga da bi se prilagodio jednom ili više Stylova nema nikakvog smisla niti logike.

Cjelokupan drum kit se štima i usklađuje samo jednom, prije svirke. Bubnjari znaju o čemu govorim. To je ono što se kod PSR-a radi u YEM-u, kod kuće.
Kada je bubanj poptuno i dobro "uštiman", on se više ne dira.

Bubnjar na nastupu kontrolira dinamiku sviranja, mjesto udarca, poziciju palice ... kako bi izvedbu prilagodio pjesmi. To isto mi aranžeristi radimo na Stylu s alatima poput XGworksa.

Da li je Yamaha imala napredak? Izostanak "drum setapa" je (bila) odlična stvar. Da se mene pitalo, ne bi ga nikada niti ugradili. Zašto? Pa zbog toga što će sada neki "stručnjaci" imati dostupan alat da pokvare sve ono dobro što se u toj odličnoj klavijaturi nalazi.
I za to im neće biti potrebno 30-40 minuta, već samo par sekundi.
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2016, 02:03   #196
salle88
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.07.2009
Postovi: 10
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
salle88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav svima Zainteresovan sam za modele psr s970 i psr s770 i zanimalo bi me par stvari u vezi njih. Inače ne znam da li ću u skorije vreme biti u mogucnosti da isprobam oba modela, pa bih molio nekoga ko je bio u prilici da ih proba da mi odgovori.
Naišao sam na pojedinim sajtovima na informacije da su zvučnici na psr s970 bolji nego na psr s770, pa me zanima kolika je zaista razlika ako je neko probao obe klavijature i uopšte kakvi su utisci zvuka na internim zvučnicima na ova dva modela? Na snimcima sa youtube-a mi deluje da s770 ima dosta izražene visoke frekvencije pa me zanima koliko se ovo može rešiti preko master EQ/compresora? Hvala unapred
salle88 je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2016, 09:50   #197
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam imao jednu pored druge, a i da jesam ne bih mi palo na pamet raditi usporedbu kvalitete zvučnika. Sudeći po specifikacijama, ovi na 970 su nešto jači (1W ) ali ja sumnjam da ima razlike u kvaliteti zvuka. Naime, zvuk na ugrađene zvučnike je očajan u odnosu na ono što se čuje kada klavijaturu slušaš na dobre slušalice, a da ne govorim o tome kada se klavijatura pusti na razglas.
Općenito, zvučnici se ugrađuju u aranžere srednje klase i služe prvenstveno za monitoring i obično je zvuk loš.
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2016, 09:58   #198
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 260
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja bi tu u svakom slucaju uzeo s970. Iako nisam imao kontakt ni sa jednom od njih. Tacno je da su tu zvucnici samo za monitoring te ne trebaju biti presudni u odabiru ins. A tu je i eq pa se to dotera kolko-tolko da prija..
palas je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2016, 10:08   #199
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Procitaj temu od pocetka i naci ces dovoljno informacija.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2016, 10:20   #200
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ugrađeni Master 8 band parametric EQ je odličan alat ali on ne može popraviti mnogo. Može samo malo da se zavara uho.
Često ljudi rade grešku, podešavaju klavijaturu kod kuće na te ugrađene zvučnike, mrdaju po eq, sve fino slože i onda kad dođu na gažu ... kuku lele od sounda.
Ako se uzme omjer cijene i kvalitete 770 vs. 970 onda je 770 bolja kupovina. Mnogo bolja. Kada bih ja kupovao, za novce koje košta 970 bih radije uzeo Tyros4, naravno, ako je potpuno očuvan.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije