Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.04.2013, 22:58   #1
perobp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2012
Mjesto: Crna Gora, Bijelo Polje
Postovi: 44
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa 80, korg pa 1x, Tyros2, Roland E-A7, Korg pa2x
perobp ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard problem sa karticom 8mb korg pa 80

Pozdav svima. Vec sam pokretao slicnu temu na forumu ali nisam dobio adekvatne odgovore. Ovaj problem sa karticom vucem vec duze vrijeme, dosta je neobican pa tako da je mali broj ljudi koji mi je dao koristan savjet pri otkljanjanju mog problema. Ovako, moj problem je u tome da pri u ucitavanju CRD backupa kartica ocita 24% posto i prekine. Neki su mi govorili da je do seta, kupio sam novi set i opet isto. probao sam sa dosta setova i svaki prestane na 24%. Poblem je u kartici definitivno, cak sam i operativni sitem ponovno instaliro sumnjajuci u virus. Taman kad sam odlucio da kupim novu karticu nacuo sam da postoji neki softwer koji nema korg u svom operativnom sistemu i da je oguce da se pomocu njega otkljuca kartica koja je naime zakljucana. Ne znam na koju foru, kako verovatno neko od vas zna da li je to moguce i ako jeste kako da se dodje do toga programa koji ce omoguciti da se otkljuca kartica (koja nije ni malo jeftina). Jer ako postoji mogucnost da se kartica otkljuca zasto bih onda kupovao novu. Hvala!
perobp je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2013, 09:58   #2
max93
Vredan član društva
 
max93's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2011
Postovi: 116
Downloads: 210
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PA80 i Korg Studio Cotroller K49
max93 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni se cini da na toj kartici imas neki bad sector... Ucitava ti do tog mesta i onda se tu zapuca i ne moze preko. Probaj eventualno od nekoga da pozajmis drugu karticu i testiras sa tom. Od stare ces morati da se rastajes.
max93 je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 13:54   #3
perobp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2012
Mjesto: Crna Gora, Bijelo Polje
Postovi: 44
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa 80, korg pa 1x, Tyros2, Roland E-A7, Korg pa2x
perobp ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ok. hvala
perobp je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2013, 15:19   #4
max93
Vredan član društva
 
max93's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2011
Postovi: 116
Downloads: 210
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PA80 i Korg Studio Cotroller K49
max93 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kad god treba
max93 je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2013, 17:47   #5
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne znam da li ćeti pomoći no sličan problem je imao moj prijatelj, ali s karticom od 16Mb. Imao sam i ja na Pa80 (dok ga nisam prodo) 2 kartice, jednu od 8 Mb i jednu od 16 Mb, ali nikad mi nisu zablokirale.
No da se vratimo na bit problema. Vrlo vjerojatno si karticu ostavio uz neku spravu ili uređeđaj koji sadrži jak magnet. Nečeš vjerovati, ali primjerice novi smartphone (provjeri, diže čak kovanice) ima u svojom zvučniku toliko jak magnet da bez problema sredi usb memory key (meni je moj mob do sada sredio 3 USB memory key-a od 16 Gb) , pa zašto ne bi sredio i Flash MC. Vjerojatno si stavio karticu u džep sa mobitelom, dalje je sve jasno ko dan. A interesantno je da je i utor za karticu kod same Pa80 vrlo blizu magneta desnog zvučnika, pa ako si ga rastavljao koji put, moža si izostavio zaštitu sa zvučnika. Moj prijatelj je uspio povratiti karticu u normalno stanje formatiranjem kartice, ali interesantno, ne putem PC računala, nego na samom KORG Pa80. Pokušaj napraviti komplet format (2, 3 puta ako treba), pa ako niti onda ne pomogne, nažalost morat češ se rastati od nje. Mada siguran sam da postoji software za reparaciju medija, jer ipak to nije obična disketa od 30 centi nego FMC od min 60 €. Probaj sve i ne bacaj karticu dok ti stručna osoba ne kaže da je total crkla. Ako treba potraži malo stručniji kompjuterski servis, oni će je vjerojatno moći reparirati. I na kraju, jako važno, ne pokušavaj je otvarati ni u ludilu.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
perobp (29.04.2013)
Star 25.04.2013, 21:18   #6
max93
Vredan član društva
 
max93's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2011
Postovi: 116
Downloads: 210
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PA80 i Korg Studio Cotroller K49
max93 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da je nije moguce preko racunara povezivati jer nema softvera za nju (bar do sad nikad nisam cuo da je neko uspeo da je tako poveze). Kada se ubaci na racunar, ne prepoznaje je tako da je svako reparacija moguce samo preko klavijature.
max93 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio max93 za ovaj koristan post:
perobp (29.04.2013)
Star 26.04.2013, 09:08   #7
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja mislim da je treba samo isformatirati na samoj Pa80, ali komplet. Hebeš samplove na njoj, lako ćeš ih poslije nanovo nasnimati. Pa neka ima i bad sectore, formatiranjem ćeš pripremiti karticu na ponovni upis, a kad nasnimiš nanovo samplove na nju, te bad sectore će i onako preskočiti i kod zapisivanja podataka i poslje kod učitavanja. Jedino ako nije to Drum FMC (ona prvobitna KORG-ova kartica s "živim" bubnjem). One su zaključane i ne daju se formatirati. Ako je ona oštečena, onda joj nema spasa koliko ja znam. Jedino da je šalješ u KORG-ov servis u Beograd ili Zagreb, mada sumnjam da će se oni htjeti zajebavati s tim. Skuplje će te izać popravak nego nova kartica.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
perobp (29.04.2013)
Star 29.04.2013, 21:06   #8
perobp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2012
Mjesto: Crna Gora, Bijelo Polje
Postovi: 44
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa 80, korg pa 1x, Tyros2, Roland E-A7, Korg pa2x
perobp ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala kreso i max 93. Probacu sa formatiranjem pa cu vam javiti, ali cisto smnjam da ce to pomoci.
perobp je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije