Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.07.2009, 07:36   #481
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@šana
Kopiraj oba fajla direktno na USB bez ikakvog foldera,ubaci USB u Fantoma, uključiš Fantoma pričekaš da završi posao, isključiš ga, obavezno izvadiš USB stick sa novim OS iz Fantoma i ponovo ga uključiš.Napraviš Factory reset i sve je tu!
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Zlatek za ovaj koristan post:
šana (16.07.2009)
Star 16.07.2009, 11:53   #482
šana
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2009
Postovi: 39
Downloads: 104
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
šana befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sad i ja imam 1.30 verziju
šana je offline   Reply With Quote
Star 16.07.2009, 12:11   #483
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Svaka čast!!!
  Reply With Quote
Star 16.07.2009, 14:04   #484
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Znao sam da ces da uspes!!!Bravo!!!!!Svaka cast!!!!
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 19.07.2009, 13:09   #485
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Emphasis-PreEmphasis/DeEmphasis

Nisam zeleo da otvaram novu temu jer mi se ucinilo da je nekako najprikladnije da ovo podelim sa svima upravo ovde!Evo o cemu se zapravo radi.
Od momenta od kad sam kupio Fantoma G6 pa do sad primetio sam da stalno imam potrebu da dodajem visoke frekvencije ne samo na mixeru kad se radi o zivoj svirci vec i na samim bojama.Ali nisam tome pridodavao velikog znacaja vec sam bio jako zadovoljan sto Fantom ima tako dobar EQ i sto svaka boja nosi taj isti EQ svuda sa sobom kao svoj PFX.Tako da neke semplove koje sa sobom vucem i sa prethodnih semplera sam sad mogao bas poprilicno da naostrim.Ali poceo sam da preterujem a ni sam nisam znao zasto.Sve do pre neki dan kad sam pokusao da ubacim sempl Trube sa jedne druge klavijature koji na sebi ima shum koji radi na bas visokoj frekvenciji,taj shum potice od duvanja trubaca koji je semplovao tu trubu.I sad da bi proverio do kog tona cu da uzimam semplove sa doticne sprave ubacim lepo u klavijaturu sempl poslednjeg po visini tona za koji sam mislio da ce da odgovara.Taj ton ima jako visoku frekvenciju pomenutog shuma.Boja na toj klavijaturi koju sam semplovao se sa sve vecom dinamikom i ona zaostrava pomocu RESONANCE-a. I ja odlucim da usemplujem najjacu dinamiku gde je truba i najostrija tj daje najostriji sum prilikom duvanja same trube.Kada sam pustio sempl iz SAMPL LIST-e na dugme PREVIEW primetim da na Fantomu nema te ostrine koja dolazi sa PC-a.Jednostavno je sam sempl tuplji ,tacnije izgubio je frekvencije oko 15000-16000Hz !E sad da stvar bude jos gora moj PC je povezan sa Fantomom G i koristi ga kao AUDIO kartu i jedan te isti AD/DA CONVERTER sluzi za pretvaranje te digitalne trube u analognu i obrnuto pa mi nije bilo jasno otkuda razlika u tonu.MASTERING efekat i INPUT efekat su iskljuceni sto znaci da Fantom (100% sam bio siguran)pojede odredjene visoke frekvencije ali samo kada se pusti sempl preko klavijature.I odma sam pomislio ,pa zar mi je toliko trebalo da primetim da Fantom i nema tako sjajan sempler!I spremim ja pitanja na engleskom jeziku i postavim ljudima na Rolandovom forumu i javi se gazda foruma koji se inace jako dobro razume u Rolande uopste i sam poseduje Fantoma G i kaze ovako:
I mi ovde sa sajta smo primetili da Fantom G pojede odredjene frekvencije i da semplovi izlaze malo tuplje u odnosu na ono kako bi trebalo.Pitali smo Roland fabriku sta ona kaze za to!Roland je odgovorio sledece:
Da bi se postigao sto bolji efekat tj boja tona i sam sound na Fantomu G odluceno je da ROM i RAM boje prodju kroz proces nazvan PreEmphasis/DeEmphasis da bi se uklonli neki nedostatci i da bi se iz tona izvukao maximum pa ukoliko zelite da dobijete istu kolicinu visokih tj isti sempl kao sto je na PC-u,MAC-u ili na drugim spravama bez uplitanja(Rolandovog Emphasis/DeEmphasis-a) onda odradite sledece:

1.Sample List
2.Sample Edit
3.Modify
4.Emphasis
5.Sad imate Emphasis Type pod kojim imate - PreEmphasis i DeEmphasis da izaberete.Ukoliko hocete da vratite sempl kako treba inace da zvuci birate PreEmphasis (ova opcija DeEmphasis je opcija koja sluzi kao UNDO,sto znaci da ako vam se nije svidelo sta je uradio PreEmphasis onda ako izaberete DeEmphasis i onda se sve vraca kako je bilo sto znaci na Rolandovu obradu samog sempla.
Ukoliko hocete da sempl bude prepravljen i da ostane na istom mestu gde je i bio upalite funkciju Over Write,a ukoliko zelite da se napravi novi sempl pod novim brojem onda nemojte paliti Over Write.

Ovo sam ja proverio i zaista semplovi koji su gubili na visokim frekvencijama posle ovoga postaju onakvi kakvi zapravo jesu tj. kako zvuce i na kompijuteru.
Moj sempl trube je posle PreEmphasis-a zvucao 100% isto kao i na kompijuteru.
Onome ko bude zeleo da nekim semplovima vrati originalnost u visokim frekvencijama ostaje da izabere gde ce ,a gde nece da primeni ovu funkciju.Jer njenom primenom semplovi zvuce onako kako zaista zvuce znaci bez skidanja bilo kakvih frekvecija!Sto bi znacilo da je to mozda mach sa dve ostrice.Roland je napravio odredjenu semu po kojoj ce semplovi i rom boje biti odradjivane.Sto znaci da ce neki semplovi zvucati lepshe i mekshe i mozda punije ako se nista ne dira (ukoliko se ne pipa PreEmphasis).A ponegde gde bash fale visoke frekvencije nece biti kompromisa pa se funkcija PreEmphasis mora odraditi(bar cu ja morati to da radim na vecini semoplova).
Primeceno je da sempl koji je ubacen u Fantoma G a kome nije odradjen PreEmphasis se moze doterati na fabricko stanje tako sto bi mu se u patchu dodao Resonance Offset (koji se nalazi u Pro Editu pod General) na +12,+13 .Sto bi znacilo da otprilike toliko sempl izgubi prilikom ubacivanja tj prilikom prolaska kros PreEmphasis/DeEmphasis funkciju.
Rezime cele ove moje price koja je jednim delom i moje licno iskustvo (dok je onaj Rolandov deo preprican pismeno i bio je razgovor navodno izmedju Rolanda i jednog od njihovig saradnika)je da po DEFAULTU Fantomov sempler ne radi 100% kako bi mi mozda hteli tj ne daje zvuk sempla kakav on zapravo jeste nego ga na neki nacin boji.E sad da li ga boji ili ga shtroji to ostaje da tek proverim-o.Ko ne zeli da ima takvu vrstu Rolandovog uplitanja u semplove i njihov sound (zvuk) onda nek primenjuje opciju koja je ostavljena za to a zove se PreEmphasis.
Svi semplovi kojima se odradi PreEmphasis ako se kasnije prebcuju i kopiraju u neki drugi set ili naknadno ponovo IMPORTUJU u Fantoma oni zadrzavaju ovu PreEmphasis funkciju koja je odradjena(kao i sve ostalo).Znaci semplovi to pamte a ne klavijatura.Tako da su jednom odradjeni semplovi sa PreEmphasis funkcijom uvek ostati takvi sto znaci originalni.I jos nesto,svakom ko bude radio na velikom broju semplova PreEmphasis neka to radi na semplovima koji pre toga, dok je klavijatura upaljena, nisu bili EDIT-ovani tako da nece imati onu stikliranu kockicu sa strane dok se PreEmphasis ne odradi ,pa ce svako imati uvid na kom je semplu odradio a na kom nije.Ovo kazem samo da se ne bi desilo da neko odradi PreEmphasis dva puta na istom semplu jel to ne valja on ce onda zvucati jos ostrije od originala da ne pricam ako se to odrati tri puta ili vise.Svaki put dobija na ostrini zato oprezno i samo po jedanput i zato kazem da bi se vodila dobra evidencija neka to budu ne-editovani semplovi koji nemaju znak stikliranja sa strane.I naravno ne treba da napominjem da je posle takve vste EDIT-ovanja uvek potrebno ici na SAVE ALL da bi se semplovi sacuvali kao PreEmphasis-ovani!
I za sam kraj jedno malo razocarenje!Skoro svakom semplu koji je loop-ovan desi ce se jedna mala greska koju klavijatura napravi a to je mali kvrc na pocetku tj pre pocetka sempla tacno na 0 a sempl zapravo pocinje na 200 tako da je potrebno START POINT sempla pomeriti tacno na 200!Kod mene se ovo ovako manifestovalo dok na semplovima koji nemaju loop se nista nije desilo pa nista nisam morao da pomeram!I jos jedna stvar sam Loop sempla ako je ranije imao neke nesavrsenosti posle PreEmphasisa ce te iste nesavrsenosti znacajno doci do izrazaja jer Loop ne voli puno visokih na EQ.Ovo oko pocetka tj START POINTA svako ako zeli da pokusa da uvidi ovako nesto neka promeni ZOOM HORZ na 1/1 i neka promeni ZOOM VERT na X4 (SHIFT+GORE) pa ce i sam uvideti o cemu sam pricao kad sam rekao da sempl ustvari pocinje tek na 200 i da nece biti narusen sam attack ako se START POINT bude pomerio na 200!
__________________

Promijenjeno od bandza (20.07.2009 u 22:49 sati)
bandza je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2009, 02:33   #486
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja sam primetio da postoji mala razlika izmedju semplova kada sam semplovao gajde sa DX100,ali nisam nesto posebno obracao paznju na to.
Hvala bandzo na informacijama....

Greske u loopu se desavaju,mada ja nisam imao problema.Samo je bitno da se prati amplituda zvuka kog zelimo da lupujemo tako da moramo da zumiramo taj wave do kraja.Tako se najbolje odredjuje start point i end point.....
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2009, 10:39   #487
bandza
Vredan član društva
 
bandza's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Mjesto: Valjevo
Godina: 42
Postovi: 111
Downloads: 1192
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6
Interesi: Muzika,Studio
bandza befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bandza pošalji poruku preko MSN messengera bandza pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Start poin sempla sa greskom!

Nisam mislio da se greska pojavljuje na START POINT-u LOOP-a vec na START POINT-u samog sempla!
A sto se loop-a samog tice ako nije bio bas najsjajniji onda se desava da njegova nesavrsenost dodje do izrazaja malo vise zato sto je dodato malo u pojasu visokih!Tako da sam loop i nije problem ,problem je sto sam PreEmphasis ostavlja nesto na samom pocetku sempla sto pre nije bilo tu.Ostavlja neki mali kvrc.Ali se to desava samo na semplovima koji imaju loop.I to treba popravljati tako sto se preskoci kvrc i dodje se do tacke 000000200 odakle je i stvarni pocetak sempla.Mislim da sam sad bio jasniji za nijansu!Svako mora da proba da bi uopste shvatio sta ja to pisem ovde.
__________________

Promijenjeno od bandza (22.07.2009 u 10:44 sati)
bandza je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2009, 21:41   #488
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Kako ugasit loop !

Pozz!
Pavio sam neki sax, ubacio u klav u wav, poslagao itd, a sad sam skužio da je upaljen loop, a ne treba mi jer je svaki ton snimljen sa fadeout, nekih 4,5sec..
S obzirom da su mi tonovi razbacani po sample listi, ne mogu pronać načina da automatski ugasim loop na svim samplovima koji su korišteni u tom novom multisampleu.. Postoji li način il ću morat "pješke"?
Dodato:
Nema edit??
...Onda, da se nadovežem;
Nemam blage veze gdje u patch edit mogu podesiti što da mi radi aftertouch i dbeam naprimjer... Sve nešto "control" ovaj, onaj, ctrl, a ništa konkretno.
Btw; shift+S1, pa tamo te postavke, sve je globalno napravljeno, al mene konkretno za određeni patch zanima kako i gdje se radi podešavanje...
__________________



Promijenjeno od TomyCroSound (16.08.2009 u 22:07 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2009, 18:15   #489
alenmo
Vredan član društva
 
alenmo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2007
Postovi: 113
Downloads: 873
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
alenmo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozdrav svima i pridruzujem se klubu vlasnika fantoma...dosad sam prezadovoljan mada je to za pocetak veoma skromno al svaki ton koji izlazi iz ovog sinta je toliko ozbiljan da tu nema sumnje...sigurno najbolji workstation koji sam svirao
alenmo je offline   Reply With Quote
Star 23.08.2009, 12:30   #490
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Alene,čestitam na prinovi,neka je sa srećom.Da nije platio jedan od Tyrosa za Fantoma?Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fantom, fantomg, pitanja, roland, sempler, workstation

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije