Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.08.2014, 16:21   #11
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za pa80 ne bi dao ni tih 500e, jer danas je vreme novac, a s njom gubis dragoceno vreme u sredjivanju, nefunkcionalna je sto se tice povezivanja sa kompjuterom, smesno mala memorija za danasnje standarde, vec moze da se kaze da je pocetnicka, nije za ozbiljnije stvari. Dok kod pa600 imas usb i interni fles disk, za minut ipo ucita ceo set od 96mb, za sekundu neki ritam sa usb fles memorije, ili tekst..... a naidje i za 800-850e.

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
makl (05.08.2014)
Star 05.08.2014, 23:53   #12
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A neznam razmislit cu, malo si me bacio u dilemu, mozda bolje malo pricekat pa uzet onda pa 600 nego 80-ku... I to sta kazes, dat malo vise para, a imat puno bolju spravu
makl je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2014, 00:58   #13
wellky
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.04.2014
Mjesto: Bosna i Hercegovina
Postovi: 29
Downloads: 0
Uploads: 12
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa80
wellky ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zahvali se sto te bacio u dilemu..Kako god okrenes mnogo bolje je imati kljavu 2012-13 godiste nego 2000
wellky je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2014, 17:24   #14
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma dobro, to znam i ja da je bolje novije. eznam svasta gledam, ima tu i pa 500 koji nije toliko star a nije los, pa taj 80, pa taj 600 kojem je cijena ovdje u HR jos uvijek i polovnom previsoka. Gledam malo po BIH oglasima, pa 80 se moze naci po svakakvim cijenama, dok kod nas ljudi traze po 700-800 E za njega. Nadoh nekih dan na oglasniku, ista cijena za polovni pa 80, i pa 600 star par mjeseci, gledam i ne vjerujem, di je tu logika xD, al eto, svega ima...
makl je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2014, 15:59   #15
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne pouzdaj se mnogo u oglase, jedno su zelje vlasnika, a drugo trzisna cena na koju moze da se proda. PA600 je neuporedivo bolji od pa80. Kao da poredis 30 starog golfa 2 i par godina starog seata leona.
Jeste golf nekad bio marka, al novije je novije.
Morao sam tako slikovito da bi me razumeo.

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2014, 00:22   #16
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Razumjem ja sta ti hoces rec, slazem se s tobom, ne moze se to usporedit. Vidjet cemo sta i kako
makl je offline   Reply With Quote
Star 11.08.2014, 20:18   #17
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svirao sam na Pa80 dobrih 10-tak godina. Synth je dobar, i u mnogo čemu bolji od gro novih i razvikanih aranžera, ako ni po čemu drugome s karticom od 16 Mb, radi fantastično posao i največa mu je prednost što je odmah po paljenju spreman za svirku što mu upravo FMC omogučava. Nije mnogo memorije, ali je opet za 7-8 najosnovnijih soundova (samplova) nenadmašiv u svijetu aranžera. S druge strane ima i mana, a to mu je slabo izlazno pojačalo koje nakon 4-5 godina odlazi (meni je 3 puta riknulo) i to ti je svaki puta kvar od cca. 150 €.
S obzirom da je to aranžer star već više od 10 godina i više se ne proizvodi, a velik problem je i nabava polovnih rezervnih djelova, ne preporučam ti ga, mada je stekao status legende kao Rolandov G1000 ili Yamahin PSR9000. Da baš i naletiš na super uščuvanog, pitanje je vremena koliko je rentabilan i isplativ. Dobro očuvani primjerci nisu ispod 600 €, pitanje je dana kad mu može nešto važno crknut, mada skoro 75 % djelova se da pokrpat s djelovima od slabijeg brata Pa50 (kojih btw ima jako puno u prodaji). S druge strane za 100-150 € da se dobit puno mlađi i memorijski bolji aranžer s opcijom čitanja samplova.
Dobro razmisli, cijene svaki dan padaju.
Dodato:
Svirao sam na Pa80 dobrih 10-tak godina. Synth je dobar, i u mnogo čemu bolji od gro novih i razvikanih aranžera, ako ni po čemu drugome s karticom od 16 Mb, radi fantastično posao i največa mu je prednost što je odmah po paljenju spreman za svirku što mu upravo FMC omogučava. Nije mnogo memorije, ali je opet za 7-8 najosnovnijih soundova (samplova) nenadmašiv u svijetu aranžera. S druge strane ima i mana, a to mu je slabo izlazno pojačalo koje nakon 4-5 godina odlazi (meni je 3 puta riknulo) i to ti je svaki puta kvar od cca. 150 €.
S obzirom da je to aranžer star već više od 10 godina i više se ne proizvodi, a velik problem je i nabava polovnih rezervnih djelova, ne preporučam ti ga, mada je stekao status legende kao Rolandov G1000 ili Yamahin PSR9000. Da baš i naletiš na super uščuvanog, pitanje je vremena koliko je rentabilan i isplativ. Dobro očuvani primjerci nisu ispod 600 €, pitanje je dana kad mu može nešto važno crknut, mada skoro 75 % djelova se da pokrpat s djelovima od slabijeg brata Pa50 (kojih btw ima jako puno u prodaji). S druge strane za 100-150 € više da se dobit puno mlađi i memorijski bolji aranžer s opcijom čitanja samplova.
Dobro razmisli, cijene svaki dan padaju.
Dodato:
Samo da se nadovežem, za 150 € više možeš dobiti Pa1X koji ima 32 Mb za samplove i profesionalnija je klavijatura. Tih 32 Mb nije mnogo, ali je za tezgu više nego dovoljno.
Opet za 900 € dobivaš ganz novog Pa600 koji je tik do Pa2X-a (hardwarski ne - npr lošijiji engine i tipka), ali softwarski DA (mlađi brat od Pa3X-a, s dobrom memorijskom podrškom, grafički boljim i čišćim ekranom ... )
Opet taj Pa600 kao i večina drugih KORG-ovih aranžera NEMA sampler nego samo mogučnost čitanja samplova, ali čita ih od cijele do sad izašle Pa serije KORG-a, a to ti u startu skračuje muku oko sređivanja aranžera jako puno. Sve starije je ograničeno na starije modele. S druge strane, ako ne patiš na design, na profi tipke i vokoder onda ti je Pa600 idealan izbor.
Da skratim i ne tupim previše, Pa80 je zastario, star je već i Pa800, a kamo li ne Pa80.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (11.08.2014 u 20:27 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
makl (11.08.2014)
Star 11.08.2014, 23:01   #18
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma znam ja neke stvari koje ti ovdje spominjes, a ovo za pa 80 nisam znao da se kvare te stvari. Inace pa 600 mi je super, bar mi se tako cini, i da uzimam nesto skuplje, uzeo bih njega bez razmisljanja, ali ovako, posto mi budet nije velik (max 500 €), neznam ni sam sta bi i kako bi. Do te cijene sam gledao, najbolji je pa 80, ali nema ni jedan za tolko para tu kod nas, nego sve po 100-200 E vise, pa cak i 300 neki po oglasnicima kolko vidim. Neznam, razmisljam cak i pa 60 mozda uzet, dok se ne skupi za pa 600, pa onda njega uzet kroz god ili dvije. Tipke mi nisu toliko bitne, a vokoder neki ionako planiram kupit kad se skupi lova. Samo sam eto, u dilemi oko tih klavijatura, sta uzet, al vidjet cemo sta ce se ponudit, najpovoljnije i najisplativije, za radit
makl je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2014, 01:00   #19
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Južno i tužno
Postovi: 378
Downloads: 4118
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr 9000, Ketron X1
Interesi: Mašinstvo, muzika
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kreso, o kakvoj razlici od 100 i 150E pričaš. U Srbiji za Pa80 na oglasima traže i 750E, ali takvi pacijenti nikad ponavljam NIKAD ne prodaju Pa80 po toj ceni. Maksimalna cena za Pa80 je 500E koliko se kod nas dobija. Ja sam upravo pre par dana kupio Pa80, Hard disk, 8Mb FC, torba, bez jedne jedine ogrebotine, ni tačkicu nema na sebi, za ravno 400E. Pa600 je duplo skuplji od toga, pa i više.
O problemima o kojima ti pišeš ja takođe nikad nisam čuo. Iz milion iskustva tuđih sam čuo da je Pa80, jedna od sistemskih i hardverskih najizdržljivijih klavijatura, i jedna od najzahvalnijih klav. Za "tezgu", kako ti reče.
Makl, odakle si ti? Ako si iz Srbije, dozvoli da ti na PP pošaljem link od par oglasa, gde Pa80 možeš kupiti za 500E kao nov.
Ja sam bio u sličnoj dilemi, i smatram da za 400E nisam mogao kupiti ništa bolje. Tj. kupio sam Roland Prelude, prodao posle 3 dana (hvala Bogu). Zvučno fenomenalan, za sređivanje, par meseci u najmanju ruku da bi dobio zvuk koji mene zadovoljava. Operativnost i funkcionisanje za uživo svirku - Nula je visoka ocena za to.
Do 500E ako može da se nađe Yamaha Psr9000, nema dalje. Bez obzira na probleme koji bi te pratili prlikom sređivanja (Mislim na Floppy pre svega i komunikacijom sa računarom) to je zver od klavijature. Ako može da se kupi po toj cenu. To takođe mislim za Psr 3000, kao i Psr S900. Razmisli i o njima. Ili otvori novu temu, pa ćemo diskutovati o svemu.
Pozdrav.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio calevh za ovaj koristan post:
makl (12.08.2014)
Star 12.08.2014, 02:07   #20
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Calevh

Ja sam iz Zagreba, ali gledao sam malo oglase po BIH i Srbiji, i kod vas su ipak malo manje cijene nego ovdje. Ovdje ljudi vise traze za iste klavijature, neznam zasto. Gledao sam i taj psr 3000 a i 9000, ali oni su u rangu pa 600. Recimo nasao sam jedan psr 3000 za 800 E, a psr 9000 za 1000 E, a posto ne pratim yamahe bas, neznam koji bi cijena bila otprilike, jer neznam ni koliko su stare te klavijature, niti sta imaju, zapravo neznam skoro nista o yamahi, osim da su obje aranzeri, od ta dva navedena modela. Pratim malo oglase, pa cemo vidjet. Mozes se javiti na PM bez obzira odakle si, pa cu ti ja dat link od oglasnika ovdje na kojem gleda, pa ces sam vidjet kakve su cijene. Neznam ni kakav je sistem sa tom Flash card na pa 80, kako se podaci stavljaju na nju, i kako brisu, i kako to uopce funkcionira... Ako si voljan popricat, javi se PM, pa cemo na skype ili fb, svejedno, malo popricat

P. S.

Necu otvarat novu temu, da ne radimo bezveze nered, kad vec mozemo sve u jednoj rijesiti
makl je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije