Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.02.2013, 21:29   #111
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A koga interesuje kako rade midi terce na psr 3000 neka ide na moj demo,ja sam se licno iznenadio,ugodno i vrlo prijatno.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2013, 23:52   #112
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
Djuka, hajde da poredimo po datumu proizvodnje i po ceni (ako bas hoces). psr s750 je nova sprava iz yamahine srednje serije. Ja nesto ne vidim neki pomak u odnosu na s700/3000 osim flash memorije (64mb) u koju mozes iskljucivo da loadujes pack koji pravi yamaha. I osim recordera da snimas sta si odsvirao, sto u dobu tehnologije i nije neka teskoca.
Ne znam da li su dozvolili na ovoj novoj yamahi da stavljas user elemente u ritam, ako su to dozvolili hvala Bogu da su se setili vise, ali i to mi nije dovoljan motiv da bi kupio ovu yamahu.a da ne poredim cenu 999e naspram 1150e (u thomannu) Svirao sam s700 upoznat sam sa yamahinim soundom, i jbg, meni vise lezi korg (govorim opet za srednju klasu).
Samo jedna mala digresija:Yamaha psr 1500 je stariji brat od PSR s 700,a PSR 3000 je stariji brat od PSR s 900..Korg PA 600,kojeg sam probao prije par večeri(sa svojim setom od PA 2 X) je po svim softverskim segmentima,bolji od Yamahinih aranžera srednje,pa i visoke klase.Kvalitet zvuka je neuporedivo bolji na Yamahinim aranžerima.Ne znam da li ste znali,ali većinski vlasnik Korga je Yamaha corporation...Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2013, 01:02   #113
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam ubedjen da Psr 950 ima u sebi sve sto treba jedna klavijatura da ima po pitanju rimova i zvukova.Ima svoje fabricke semplove koji moraju biti bolji od mnogih setova koji kruze kod nas iz sinta u komp pa iz koma u drugi i tako po celom balkanu,neko nesto doda neko oduzme i na kraju svki 5 korg radi(podesen) kao treba.
S950 inm a u sebi superart zvukove nekoliko harmonika,klarineta,sempl balkan bubnja,buzuki,u stvari oko 70 takvih zvukaova,pa gde ce te vise i sta to treba jos da ima, semp gusala?
Jos je nema kod nas ali imam osecaj da je to ono sto mi treba,,znaci samo ono sto je fabrika napravila
Samo jos da su joj dali bolje dirke....uh!
Dodato:
Ovo pricam na osnovu snimaka sa YT i Tranzitovog misljenja koje mnogo cenim a koji je nesto radio oko toga za Yamahu.

Promijenjeno od VUNIMRAV (22.02.2013 u 01:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2013, 19:48   #114
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1166
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@VUNIMRAV, mogu li se ti semplovi iz Balkan packa ubaciti u neki obicni User ritam, koji nije sastavni deo Pack-a?
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2013, 20:18   #115
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa ja ih koristim na psr 3000.dvojku rumbu begin i 7/8,imas na mojim demo,mpzes cuti,a zamisli kako bi tek zvucalo u originalu.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2013, 20:36   #116
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1166
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislio sam na semplove buzukija, tambura i ostalih boja, zatim Balkan drum kit. Dakle moguce ih je ubaciti u neki ritam koji je van Balkan Pack-a?
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2013, 18:34   #117
blade
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.02.2007
Postovi: 15
Downloads: 326
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
blade befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prvo pozdrav svima ovdje u forumu nije me dugo bilo pune 4 godine kako sam presto da se bavim hobi muzikom a posto me je opet nakon toliko vremena minula zelja da se bavim malo iz ciste volje zelje zajebancije kako kod hocete muzikom imam jedno pitanje hocu ponovo da kupim sebi neku veselu masinu (Aranzer) posto nisam u toku dogadjanja imam pitanje u vezi sa ovim novim yamaha masinama mene interesuje psr a2000 i psr s750 eh sad kad ja kupim jednu od ove dvije i ubacim balkan pack moralse posle ubacka seta da se sminka ili sredjuje ili je to sve gotovo da zvuci bas kao na You Tube clip video strasno dobro zvuci i ovaj mali s650 toliko dobro dere da malter odpada hehe

Samo mozda da na vedem da sam prije imao PSR 3000 pa onda PA 500 eto toliko od mene za sad zivi bili
blade je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2013, 19:17   #118
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko para imaš ti?

Baci oko:

http://www.youtube.com/watch?v=LWaLpKeKF6U
smuchac Je trenutno online   Reply With Quote
Star 24.10.2013, 20:11   #119
blade
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.02.2007
Postovi: 15
Downloads: 326
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
blade befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice para znaci tu oko 1000 eura psr a2000 kosta 1200 ovdje u Njemackoj a ovaj Video Clip Sam Vidijo zasto sve ovo pitam jer sam bio u Planu da kupim PA 600 a posto sam Vidijo ove yamahine masine sa Balkan pack kao sto sam u predhodnom textu napisao to bi mi bilo mnogo lakse da ubacim Set i da Radi pravo dobro bez sminjkanja posle ako to tako ide ako sam ja to dobro razumijo

Promijenjeno od blade (24.10.2013 u 20:17 sati)
blade je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2013, 22:55   #120
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E ovako,mozda ti pomognem u odlucivanju!Pre mesec dana sam probao A2000 i s750.
Moram ukratko ispricati kako je bilo.Usao sam u nasu "cuvenu" muzicku kucu u N.Sadu i uptao mogu li isprobati s 950?Covek-prodavac blenuo u mene kao da sam pitao za devetu galaksiju....nisu je imali!!!!????
Ajde kad sam vec tu da onda probam s750 i A2000,i ja racunam da ima izlozena klavijatura,podesena,sredjena,upali i sviraj(takvu sam kupio psr3000 kod njih)....nista....pitam za paket balkan ritmova i boja.....nikad cuo....verujte mi.
Ja upitam coveka mogu li ja ubacitri svoj fles sa tim paketom....da.....
Ovo sam morao ispricati jer sam se vrlo vrlo neprijatnoiznenadio po ko zna koji put u toj nasoj "renomiranoj"kuz kuci!!E sad ono sto tebe interesujke."izlazili " su lepo ti ritmovi i i na jednoj i na drugoj,ne bas onako kako je na YT ali nije ni podesen eq ni nista na klavijaturUglavnom lepo bi to radilo ali treba se "upucati",pa onda podesiti terce,tako da bilo koja od njih sa svojim "mega voice" i superart bojama moze daleko lepse,mocnije iozbiljnije da zvuci od pa 600.
Cena je malo previsoka,ali dugoroco gledano,moje prethodnbe jamahe se nisu pokvarile,niti bile kod majstora...a to nesto znaci!!!Glasam za PSR!!!
Dodato:
Nisam napisao da ce ti posle 3000 koja ima tastere kao tyros 2 i 3 biti vrlo neobicno mozda i ruzno pritiskati one gumene na ovim dvema klavajturamaMeni su licno odvratni!

Promijenjeno od VUNIMRAV (24.10.2013 u 22:57 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije