Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.01.2013, 16:05   #621
Nemanjam
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2008
Postovi: 64
Downloads: 533
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Nemanjam befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma ja sam cekao da stigne kod nas da bih ga uzeo.Ali kad sam ga video i probao uopste nisam odusevljen,dok sam gledao slike i snimke po netu mislio sam da je mnogo bolja sprava.Imao sam pa500 pa pa800,i kazem vam svoje misljenje u odnosu na te dve klavijature.Sigurno moze bolje da zvuci od ove dve,ima vise rama,noviji os...Ja znam da cu uzeti ponovo pa800 pre nego nju.Znam da je razlika u ceni ali po meni je bolje polovan pa800 dobro ocuvan nego ova nova.Pricajte sta hocete ali ja sam se razocarao.
Mozda nisam u pravu ali sta cu takav sam utisak stekao.
Nemanjam je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2013, 16:37   #622
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eto da se pohvalim, od jučer sam i ja ponosni vlasnik Pa600. Rješio sam se teška srca stare dobre Pa80-tke.
Prvi dojmovi : više sam nego zadovoljan. Metaforički rečeno za male novce sam dobio "nešto slično" po mogučnostima Pa2X-u, samo upakirano u lošije i škrtijee pakovanje . To je kao Dacia s renovom mašinom
Bez zajebancije, stvarno za ovaj novac (1.000 €) trenutno ne možete dobiti ništa bolje. Čita sve od starije braće (osim samplova Pa3X), s kojim ga uopće ne bih stavljao u uporedbu kao neki ovdje jer radi se o dva različita svjeta. U biti daleko je on po funkcionalnosti od negdašnjih top modela (Pa2X, Pa1X, Pa800), no onaj šlag na torti daje baš to što može sve što i oni samo u rukavicama, nekako kao s kompromisom, ja bih ga od milja nazvao uspješnim klonom između Pa2X (ali bez pro) na dijeti i stare Pa50
Da ne filozofiram previše ima stvari koje me oduševljavaju, ali ima stvari koje su me i razočarale, no sve je stvar navike. Primjerice, kučište je živi užas. Bojim se da je ovo jako loša plastika koja će od znojnih ruku lako izgubiti sa sebe sitotisak, s druge strane, materijal od kojeg je Pa600 je vrlo zajebana plastika, jer lovi masnoču vrlo lako (jebi ga, jučer smo malo i proslavili nabavku novog člana obitelji .
Ekran je stječem dojam puuunno bolji i pregledniji nego na prethodnim generacijama. Možda zato što je noviji, no slika je puno jasnija i oštrija nego primjerice na Pa2X-u makar čini mi se da je rezolicija ista ili se varam.
Funkcionalnost tipaka mi trenutno nije po čefu, prepuno je to pipkanja da bi došo do željenog, ipak je stara navada na Pa80 dala svoje. Znaš ono, jedna tipka, jedna komanda, ko stari TV bez daljinca. S ovakovim menijom stječem neki dojam da je novija generacija KORG-ovih menija kopija Yamahinih S i Tyros menija. Tipka, ništa specijalno. Meni je i na Pa500 i na Pa800 i na Pa600 ista, čak mi je na 80-tki bila bolja (opet nostalgija).
Ovih 96 Mb memorije se da ljepo iskoristiti sa sample bojama, ali puno više raduje čak 1.200 user style mjesta. Doslovce, svaka pjesma u aktualnom repertoaru će mi imati svoj vlastiti ritam. Samo još moram malo sjesti i iskemijati kako ću to sve najjednostavnije posložiti da bude funkcionalno i svrsishodno. Imam podosta ideja, i raznoraznih setova, no mislim da je najpametnije početi sve ispočetka, slagati step by step. primjerice jučer sam uzeo par stylova sa Pa800 i par sa Pa2X. Ma 2 sata sam potrošio dok sam ih iznivelirao da budu donekle iste glasnoće. Eto, to bi mogao biti veliki pušing, jer svaki muzičar je individua za sebe i svaki ima drugačiji ukus, a svaka čast svakome odavde, rjetko da će mi se od nekog u cijelosti sviđati set 100 %, uvjek ću htjeti nešto svoje unutra.
Na kraju još jedna da rasčistimo još jedno : SET iz Pa800 ne zvući na Pa600 isto. Nekako je oštriji i kristalniji. Uporedili smo sinoć, čuje se razlika. Također izlazi su mu dosta slabiji nego na pa800. Treba dati jedno 15-20 % više gaina da bude iste glasnoće kao Pa800.
Za sad toliko, nisam razočaran, štoviše s puno stvari sam oduševljen, ali bojim se da će s vremenom izaći na vidjelo razlozi zbog čega je ovaj toliko "dobar" aranžer toliko jeftin. za sad je sve to dobro zakamuflirano, ali treba vremena da joj se uđe pod kožu i provjeri svaki detalj u dušu.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, kreso, za koristan post:
gogile (18.01.2013), veselinovicvs (30.12.2014), zdozic (18.01.2013)
Star 18.01.2013, 17:13   #623
gogile
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 52
Downloads: 142
Uploads: 1
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
gogile ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

. Također izlazi su mu dosta slabiji nego na pa800. Treba dati jedno 15-20 % više gaina da bude iste glasnoće kao Pa800.

Hvala da si potvrdio ono sto sam i ja skoro pisao a mnogi nisu verovali.
I od mene jos nestovi koji kupe Pa600 i sviraju dosta sa Transpozom imace problema.Naprimer:Ako neko memorise pesmu u soundbook na -2 i ucita je ostaje sve u -2 Transpozi dok nepovuces neku Boju iz Performensa.Kad povuces Boju prebaci automacki na 0.Ovo su mi direktno potvrdili kod KORG.Kako je eventualno resenje:Uci u GLOBAL Otkljucati kantancic ,ucitati iz Soundbooka uci opet u Global i zakljucati Katancic i onda se sve boje mogu povuci iz Performensa i tako opstaju u istoj Transpozi.Malo je komplikovano to sve izvesti u toku svirke.Te probleme nisam imao kod Pa800.Pa600 ima dve manje funkcije u Globalu za Transpoze.Kod Korga su mi rekli da ce taj problem poslati dalje da se ispita.
gogile je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2013, 18:48   #624
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kreso, koji se cuje cisce i kristalno, pa600 ili pa800?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2013, 18:55   #625
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najtočnija definicija Pa600 je : Ono što je KORG Tr kod workstationa to je Pa600 među KORG-ovim aranžerima. Jeftina plastika, dosta loši dugmiči (kao na Tr-u u odnosu na Extreme) u odnosu na TOP modele KORG-ovih aranžera, "sampler" (samo mogučnost učitavanja PCG-a). Tr barem ima mogučnost nadogradnje sample kartice sa samliranje, Pa600 ne.
Isto tako tipke su daleko od TOP modela isto kao i kod Tr-a.

A što se tiće problema Soundbooka s transpozerom, rješenje je ne transpoziraj ništa, i onda je sve OK
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
veselinovicvs (30.12.2014)
Star 18.01.2013, 18:58   #626
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gogile - u vezi transpose...


Sada si me zbunio... Ukoliko je transpose zakljucan u globalu, to znaci da kada smanjis na recimo -2 , transpose ostaje i na narednim bojama isti dok ga ne vratis sam na 0. A ako nije zakljucan u globalu , kada izaberemo drugu boju automatski vraca transpose na 0? Da li sam dobro razumeo ili ne?
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (18.01.2013 u 19:00 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2013, 19:01   #627
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dell, Pa600 ima bolji i kristalniji sound. To je bilo za očekivati, jer ipak je on slabiji brat od Pa3X-a, dok je Pa800 slabiji buraz od Pa2X-a. Ali izlazno pojačalo je puno močnije od Pa800. U biti kako sam shvatio što su mi rekli u KORG HR, Pa600 je treča generacija Pa50, Pa800 se povlaći i izlazi uskoro Pa900 (3. generacija Pa80, ako je Pa800 bio druga).
Ovaj music shop di sam uzeo Pa600 daje ganz novi Pa800 za cash za 12.000 kn, 3 soma jeftinije nego je bio prošli tjedan. Kaže da ga je pojava Pa600 zajebala do boli, da mu vraćaju narudžbe za Pa500 (koji je samo 500 Kn jeftiniji), a da za Pa800 više nit ne pitaju
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
veselinovicvs (30.12.2014)
Star 18.01.2013, 19:07   #628
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada covek malo bolje sagleda stvari, po ceni je isto kao i sto je bio Pa500, cak je kod nas u jednoj muz kuci pa500 jos uvek 970 i vise evra... Pa500 je ruglo od plastike, kada je prebrises krpom, na krpi ostaje plava boja. Ma strasno. Dirka uzas, spojene kao kod decijeg sintisajzera po nekoliko dirki u nizu bez opruga i bez icega, nije mogla da ucita Pa2 set i td... Da ne poredim. Narucio sam je i sticice mi u utorak, ali po vasim prepiskama koje su mi pomogle da se odlucim, nadam se da sam uradio pravi potez.... Uglavnom imao sam Pa500, trebao bih biti zadovoljan sa ovim zar ne?
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (18.01.2013 u 19:08 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2013, 23:49   #629
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Auuuu pozdrav za mog druga Kresu...Pa druze nema te 100 godina?Cestitam ti na novoj klavijaturi i da te dugo dugo sluzi..Sve najbolje za tebe i tvoju porodicu ti zelim..Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 01:03   #630
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imao sam prilike probati Pa600.Dobar Aranzer za te pare.Jeste da je malo lose odradjen,ali ipak je tu 96 MB Ram-a.Nisam bas nesto posebno odusevljen,dirke po meni onako,solidne su.
NordX je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije