Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.01.2012, 13:48   #171
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poštovani tranzit,
nije da to mene osobno pogađa, imam po potrebi debelu kožu a i nisam malo dijete, ali ja bih volio kad bi ti malo poradio na načinu na koji komuniciraš s ostalim članovima ovdje na forumu. Možeš tako razgovarati sa svojim ukućanima i onima koji te poznanju i eventualno takvoga podnose, ali ovdje na forumu nismo zato da bismo na takvoj razini razgovarali. Tu smo da pomognemo, da raspravimo, iznesemo svoje mišljenje, sučelimo svoje mišljenje. Ali ne na način da onog drugog diskvalificiramo niskim udarcima.
A to se odnosi i na to da ne procjenjuješ trošim li ja "vaše", "naše" vrijeme.

To što ti nisi u stanju čitati dokumentaciju svoje klavijature i razumijeti što znači dodatak -L ili -R uz ime multisempla, to nije moj problem. A to što imaš Kronos pred sobom nije nikakav argument. Kronos pred sobom može imati i moja 80godišnja baba ako je voljna svoju penziju utrošiti na Kronos. Pa to ne znači da može tvrditi kako je "skoro sav sempl kontent stereo".
Ja sam pogledao popis semplova za ROM banku na 185. stranici. I od 1504 multisemplova, pobrojao sam ih 24. To ti je matematički izraženo 1,6%. Toliko o

A ti sad dalje lupetaj o sijalici i toploj vodi i dokazuj svoj ego.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mojkarma za ovaj koristan post:
gega (20.01.2012)
Star 18.01.2012, 16:52   #172
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

mojkarma, pazljivo citajuci i vase i tranzitove postove, samo vidim da tranzit u svojim postovima pise argumente, a da vi skrecete temu na nekakve emocije i debele koze kod djece. Zamolio bih vas najsrdacnije, ili napisite konstruktivan argument ili nemojte uopce pisati. Govorim iz najbolje namjere
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2012, 17:43   #173
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dell,
ja bih tebe zamolio da si ovdje ne vrijeđamo zdravu pamet. Ja sam rekao da je svirati mono na koncertima u pravilu pametnije jer je večina solističkih instrumenata ionako semplirano u mono.
Nakon toga je tranzit ustvrdio da je skoro kompletan sempl kontent u Kronosu stereo sempliran.
Pa sam ja obrazložio gdje se može točno nači precizan podatak o tome da li je ili nije stereo. I iz toga je vidljivo upravo suprotno.
A on kaže da valjda zna bolje jer je Kronos upravo pred njim.
I sada ti meni govoriš kako on govori argumentirano. Gdje je taj argument da je sav sempl kontent na Kronosu stereo?
Evo mojeg argumenta ako si sami ne znate pronaći dokumente na internetu.
Ovo je mali isječak iz Kronosovog sempl kontenta pa se vidi da su stereo semplovi točno obilježeni s -L odn. -R. A u ostatak se svatko može uvjeriti i sam.

multisamples.jpg

I za kraj ima još jedan precizan način da se utvrdi da li je stereo ili mono:
Neka tranzit uzme bilo koji multisempl na Kronosu koji nema dodatak -L ili -R u imenu, pa neka ga snimi stereo u kompjuter u neki wave editor. Pa neka obrne fazu na jednom kanalu (phase invert) i neka sluša. Ja tvrdim da se neće čuti ništa jer je u pitanju mono sempl i obrtanjem faze poništit će se međusobno frekvencije.
Eto pa ako papir laže, ovo će dokazati tko je u pravu o tome da li je "skoro kompletan" sempl kontent kako tranzit tvrdi u stereu ili je večina mono kako ja tvrdim.

I nakon ovog definitivno više nemam volje da se ovdje s bilo kime natežem i prepucavam oko tako banalnih stvari koje svatko može sam provjeriti. Pokušavam ovdje ljudima pomoći ukoliko znam rješenje, u večini postova zapravo i pomažem a u najmanjem dijelu diskutiram o ovakvim načelnim stvarima i nije mi potrebno da me ovdje bilo tko ispravlja i da mi pametuje jesam li iznio argumente ili ne i to samo zato što nekom drugom mora držati svijeću.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2012, 21:08   #174
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne vidjeh da sam u svom tekstu napisao jesu li tranzitovi argumenti valjani ili ne, samo sam primijetio da umjesto sto obarate tranzitove argumente kojima se ne slazete, spominjete neke emocije, pa evo vidim sad i zdravu pamet i nekakve svijece. Poslusajte zdravu pamet i ako mozete oborite argumente, samo nemojte skretati sa teme i suvise emocionalno odgovarati na nju. Prosetajte umjesto da se nervirate.

Ja cu i dalje kako vas, tako i sve ostale clanove upozoravati na nepravilnosti u radu na forumu, jer sam za to ovlasten , jer kao i svaka kuca i ovaj forum ima kucni red i tu sam da ga odrzavam.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2012, 16:20   #175
kac97
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg N364, Hohner Atlantic IV Deluxe N
kac97 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kac97 pošalji poruku preko MSN messengera kac97 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne znam da li je ovo već netko postavio,jer nisam pročitao cijelu temu,ali tu se odlično čuju neki od zvukova pošto je snimano u HD-u..

kac97 je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2012, 16:59   #176
blovic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.09.2008
Postovi: 3
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
blovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema mu ravnog!!!
blovic je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2012, 02:18   #177
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@mojkarma

Necu ti drzati moralne pridike niti pominjati tvoje ukucane kao sto to ti radis sa mojima jer, kao prvo, ne pisem na tom nivou, a kao drugo, nikada ne atakujem nekog sa kim vodim diskusiju licno. To se uvijek odnosi na njegovo (ne)znanje. Ta tabela koju si postavio nista nikome ne govori o stereo sample contentu a tih par multisamplova koji na kraju imaju dodatak L ili R si totalno pogresno protumacio. Ti kao prvo treba da se pozabavis teorijom akustike, pa da razjasnis sebi sta je ambient, pa sta je uopste stereo zvucna slika a onda na kraju i zasto je ona od presudne vaznosti u audio tehnologiji i zasto je nezaobilazna i neizostavna. Tek tada se javi da onda prodiskutujemo, sto ce naravno valjati i ostalim clanovima koji su zainteresovani za ovaj domen. Ovako, pokusavas nekakvim poluznanjem da dajes savjete ljudima koji od njih mogu imati samo stetu i glavobolju. Ako je ista stetno i totalno pogresno, onda je to pisati po javnim mjestima potpuno pogresne tvrdnje i savjete. Iz ovog razloga sam i napisao svoj prosli post i napisacu uvijek takav slican kad god neko iznese nebuloze koje mogu druge ljude kostati i steti im na bilo koji nacin.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2012, 04:58   #178
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A da li su tonovi na Dellovoj harmonici mono ili stereoPosto zvuci fantasticno
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2012, 05:31   #179
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neces vjerovati ali i taj ton sa Dellove harmonike je u najmanju ruku stereo a u tacnoj specifikaciji on je prostoran. Ama nema nista sto cujemo a da nema u tome primjesa prostora. Nema zvuka bez prostora, on je uvijek "obojen", u izvjesnoj mjeri, prostorom u kojem se slusa pa su zato bilo kakve price i mlataranja o nekakvom mono soundu totalna i bezgranicna glupost, neznanje i neobavjestenost.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2012, 07:42   #180
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa jest upravu si,cak i kad kucnem pivsku flasu o flasu kad nazdravljam sa kolegom dok pijem ima neki efekat primjetio sam ako me sluh ne vara,a kamoli neko harmonikce..ko sto rece moj jedan drug sa foruma Yu-Midi
zeljko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije