Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.04.2011, 20:47   #681
dexa1976
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.09.2007
Postovi: 14
Downloads: 605
Uploads: 1
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
dexa1976 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala na informaciji
dexa1976 je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2011, 14:54   #682
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hteo bih da podelim jednu dobru stvar kod Fantoma, naime, uvek me je nerviralo to sto sam u favorite modu morao peske da menjam banke, pa kad treba da dodjem od prve do sesnaeste na svirci imam osecaj da vecno klikcem po strelici. Kada dva puta kliknete favorite dugme ulazite u edit i tada na f1 i f2 ima bank up i down. To funkcionise slicno kao na gitarskim procesorima ako stisnete f2 + f1, ide brze dole i f1+f2 brzo gore. Verovatno mnogi za ovo vec znaju ali ja nisam, i bio sam jako srecan kad sam provalio. Pozdrav!!!
zekicejn je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zekicejn za ovaj koristan post:
matrix_mo (19.08.2011)
Star 19.08.2011, 22:38   #683
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni je osobno kompletna organizacija favorite moda pomalo nespretno riješena. Problem je ne samo nepotrebno "drukanje" za prelazak od jedne banke do druge, nego i izbor memorijskih mjesta od 9-16 za koje bi trebalo držati shift taster.
Ali onima kojima padovi ne trebaju za neke druge funkcije mogu koristiti njih za izbor zvukova u favoritima. Samo za pad mode treba odabrati funkciju FAVORITE.
U tom slučaju, ako se pritisne "Roll" pad, onda se sa 16 padova odabire jedna od 16 banaka izravno, a zatim se opet tim istim padovima može direktno pozvati jedan od 16 memorijskih mjesta unutar odabrane banke. Mislim da je to najbrži i najelegantniji način. Jedino što se time onda gubi funkcija padova za ostale stvari. Ali tko ne koristi padove za ništa drugo tokom svirke može najjednostavnije i najbrže na taj način pozivati svoje zvukove u favoritima. To je još brže od istovremenog držanja f1 i f2 tipki.

Za one koji s engleskim nisu na ratnoj nozi, sve je opisano u uputstvima na stranici 202.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 29.08.2011, 20:05   #684
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se u potpunosti da je to najbrzi nacin za promenu banke u favoritima. Pogotovo ako su banke udaljene 1-16. Ja koristim u kombinaciji oba, ako je blize f1 f2, ako je dalje "roll".
Da su samo stavili mesto silnih lampica i nepotrebnih dugmica jos 8 f tastera ispod displeja (za koje ima mesta), a neeee, oni ti dali SHIFT taster i to ne da ga stisnes nego da ga drzis!!! Sto ce reci trebaju dve ruke za jednu boju. Jer zasto bi ti bile slobodne ruke na bini? Pa bravo majstori! Zato su mi padovi uvek na FAVORITE namesteni i ne koristim ih ni za sta drugo. Nije sjajno ali ima svojih prednosti.
Stvarno su mogli malo vise da se posvete toj klavijaturi. Kad su vec napravili nesto sto je stvarno toliko dobro, kako su sebi mogli dozvoliti takve propuste. ''Ponosni'' sam vlasnik vec nesto vise od godinu dana i mogu reci da stvarno nisam siguran da li je obozavam ili mrzim iz dna duse. Pre ce biti ovo drugo ali zasto onda ne mogu da se odvojim od nje i dam je u oglas?!
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2011, 11:13   #685
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja osobno uopće ne koristim favorite funkciju jer nakon detaljnije analize zapravo više gubim s njom nego što dobivam.
Radije sviram isključivo u live modu iz više razloga:

U live modu imam mjesta za do 512 setova (naspram 256 u favoritima)
Također, u live modu imam pregled gdje su mi split točke i do koje zone svira određeni zvuk, a vidim i status svih kontrolera i šibera pa uvijek znam koji šiber kontrolira glasnoću kojeg dijela live seta. Pored toga, u live modu jednostavno za svaki live set mogu odrediti neku drugu funkciju za padove. Da mi uključuju ili isključuju pojedine zvukove ili da pomoću njih sviram neke semplove, uvode u pjesme, zvučne efekte i slično. Kad trebam promijeniti na neki drugi live set, jednostavno stisnem tipku "numeric" i otipkam broj izravno pomoću padova. Pritisnem ponovo "numeric" da isključim funkciju i padovi dalje funkcioniraju onako kako sam isprogramirao za taj live set.
U favoritima ne vidim ništa od statusa kontrolera, niti vrijednosti šibera, a ako padove koristim još za jednostavnije biranje, onda sam i njih izgubio za bilo koju drugu funkciju. To mi nije vrijedno te funkcije.
Jedina prednost bi bila što se mogu učitati tekstovi i prikazati u favorite modu. No tekst se može učitati samo za cijelu banku. A u tom slučaju ionako ne vidim cijeli potrebni tekst ili memo za određenu pjesmu pa moram još skrolati gore dolje po ekranu dok ne nađem traženo. Puno muke, a malo koristi.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mojkarma za ovaj koristan post:
zekicejn (30.08.2011)
Star 30.08.2011, 18:06   #686
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Istina sve sto kazes. Mnogo je to mocnija sprava kad je u LIVE modu. Doduse kod mene je preovladala lenjost da budem iskren. Na NUMERIC od fantoma sam zaista pokusavao da se naviknem, jesam malo ali nije mi to to. Nekako mi nelogicno stoje ti brojevi, valjda je to zbog godinama koristenja Tritonovog digitrona koji je po meni savrsen, ponajvise jer ne moram da potvrdjujem sa ENTER a to me posebno nervira. Sto ce reci za 125 moram 4 pada da dodirnem, i jos kad jedan promasim, pa aj ponovo. To meni licno smeta, mozda ja nisam normalan ali je tako.
Kod favorita su mi osnovne boje u prvih par banki i one su mi bukvalno na jedan dodir dostupne, a dole sam bacio te malo egzoticnije koje redje koristim. Funkcionise to ok.
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2011, 16:41   #687
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bitno je znati da se čovjek na sve što je u okvirima razumnog kad tad navikne. Pa tako i na raspored brojeva kod padova na Fantomu G. Premda naravno i tu ima lakših načina. Na Fantomu se može koristiti i User Group opcija gdje se unutar jednog moda, npr. Live Set najvažniji setupovi poslože u 4 banke po 16 setova. I opet se mogu padovi koristiti za izravan pristup jednom od 16 live setova unutar iste banke, a tih četiri banki je lako moguće pristupiti sa up/down gumbićima ispod ekrana.
Čak što više, u user group modu je moguće napisati nekakav kratak memo za svaki live set do - čini mi se - 32 znakova. Pa se može napisati nešto korisno, npr. tonalitet pjesme ili bilo što drugo što je čovjeku važno a da stane u 32 znaka. Po meni vrlo praktično.

Što se tiče korga, ovo što ti spominješ vrijedi samo za triton i starije. Kod M3 i Kronosa, izbor programa ili kombinacije također treba potvrditi Enter-om.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2011, 00:28   #688
zekicejn
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.07.2008
Postovi: 51
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
zekicejn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kod user groupa me nervira sledece... Recimo odem na live set list pa na user group, i ako si ti padovi na user group to je to. To je ok, podnosljivo. E sad recimo hoces da odes na neki live set drugi, stisnes numeric pad kad ono nista??? Ne moze to tako nego moras izaci na exit... i to dva puta na exit, pa tek onda numeric pa...
Mozda se nisam ja dovoljno posvetio, mozda ima jos neki nacin, nemam pojma...

A i nije mi jasno sta su hteli sa tim user grupama da kazu? Favoriti su to isto samo sto nisi ogranicen sa 4 banke i u okviru moda. Opet mozda sam nesto prevideo, nemam pojma...

Znam za M3, po meni glupost sto su to promenili...
zekicejn je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2011, 01:40   #689
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vjerojatno ti padovi ne funkcioniraju zato što kod promjene s jednog live seta na drugi automatski promijeniš i funkciju padova kao je nešto drugo postavljeno kao njihova funkcija. Funkcija padova može se sejvati za svaki live set posebno. Ali se može u sistemskim funkcijama Fantoma može podesiti funkcija padova koja onda vrijedi u svim slučajevima, tj. generalno za cijeli instrument. I ako se podesi da im je funkcija biranje jednog od 16 live setova u user grupi, onda će uvijek ta funkcija biti aktivna.
Tako si mogu podesiti funkciju padova svi oni kojima padovi ne trebaju za ništa drugo.

Razlika između user grupe i favorita ne čini se tako velikom, i nije. Ali je korisno npr. da u single modu možeš svoje najvažnije i najčešće korištene zvukove staviti u user grupu. Na taj način imaš brzo dostupnim one zvukove koje najčešće koristiš. A istovremeno u favoritima pak možeš poredati stvari po nekom sasvim drugom ključu i prema potrebi.

Načelno mislim da je to dobra stvar ako imaš na raspolaganju nekoliko mogućnosti da si sortiraš zvukove prema vlastitim željama i potrebama.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2011, 01:49   #690
nikolatucha
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.06.2010
Postovi: 56
Downloads: 459
Uploads: 0
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korgpa3x
nikolatucha befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jel bi mi neko mogao pomoci kako da polozim semplove kao multisample..jer dajem primer ucitam ih u import audio sacuvam ih u ram memoriji ali kasnije kad ih trazim u pach ne dobijam mustlisample vec samo semplove jedan po jedan..Hvala unapred!
nikolatucha je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fantom, fantomg, pitanja, roland, sempler, workstation

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije