Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.09.2010, 18:49   #631
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Proverite da li vam je klavijatura u MIDI mod-u,to je pod settings...a na samom programu u padajućem meniju pod SETUP/SETUP midi devices podesite da program kao input i output "vidi" Fantom G


Pretpostavljam da ste prethodno instalirali USB MIDI drajver za Fantom G?


@ Mojkarma

Ako bi sada želeo samo jednu boju (patch) da vam pošaljem to je jedini način. Prko librariana se kombinuju kompletni setovi,tačnije boje iz njih a ovako kao MID patch po patch.
Ako vam je potrebna neka smernica kako se to radi izvolite pitajte,objasniću vam. Otvorite klav u editoru,odaberete boju , zatim idete na FILE/Export SMF i spremite tu boju...isto tako je ubacujete u set prko IMPORT SMF...naravno klavijatura mora biti sve vreme povezana sa editorom.
Nije ovo ništa novo,i raniji modeli Fantoma su ovako radili
  Reply With Quote
Star 10.09.2010, 20:00   #632
šana
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2009
Postovi: 39
Downloads: 104
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
šana befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nemogu naći taj settings na fantomu,da podesim taj midi mod...našao sam to i u uputstvima od cd-a isto tak opisano,al ne kužim kak da to namjestim na klavijaturi.po editoru sam dosta toga skužio,jednostavan je.molio bi te,da mi opišeš što točno trebam stisnut da podesim taj midi mod,kak da dođem do tog setupa? dal se to ide na meni,pa system ili nešto dr.?
šana je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2010, 20:43   #633
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Da li si instalirao USB drajver na računaru? Da li komp prepoznaje kljavu kad ih spojiš USB-om?
  Reply With Quote
Star 10.09.2010, 22:49   #634
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vule Pokaži Post
@ Mojkarma

Ako bi sada želeo samo jednu boju (patch) da vam pošaljem to je jedini način. Prko librariana se kombinuju kompletni setovi,tačnije boje iz njih a ovako kao MID patch po patch.
Ako vam je potrebna neka smernica kako se to radi izvolite pitajte,objasniću vam.
Nije mi baš jasno zašto bi to bio jedini način. Budući da se ne radi o semplovima nego samo o programima koji koriste interne semplove, ne vidim zašto ja ne bih u librarianu mogao otvoriti svoj kompletni set i tvoj ili bilo čiji i od tvog u svoj kopirati samo ono što ja želim. Do sada sam tako radio.
S najnovijim update-om (1.50) Roland je ponudio preko stotinu novih zvukova, a ja sam si normalnim putem u librarianu kopirao u svoj projekt samo ono što ja želim.
Hvala na ponudi, ali nije mi to potrebno jer ionako za svoje potrebe sve radim sam. Bio sam samo znatiželjan zbog formata datoteke jer ekstenziju mid i smf povezujem sa songovima a ne pojedinačnim zvukovima.

Na kraju jedna sporedna stvar: zašto smo na "vi"? Nije mi baš u duhu prijateljske atmosfere koja inače vlada na forumu.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2010, 23:04   #635
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Loše sam se izrazio kada sam napisao da je to "jedini način",naravno da nije ali je najbrži,bar meni.
Kada želim da ti pošaljem samo jednu boju,nema potrebe da ti šaljem ceo set boja nego samo taj patch i to u MID formatu. Vrlo prosto. ima fazon i da se ubaci direkt u klavijaturu bez editora samo se ja tog postupka ne sećam najbolje,tačnije sećam se na Fantomu X kako ide a na G iskreno nisam probao a verujem da radi

Evo sad smo na ti
  Reply With Quote
Star 10.09.2010, 23:15   #636
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bilo bi dobro da provjeriš da li te zvukove u mid formatu uopće možeš koristiti na Fantomu G. Naime, ja nisam naletio na taj podatak u instrukcijama za librarian. Tamo se može birati između single mode, live mode, ali nigdje se ne spominje razmjena zvukova preko .mid formata.
Jer, moguće je da to na Fantomu G i ne ide, bez obzira što je na Fantomu X išlo, a to onda znači, da kolega koji je postavio pitanje i neće uspjeti riješiti svoj problem.
Konkretno, ja imam zvuk klavira u user single modu na 001 koji sam si sam isprogramirao. I uopće ne znam, kako bih ja to sada trebao eksportirati, a da nekome pošaljem samo taj zvuk. Mogu poslati svoju cijelu banku iz projekta koja se zove fangsnd.svd, ali mi nije poznato da mogu eksportirati pojedini patch kao mid.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2010, 23:26   #637
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Zar misliš da ovde pišem o nečemu što nisam probao?

Pa zašta misliš da služi opcija EXPORT SMF ili IMPORT u editoru? Probaj
  Reply With Quote
Star 11.09.2010, 07:58   #638
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

U editoru postoji opcija za export i inport patch-eva u midi formatu.To su patch-evi pravljeni od internih boja.To nije klasicni midi format koji mi poznajemo.To su sys informacije.
Postovano sa mobilnog uređaja
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2010, 11:05   #639
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve ok.
Ja sam gledao samo librarian koji koristim za kopiranje i slaganje patcheva. Nije mi palo na pamet da mislite sam Editor. Njega uopće ne koristim za slaganje zvukova jer mi je jednostavnije i brže s mišem na samoj klavijaturi nego na računalu.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2010, 13:38   #640
šana
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2009
Postovi: 39
Downloads: 104
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
šana befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

instalirao sam drivere,komp prepoznaje kljavu.dal netko može objasnit postupak stavljanja kljave u midi mod
šana je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
fantom, fantomg, pitanja, roland, sempler, workstation

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije