Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.07.2007, 21:03   #1
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard KORG 01W-problem

Pozdrav kolege! Juce mi je pao u ruke Korg 01W, pokvaren. Kada se svira na njemu, u toku svirke ostane zadnjih par tonova kao da je ukljucen sustain ili damper i tih par tonova se cuju sve dok se ne ugasi klavijatura. Mora se ugasiti jer ustvari sve zablokira. Nema pravila dali ce se to desiti za jednu minutu ili 15 minuta. Radio sam mu MASTER RESET, vadio bateriju, vadio ROM i odvojio sve konektore iz razloga da bih ocistio kontakte. Klavijatura je extra ocuvana i stvarno je steta da ovakva zavrsi u smecu. Ako neko ima rjesenje ili je imao slican problem na Korgu ili nekoj drugoj masini neka se javi. Vozdrica!
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2007, 10:02   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To ti je procesor pri kraju, doslovce na izdisaju. Generalnim resetiranjem u biti ne dobivaš ništa revolucionarno jer 01W je tipični rompler (koristi isključivo svoj ROM), i bez obzira na user mjesta on ionaku unutar njih reproducira svoju vlastitu sintezu koju posjeduje u sebi. Također nit baterija ima ikakve veze s tvojim problemom jer ona služi samo da štiti memoriju u synthu. Mislim da češ mu morati mjenjati matičnu ploću, koju češ btw u današnje vrijeme jako teško nači.
Moguč je kvar i na kontaktima ispod tipaka tj kad se previše istroše grafiti ili usljed vlage nastane na njima kratki spoj. no i sam kažeš da si ju generalno restauriro i očistio, pa stoga mi ostaje jedino na pameti procesor koji je vjerojatno dao svoje. A i za očekivati je da nakon toliko godina i rikne. Današnja tehnologija nije iste kvalitete izrade kao modeli prije 20 godina, pa da traju. Osim toga izašlo je jako puno workstationa poslje 01W (N364, Trinity, Triton Clasic, Karma, LE, TR, M3) pa s tog stajališta nemoj niti previše tugovati.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2007, 10:51   #3
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dino,tacno je da ima modernijih sprava,sto kaze kreso...
Ali,dok sam imao T3 toliko sam se slatko nasvirao na njemu,da mi je sad veoma tesko sto sam ga prodao(imao sam ih pet)..i mislim da cu ga ponovo uzeti,pa neka sedi kuci..vezan sam nekako za te starije M,T i 01w serije kao majka spram dete...
Zato ti preporucujem da nadjes nekog majstora ili neki isti polovnjak pa opet kod majstora i zameni mu maticnu!!!
Ali samo pod uslovom da si ga uzeo jeftino,jer se u drugom slucaju ne isplati ulagati...
mykeli je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2007, 19:42   #4
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala momci na odgovoru! Ovo nije moj sint mada sam imao 01W i bio je u uzas losem stanju posebno tipke dok ih nisam licno reparirao, cak sam mu mijenjao i osvjeljenje na display. Pa1xpro, u pravu si druze po pitanju starih dobrih masina... vec dugo tragam za ispravnim M1 ali uzalud. Da mi je barem da ga se docepam na sat vremena zbog pojedinih njegovih internih boja koje bih volio usemplovat u svoj pa1xpro...Horovi, trube,saxovi,tamburice i analogni sound iz T3 i M1 imaju svoju posebnu moc sto ni jedna druga masina nikad nece moci izbaciti iz sebe...Ima tu neka slatka caka sto nedostaje ovim nasim novim "monstrumima". Pozdrav!
DinO74 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
01wproblem, korg


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije