Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.09.2007, 11:59   #1
vaxy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 04.06.2007
Godina: 35
Postovi: 121
Downloads: 320
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
vaxy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard problem n364!

Ovako kolege zanima me jedna stvar. Imam nekoliko setova za korg n364 ali iz tih setova mi se dopadaju samo neke boje i kombinacije. E a sad ovako ja bi htio napraviti svoj set iz tih setova tj. da izvucem nekoliko boja i kombinacija, kada to pokušam na n364 npr. tambure, harmonike mi uopce nezvuce tako tj. kominacije! Sad me zanima kako da to napravim a da bude onako kako zvuci u onim setovima? Dali treba neki program ili? Pomozite!
hvala
vaxy!
vaxy je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2007, 12:36   #2
Ivan099
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: Čakovec-Hrvatska
Godina: 42
Postovi: 40
Downloads: 848
Uploads: 9
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR S770
Ivan099 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ivan099 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Korg N364

Problem je u tome kad koristiš konbinaciju da zvuk vuče sa A i B programa tako kad si složiš zvuk jedan po jedan naravno pogledaj na koji su mjestima zvukovi a i b programa te ih u kombinaciji namjesti. Probaj se igrat s tim jer dosta je zeznuto ja imam Korg T3 i isto me se događa.
Ivan099 je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2007, 13:05   #3
vaxy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 04.06.2007
Godina: 35
Postovi: 121
Downloads: 320
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
vaxy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E da bas u tome i je problem. zanima me dali ima kakvi program da on automatski kad prebacim kombinaciju prebaci i te boje koje ta kombinacija koristi?
vaxy je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2007, 13:22   #4
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Odgovor

Prijatelju, ja mislim da bi to mogao riješiti program N-edit, a možeš ga skinuti na www.kenjin.net. I imam jedno odmah pitanje za tebe: naime ja sam kupio n364 nedavno, pa mi se čini da mi je display dosta taman. Probao sam posvjetliti na onom gumbiću ali tamo u stvari samo mjenjaš kontrast. Kakva je situacija kod tebe?

Pozdrav,

svirko

Promijenjeno od svirko (27.09.2007 u 13:25 sati)
svirko je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2007, 13:39   #5
vaxy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 04.06.2007
Godina: 35
Postovi: 121
Downloads: 320
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
vaxy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da znam da bi mozda mogo s tim programom ali sam neuk za njega a trenutno bas nemam puno vremena da ga proucavam! a za displey je i meni taman, vjerojatno je tako tvornicki napravit!
pozdrav svirko
vaxy je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2007, 13:59   #6
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam skinuo i uputstva za njega, doduše na engleskom, i koliko vidim nije tako komplicirano kao što izgleda, nego je jedini problem što Korga moraš spojit na komp, ali ako i to možeš, ni to onda nije problem. Jedini je problem, a kolko vidim svima, što za sve to treba vremena.

Pozdrav Vaxy!

Svirko
svirko je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2007, 14:07   #7
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najteži, ali najbolji način je da uzmeš papir i olovku i zapišeš sve PRG tj programske boje s A i B banke.
Zatim uđeš u COMBI mod pa u editor i vidiš iz kojih programskih boja ti se tvore COMBI tj kombinacije.
To također zapiši na papir zasebno za svaku boju.
Potom idi na svoj SET i iz PRG moda izbriši sve programske boje koje ti ne trebaju i koje ti se ne sviđaju. Zatim na njihova mjesta presnimi jednu po jednu boju tj program iz seta koji ti se sviđa. Npr. iz "Novog seta" presnimavaš Koto trem sa A41 u tvoj set na A80.
Automatski sve kombinacije koje su ti do tada imale u sebi taj Koto reem na A41 će ti sada biti A80 i tako ih setiraj.
Na ovaj način imaš malo više posla ali je 100 % siguran da će super odraditi posao.
Ja sam na svom N364 izbrisao sve PRG i COMBI-e iz A i B banke. Potom sam uzimao setove i snimao npr. od A00-A09 samo klavire od A10 - A19 Stringove, od A20 - A29 Hamonnds'e, A30-A39 Tamburice i gitare od A40-A49 Harmonike itd. Znači napravio sam od 200 programskih mjesta 20 banaka sa osnovnim instrumentima. Zatim sam istom metodom slagao prvo na COMBI modu u A banci 100 najbitnijih zvukova, ali sa po 10 najboljih kombinacija za svakih 10 mjesta, au B COMBI banci sam složio 10 "PodSET-ova" sa po 10 odabranih boja u svakom podsetu (npr. B00-B09 odabereš 10 najboljih boja za određeno podneblje). Tako sam si ja napravio Podsetove s orginal instrumentima za Sloveniju i Sjevernu Hrvatsku (npr. Zupan harmonika, tamburica, violina, B truba ... ), Slavoniju (3-4 tamburice), BiH (Svih 9 registara 4-glasne Dallape), Turbofolk (DX zujalice), Rockn Roll (klavire i Hamondse), Disco, Zabavnjake itd.

N-Edit je OK program, ali ti na isto dođe kad slažeš SET. Ionako moraš sve te programe i kombinacije zapisat na papir i poslije narihtat efekte za svaku ponaosob, tako da je meni puuunooo jednostavnije sve napravit drito na samoj kljavi.

Eto, nadam se da sam ti pomogo.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
n364, problem

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije