Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.11.2007, 02:18   #21
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Live je chim neko svira, ali kada neko stoji, kezi se i neshto malo peva...
To nikako nije live, a nije ni svirka, vec samo karaoke!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2007, 02:22   #22
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Reden

Nego sta,to je vec onda karaoke zurka!hehe
kuki je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2007, 16:25   #23
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kompa kako to misliš nepostoječi akordi. Svaki akord je postoječi.
jedino ako misliš da sviramo i izmišljamo akorde koji u orginal pjesmi inače nisu. E to je već druga priča.
Gledaj, ja sviram več jako dugo godina (25 g aktivno) i mogu ti reči da sam u svojoj karijeri viđao svakakvih obrada neke pjesme. Od najednostavnije izvedbe s tri osnovna dura pa preko punog prelaza, pa do sinfonijske izvedbe gdje se sus4 i "devetke" i te kako lijepo čuju, pogotovo na tamburaškim stvarima se lijepo čuje dim na kljavi.
Ja znam i po koji puta opalim ciganjski kad je dobra fešta i urnebes. Čisto ono da se malo preseravam pred komadima kad se zablenu onako "zaljubljeno" u tebe u stilu "Vidi ovog, jede malu djecu za kljavom , a ti ono fol glumiš velku zvjerku.
A isto tako, kad dangubimo na probi, pa nam neka pjesma ne sjedne po 2-3 sata uvježbavanja jer obično uvijek neko iz benda ne poštuje dogovor (da kod kuće skine osnove) pa fuša. E onda ih po običaju popijem par piva pa izhebem i izbediram (gitaristu i basistu) kad upitaju "Stari, a koji je iduči hvat ?".
E onda im ja opletem ciganiju i onako važno udri s njima u raspravu tipa "Nemam pojma, ali lijepo se čuje" ... pogotovo kad stisnem sus4 + neki divlji hvat koji vuće na subdominantu ... Ovi doslovce pozelene od muke, počnu mi hebat sve živo da koji qrac izmišljam toplu vodu i tako. A ja ono mudro, to tako mora biti i kapak. Nema druge ...
Naravno, poslije sve odradimo kako treba uz mnogo smijeha i zahebancije, ali u tome ti je draž, jer muzičaru u bendu ne smiju biti samo strogo poslovni partneri, nego nadasve prijatelji po mogučnosti frendovi iz TOP 10 najbitnijih. Onda to klapa ko prst i nokat

Promijenjeno od kreso (09.11.2007 u 16:30 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2007, 19:41   #24
Jugo
Drugar foruma
 
Jugo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.12.2004
Mjesto: QC, CA
Godina: 51
Postovi: 92
Downloads: 253
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 800/Roland Fr7
Jugo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jugo pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Poslednje dve recenice su ti zlata vredne. Dzaba ti je da u bendu imas muzicare - vanzemaljce, ako si sa njima "na vi", odn. ne mozes da kazes ono sta mislis. Bez fleksibilnosti medju clanovima nema ni uspesne i dobre svirke. To hocemo li u pesmu da ubacimo, kako kaze nas drugar "nepostojeci akord", cisto je stvar dogovora izmedju nas samih. Ako se nama svidi kako to zvuci, znas koliko me zabole sto nije "original" Snaga i velicina benda ogleda se upravo u tome koliko su sposobni da u datom momentu improvizuju. Pa, ajde sad nek mi neko kaze .... Npr. Stigne narudzba, a tu pesmu nisi svirao brat bratu - dve godine... Sta ces da radis? Da lupas glavu i pokusas da se setis svih akorda i svakog tona i da se nerviras ako nesto ne odsviras kako je sirano na CD-u ili ces da se opustis i improvizujes?

Pre dva meseca svirao sam neko "namensko" vece! Tako je bar bilo predvidjeno... Dogovor je bio da citavo vece sviram starogradsku muziku... I to je islo tako od 8 pa do pred ponoc.... Onda su se stvari otele kontroli... Spojili se stolovi, pocelo penjanje po istima, naravno, starogradsku muziku vise niko nije hteo da cuje, ali su zato trazili neke "naftalinske"... Nije mi palo na pamet da gadjam "u bobu" svaku pesmu i razmisljam jel to bas tako ili nije... Udaralo se do 4 ujutro i na kraju zadovoljni i gosti i muzika... Ima l' ista lepse?
Jugo je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2007, 02:13   #25
igogitar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2007
Postovi: 8
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
igogitar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Npr. Stigne narudzba, a tu pesmu nisi svirao brat bratu - dve godine... Sta ces da radis? Da lupas glavu i pokusas da se setis svih akorda i svakog tona i da se nerviras ako nesto ne odsviras kako je sirano na CD-u ili ces da se opustis i improvizujes?

Pre dva meseca svirao sam neko "namensko" vece! Tako je bar bilo predvidjeno... Dogovor je bio da citavo vece sviram starogradsku muziku... I to je islo tako od 8 pa do pred ponoc.... Onda su se stvari otele kontroli... Spojili se stolovi, pocelo penjanje po istima, naravno, starogradsku muziku vise niko nije hteo da cuje, ali su zato trazili neke "naftalinske"... Nije mi palo na pamet da gadjam "u bobu" svaku pesmu i razmisljam jel to bas tako ili nije... Udaralo se do 4 ujutro i na kraju zadovoljni i gosti i muzika... Ima l' ista lepse?[/quote]
Upravo tako i sigurno tada neces izmisljati neke dimove i sl. Bitno je da se odradi i da je raja zadovoljna.
igogitar je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2007, 02:15   #26
igogitar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2007
Postovi: 8
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
igogitar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vaxter Pokaži Post
Live je chim neko svira, ali kada neko stoji, kezi se i neshto malo peva...
To nikako nije live, a nije ni svirka, vec samo karaoke!
Potpuno se slazem s tobom.
igogitar je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2008, 15:44   #27
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od igogitar Pokaži Post
Slazem se ali mislim da danas niko nikog ne moze da isfolira da svira.Osim toga ako ga nije sramota neka i folira.
Jooooj, mislis samo
Mojoj kevi ne mozes objasniti ni to da ovi na Grand Show-u rade na playback!!!
Kako joj objasniti da ceo simfonijski orkestar u pozadini samo statira ?!
Ni jedna klavijatura, nema ni jedan prikljucen kabel .. cak ni NAPONSKI
Pazi kako je to onda po lokalima ....

Ja sviram u full bendu (bubnjevi, gitara, bas, i ja klavijature) i muka mi dodje kad vidim da PEVAC koji mozda od kompletne svirke zna samo iz kog tonaliteta peva koju pesmu, sedne za aranzer, pici po fajlovima i GLUMI da svira!!! Jeste, PEVA uzivo, cak i vrlo pristojno peva, ali pobogu, zasto glumi budalu??? I sto je najgore, masa zadovoljna, svi ga gledaju kao "vunderkinda" .... u stilu "pazi malog, sve to svira i jos i peva" ... TRAGEDIJA!!!
I onda, naravno, kod kazde tog istog lokala ni ne mozes da se pojavis i trazis neku normalnu cenu za bend od 5-6 clanova ... kad jedan jedini uzme ni polovinu od cene... Ubise nam zivu svirku ovakvi likovi koji "sviraju" karaoke, NACISTO

Citat:
Originalno postovano od igogitar Pokaži Post
Hocu da kazem da kad moj kolega pusti ritam na korgu,svira solo i harmoniju i ja ga pratim na gitari+pjevamo obojica to je za mene definitivno LIVE svirka.
Eeeee, tu se slazem sa tobom 101% !!!!
Ritam i bas jos i mogu da dolaze "iz masine" da bi se to zvala ziva svirka. Ja jest` da sam klavijaturista, ali brate mili, bez zive gitare je sve nekako suvo. Nije da ne moze BEZ gitare da se odradi tezga, ali je prazno i jadno.

Nisam, naravno, nikoga hteo ovim uvrediti, nemojte sad da se "palite"
Svako ko je pravi muzicar u dusi zna tacno sta mislim....
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2008, 03:15   #28
igogitar
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2007
Postovi: 8
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
igogitar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

HAHAHA!Dobar si jager ,slazem se s tvojim konstatacijama.
igogitar je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2008, 04:39   #29
ognjen-ogy
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2007
Mjesto: Ima me svukud !
Postovi: 150
Downloads: 929
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Pa 800 ......
Interesi: Muzika, računari ....
ognjen-ogy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ognjen-ogy pošalji poruku preko MSN messengera ognjen-ogy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citam i ne mogu da verujem oko cega se ljudi prepiru !!!!!??????


Ima li jos ko normalan osim GALE, majke VAM ??????????????????


Pozzzzz svima ! ! !
ognjen-ogy je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2008, 20:38   #30
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard n

Mozda je ovo stara tema ali ja cu se i sad nadovezati i samo cu vam reci da sm i ja klavijaturista ali se ne slazem sa vama u jednom a to je kao mi sve sviramo ali bas i bubanj idu aranzerski pa to smo izmislili mi klavijaturisti i mi kao imamo poso i radimo a ljudi koji stvarno vrede u muzici sede skrstenih ruku kuci i kukaju samo zato sto jedan prosecan klavijaturista kupi mu tata neki aranzer da ne pricam sad koji i since mu nauci pomalo i pevusiti i on pici i zaradjuje a ljudi koji stvarno vrede jedva sastavljaju kraj s krajem izvinjavam se na ovakvom pisanju
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
idu, koje, njih, pjesama, ritmova, spisak, svirku, Živu

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije