Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.03.2009, 16:32   #21
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Zlatek

To što pišeš nije od nikakve pomoći kolegi koji prvi put ima g70 ispred sebe,samo ga zbunjuje....lakše mu je napisati da USER PROGRAMI NEĆE RADITI,jer postavka klavijatura nije ista i samim tim to neće funkcionisati kako treba,tačnije NEĆE imati iste boje kao što je imao na g1000...


Što se ritmova( (USER STLE-ova) tiče već sam napisao,a ponoviću...većina će raditi,sa doterivanjem boja u MAKE UP TOOLS-u,a pojedini neće,oni se moraju presvirati ponovo...
  Reply With Quote
Star 16.03.2009, 19:10   #22
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@rolandinjos
Istina je da neće imati iste soundove(boje),ali zašto bi i imao iste?Može sa malo rada imati samo bolje!
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2009, 19:31   #23
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja sam Ronaldinjos mislio na user set i preko konvertora koji imam u E-50 sam ubacivao setove s G1000 i to je katastrofa kad se ucita tu nema sta da se doradjuje nego mora boja lepo ispocetka da se pravi nema sta da se iskoristi
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2009, 20:24   #24
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Zlatek Pokaži Post
@rolandinjos
Istina je da neće imati iste soundove(boje),ali zašto bi i imao iste?Može sa malo rada imati samo bolje!
Znaci vratismo se opet na pricu da covek mora USER-e da radi ispocetka,kao sto ja pricam sve vreme,zar ne?


@ Mimiki

Znaci mi ovde vrtimo praznu pricu?
  Reply With Quote
Star 17.03.2009, 02:55   #25
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa bas tako to sam i ja rekao odmah da od usera nista,i da su ritmovi ok
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2009, 07:42   #26
LOKI
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.03.2009
Postovi: 28
Downloads: 135
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
LOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Milane,imas G-70 za 1300e.Realna cena mu je 2000e (po meni) zato sto je masina super ali mana mu je mozda sto nema sempler,ja sam ga svirao godinu ipo dana a sada sviram korga pa1xpro,moj g70 sam prodao drugaru za 2000e a on ga sada prodaje za 1300e zato sto mu je hitno a inace klavijatura je bas mocna,dizajn,kvalitetno uradjena stvarno,osim eto sto nema sempler i za zabavnjake je bolja ali zavisi kako je sredis i sta sviras..
Dodato:
Sto se tice USERA,ja sam sve radio ispocetka,zato sto nisam mogao da prebacim od g800.7/8 i 9/8 sam morao ponovo da pravim,tj da bas doradjujem posto se nisu uklapali nikako.

Promijenjeno od LOKI (22.03.2009 u 07:54 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
LOKI je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2009, 21:40   #27
veljko2001
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2008
Postovi: 4
Downloads: 41
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
veljko2001 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od RadeKOKI Pokaži Post
D-Beam opasna stvarcica imaju je svi rolandi od EM50 modela, pogotovo korisna stvarcia je bila na VA seriji recimo ako je trebalo da se ugasi aranzerska pratnja i ostane samo bubanj da svira, posto su ti modeli bili dosta skraceni sa komandama, tu opciju i sad koristim na G70 s`tim sto je na G70 i E80 dodato jos tri brze funkcije SFX, INST i DJ GEAR funkcija tako da imate 4 kontrole na D-Beam-u samo izaberete i odradi posao mada prezentacije su namerno uradjene tako da deluje kao woooow al nema potrebe da se visoko dize ruka na d-beam kontroler inace ce u kafani ili nekoj drugoj svirci da pomisle "gle ovaj poludeo mase rukama ko opaljen" sto se tice sinta, veoma je lagan za radi i brzo se dolazi do funkcija i veoma se lako programira, ostalo je stvar ukusa kako ce se isprogramirati, doduse mnogi su odustali od tog modela i srozali mu cenu jer jednostavno za takav model mora da se ukljuci malo masta i da se ugreje stolica da bi zvucao kako treba na svirci. Ja imam G70 i zadovoljan sam kako radi sve je pod rukom sto se tice komandi i nema preteranog "cackanja" u svirci da bi dosli do ritma ili neke solo boje, takodje su izbacena 4 OTS-a (STS na korg-u) koji su opet na dohvat desne ruke. Jedina zamerka je ta sto su skratili na G70 i E80 editing bubnjeva sa SRX prosirenja postoji samo VELOCITY to su im mnogi zamerili medjutim nisu obracali paznju na te stvari jednostavno neka filozofska politika kompanije koja sama sebi sece granu na kojoj sedi.
Po tom principu su napravili nitendo WI
veljko2001 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
g70

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije