Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.02.2008, 20:24   #1
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ajde ako neko može da mi pomogne

instalirao sam nov operativni sistem WIN XP SP3 do sada mi je bio XP sa SP2 nije mogao samo da se uradi upgrade nego sam ga instalirao iz boot-a. E sad imam dva operativna sistema sto mi nikako netreba a u ovom novom nemogu pokrenuti programe koji su instalirani u starom. Moje pitanje je kako da sklonim stari XP i kako da te programe pokrecem iz novog OS-a ako ikako može ili moram sve iznova da instaliram. Hvala svima unapred.
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2008, 20:39   #2
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Moras prethodni windows skroz da izbrises i tek onda instaliras servis pack3,jer ako ti ostane ovaj prethodni windows ovaj novi ne moze normalno da radi,znaci bice ti usporen sistem itd...Programe koji si koristio moraces ponovo da instaliras!
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2008, 21:09   #3
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mozesh da probash da izbrishesh novu instalaciju.
Podignesh staru i sa njom pobrishesh fajlove.
Editujesh boot.ini, i izbacish ga kao izbor u botloaderu.
Sada, pokrenesh instalaciju tog SP3, ali ne dajesh mu da radi novu instalaciju, nego da radi upgrade ili repair postojeceg sistema.
To je jedan od nachina.
Da bi ti upgrade radio pod podignutim SP2, mozesh da pronadjesh po netu neki keychanger, i promenish kljuch sa kojim je regovan SP2, tako da bude isti kao onaj sa kojim treba da instalirash SP3.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2008, 22:10   #4
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

j*bes mi sve ako vas ja ista kontam!? ja sam hteo da instaliram taj novi ali da ne izgubim fajlove na c disku i dobio sam sada dva windowsa i oba rade, mogu da izaberem kada se ucitava koji hocu. Ok za programe njih cu da instaliram nije problem ali kako sada da se resim jednog windowsa koji mi je u sistemu?? to ne kontam!!
ok vax razumeo sam sta mi kazes ali kao sto sam rekao kada pokrenem tu novu instalaciju on mi ne daje opciju za upgrade niti repair. Mogu li da obrisem stari win sa c diska i u boot loaderu da izbrisem stari hoce li to biti to ili...???

"Da bi ti upgrade radio pod podignutim SP2, mozesh da pronadjesh po netu neki keychanger, i promenish kljuch sa kojim je regovan SP2, tako da bude isti kao onaj sa kojim treba da instalirash SP3."
ne razumem!!!

gde se edituje boot.ini??
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!

Promijenjeno od tesla (20.02.2008 u 22:13 sati)
tesla je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2008, 23:12   #5
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Evo ovako:
Znaci da ti bude jasno,moras da formatiras particiju na kom je instaliran windows i pri formatiranju gubis sve sa te particije(drajvere,programe,muziku,....)!
1.Stavis cd na kom ti je narezan windows!
2.restartujes komp i ides u BIOS i ides u opciju BOOT!
3.u opciji BOOT stavis sve disable ili sta vec,samo ostavis da ti pokrece sa cd-rom u kome je cd sa windowsom!
4.kad to stavis izadjes iz BIOS-a i ispisace ti nesto kao ne moze da pokrene win....i tamo pritisnes ENTER!
5.posle malo cekas da ti nesto ocita(5-10min) i posle samo pratis opcije!

Ako znas engleski neces imati problema!

Uostalom evo ti tutorijal kako se instalira win sa celim postupkom i slikama....
Kod:
******************************************
Pass:
Kod:
*********
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!

Promijenjeno od Vaxter (21.02.2008 u 01:45 sati) Razlog: Izbrisan link
kuki je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2008, 01:51   #6
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

NE MORA DA FORMATIRA DISK!!!
Ja pricham u prazno?
Dovoljno je da izbrishe novu instalaciju.
boot.ini se nalazi odmah na c disku.
On je hidden system file(sakriven je, i ne vidi se, ali moguce je ukljuchiti opciju Show hidden files u sistemu).
Kada se XP instalacija bootuje sa diska ce potraziti vec instaliran sistem.
Nakon shto ga pronadje ce to i javiti, i tada treba da pritisnuti R na tastaturi, shto je repair, tj. reinstalacija preko postojeceg sistema.
Posle ovog procesa cesh imati sve programe instalirane kao shto si i ranije imao.
Jedino shto tada mogu da se izgube My Documents i desktop, tako da preporuchujem da njih narezesh ili premestish privremeno na drugu particiju.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2008, 12:45   #7
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

hvala vax nesto sam izbutao i sad mi radi ko ga sisa ako nesto bude zezalo ponovo cu
Da za format znam nisam to hteo jer imam preko 70 GB stvari koje ne zelim da izgubim
A da, neznam zasto ali ova nova verzija xp-a ne dozvoljava repair nego dok rene instalacija iz boot-a izbaci poruku nesto kao this version of windows can not upgrade or repair.... nesto takvo no sada sve radi na sp3 i za sada mi se cini ok ostaje mi da polako ubacujem programe koji mi trebaju sto ce potrajati malo hehehe....
E sad ja sam pre nego sto sam obrisao stari win deinstalirao programe koji su bili u njemu instalirani sada imam na c disku pun klinac nekih foldera (od tih programa) koji su ostali a ja nisam siguran sta mi je novo a sta staro. Ima li neki prog koji moze to da preceslja i stedi nesto kao onaj registry cleaner ili slicno
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2008, 16:16   #8
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nema...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 22.02.2008, 12:15   #9
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sredio sam sve HVALA.....
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ajde, ako, može, neko, pomogne

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije