Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Produkcija i postprodukcija

Produkcija i postprodukcija Snimanje, obrada, miksanje i masterovanje zvuka

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.03.2014, 12:09   #1
nikola1974
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2014
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nikola1974 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard PA Trans Audio i YA Trans Audio

Planiram kupovinu YA Trans Audija zamolio bih vlasnike od navedenih packova da napisu utiske kako sve ovo radi u live situsciji.
Hvala.
nikola1974 je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 20:02   #2
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mene interesuju cene ovih sprava? I ide li neki "Touch" monitor uz njih ili je samo kompjutersko kuciste u pitanju?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 23:16   #3
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ni kod jednog modela se ne radi o "kompjuterskom kucistu" vec o instrumentu na bazi Audio Win operativnog sistema, koji ni u kom slucaju ne lici na bilo kakav kompjuter. Postoje verzije sa i bez Touch Screen-a. Kada se radi o modelu Trans Audio sistema sa Touch Screenom, onda je to 24" Multitouch Screen, koji je ujedno i komandna centrala za Y Trans Audio. Kako vidis nikakvi sicusni Displayi, vec veliko radno polje na kojem imas kompletan pregled i u isto vrijeme sve potrebne komande. Kompletna elektronika je integrirana u jednu cjelinu sa Touch Screenom, uz sve ostale hardware midi kontrolere, a sve je smjesteno na aluminijumski stalak, koji se moze podesavati po visini i nagibu. Treba se konacno shvatiti da ovdje nije rijec o nekakvom kompjuteru, vec o muzickom instrumentu ogromnih performansi i sposobnosti. Na donjoj slici je jedan od Displaya (ima ih ukupno 12) kod Trans Audio Maxima Workstationa. Vrlo slicno izgledaju i oni kod Y i PA Trans Audio sistema, s tim da tu nema aranzera kao na donjim slikama (gdje su prikazana dva razlicita modela Maxime), vec su u pitanju adekvatne komande za efekte, terce sa harmonskim konfiguracijama i tonalitetima itd... tako da se i putem Touch Screena moze komandovati svim procesima, osim sto je to moguce i na samom Tyrosu, odnosno PA aranzeru.




Promijenjeno od tranzit (31.03.2014 u 23:24 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 23:31   #4
nikola1974
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2014
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nikola1974 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bilo bi lepo da vidimo video prezentaciju kao sto to rade renomirane firme. Slike su lepe ali kako to zvuci uzivo pri realnom radu prelazak iz jednog ritma u drugom bez pauze menjanje performansi i t.d. Kako je moguce da se toliko govori o ovome a da nema video da se to cuje i vidi u realnom radu?

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk
nikola1974 je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 23:38   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahaha... opet nepovjerenje, odgovorio sam ti na to u onoj drugoj temi, a nema potrebe da u dvije teme uporedo vodimo istu diskusiju. Naravno da ce biti i audio i video snimaka (bas kako to rade renomirane firme, jos kad bi mi pokazao te straaaaasne video i demo snimke tih renomiranih firmi... iiihhhaaaaaa....), nista se ti ne brini, tvoja znatizelja ce biti potpuno zadovoljena ali i nevjerica odgnana. Nevjerovatno ali istinito. Da si poslusao demo snimke koje sam svojevremeno postavljao u adekvatnoj temi, davno bi cuo kako radi Trans Audio i to bez prekida... hahahaha... sto je tebi izgleda i veoma vazno, a cini se i nevjerovatno.

Promijenjeno od tranzit (31.03.2014 u 23:39 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 23:59   #6
nikola1974
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2014
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nikola1974 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Video snimaka znate i sami koliko ima na netu na tone. Dali su strasne ili nisu to je nebitno vazno da mozemo videti i cuti za te funkcije koje firme su napisali da postoje u tim spravama (Korg PA3, Tyros5...) i da to stvarno tako funkcionise. Lako je pisati kako je Trans Audio toliko iznad hardware konkurencije ali bar jedan video od par minuta trebalo bi to i pokazati.

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk
nikola1974 je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2014, 00:07   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bez brige momce, imaces prilike da cujes i vidis... zar zaista mislis, ako mi je bas namjera da prevarim i obmanem, da to ne mogu uprkos snimku ? Nemoj biti naivan. No, kako rekoh, bice i video i audio snimaka, mada se Trans Audio vec mogao cuti i to poodavno ali obnovicemo to, da i tebe sasvim uvjerimo. Mislim da ce se ipak javiti bar neko ko je cuo i zna mnogo o Trans Audio sistemima, da ne bih ponovo morao sam da iznosim cinjenice i specifikacije. Sacekajmo, mozda budemo imali srece, da neko od korisnika vidi ove teme. Ima ih cak koji su dobili PA Trans Audio i na Laptopu... i zamisli i on radi bez ikakvih problema, uprkos dosta ogranicenoj performansi i resursiuma Laptopova uopste.
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
mikimiki (01.04.2014), veselinovicvs (29.03.2015)
Star 04.04.2014, 13:56   #8
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imam dva pitanja. 1. Dali mogu da uplatim sistem YA Trans Audio preko Paypala jer mi tako vise odgovara radi financija ? 2. Dali mogu da ubacim svoj LassMix u auto i dodjem kod tebe da mi to instaliras posto bi isao na obilazak rodbine i ti mi to instaliras na licu mesta.Platim odma i mirna Bosna.
fico je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2014, 18:11   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moze fico oba nacina, kako god ti zazelis, samo mi moras javiti ranije na PP, da se dogovorimo za termin ukoliko budes htio dolaziti jer sam prilicno prebukiran. Ako rodbina nije bas na samom sjeveru, nema potrebe da dolazis jer za tebe ionako ne bi bilo nikakvih problema da to sve sam instaliras, pogotovo sto vec radis na jednom od najsavrsenijih sistema za audio koji je ikada napravljen. Kod tebe bi to cak i nesto drugacije islo jer imas u sustini sve vec spremno za Y Trans Audio, nedostaje samo projekat i Contenti. Kako god, sve dalje o ovome, molim te na PP, da ne davimo forum.
Dodato:
Nesto se sjetih fico. Zasto tebi uopste treba Y Trans Audio, ti si svakako na software aranzeru ? Ne vidim svrhu. Jedino ukoliko nisi mislio na Trans Audio Maxima sistem koji je naprednija generacija u odnosu na tvoj sadasnji. To bi vec imalo smisla. Y Trans Audio je namijenjen iskljucivo onima koji imaju neki od Yamahinih hardware aranzera (PSR; Tyros), a tebi on ne bi nista znacio. Trans Audio Maxima je vec druga prica, to bi u svakom slucaju bilo nesto za tebe, s obzirom da si vec dugo u tom domenu. On je u sustini Upgrade za tvoj audio sistem, pa pogledaj bar povrsno sta ti nudi:







Ovo bi u sustini bio dobitak u odnosu na tvoj sistem jer bi mogao potpuno da izostavis mikser pri nastupima, posto ga imas u Maximi i to u najvisem kvalitetu. Eventualno bi trebalo da nabavis veci Touch Screen jer koliko znam koristios 17", ako nisi u medjuvremenu nabavio veci. Za Maximu bi bio optimalan 24", a nije na odmet ni 27" sa kojeg i poticu gornje slike.

Promijenjeno od tranzit (04.04.2014 u 21:01 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2014, 14:30   #10
Drazen1964
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2013
Mjesto: Varaždin
Postovi: 34
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika, ribolov, mozaik intarzije
Drazen1964 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Drazen1964 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ima li tko od forumaša YA Trans Audio ili Trans Audio Maxima i koliko novaca treba izdvojiti?
Nigdje nema na netu video kako to sve radi, a gospodin Tranzit je banovan, koji bi mi sigurno mogao odgovoriti na moja pitanja. Ako netko ima mail od g. Tranzita neka mi pošalje na pp.
Drazen1964 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije