Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.12.2013, 20:53   #1571
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@rolandx Na onim slikama što si postavio vidi se na pa600 dirke su izlivene, dakle nema opruga, isto kao pa500 i pa50. Ali eto isti keybed bez opruga je na yamahi s710 vjerovatno/možda i s750, jedino što je plići hod na yamahi. Elem ništa bolje za takve pare ni na yamahi. Jedino Roland za male pare stavlja dobar keybed (Gw8, bk5)

Interesanto je na onim slikama unutrašnjosti pa600 kako je riješen unutrašnji ispravljač. Uzeli uobičajeni ispravljač od pa500 sve sa kućistem i svezali ga sa dvije stege u unutrašnjost i prikopčali na ploču od pojačala sve sa jackom. Makar su ga pritegli da ne klapara po unutrašnjosti. E zbog takvog rješenja gdje nisu podigli ground loop ima i zujanje na izlazima, a tu je i onaj izlazni šum. Tu je yamaha (s710) pobjednik sa izlaznim šumom od samo -86db (više je bolje).
zukae je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2013, 21:18   #1572
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Ace
Ja sam izneo realno stanje. Kome se ne svidja, on ocigledno ili nije upoznat, ili ne zeli da sagleda istinu kakva jeste.

Obogaljen zvuk na svakoj klavijaturi PA serije zahvaljujuci losim DA konvertorima. Nemas pojma koja je razlika kada povezes klavijaturu preko eksternog DA konvertora, i preko main out-a. Tek tu vidis koliko vredi sve ono sto je unutra i koliko su stedeli na "profesionalnom instrumentu" kako ga nazivaju u Korg-u... Za 3000e koliko kosta nov instrument, to je sve samo ne profesionalno. Ako izuzmemo PA2X i PA3X, sve ostale klavijature nemaju balansirane izlaze. Tuga. PA900 nema ni balansiran ulaz za mikrofon. Ej, das 1790e za sta ? Na tvom best buy instrumentu od 1000e dirke kao na kineskim sintisajzerima. Ej bre, pa deciji Casio od 4 oktave koga imam ima bolje dirke... Ekran razvucen u sirinu, jasno se vidi da nije adekvatna rezolucija za tu velicinu ekrana. Tasteri od gume (i to ne one kvalitetne). Kruzni potenciometri. Manjak dumadi za prelaze kako bi ustedeli par $. Skinuli su i XFADE opciju kako bi i na tome ustedeli. Synchro start/stop isto na jednom dugmetu, skupa opcija ako imaju dva dugmeta... Nedostatak dugmadi za odabir ritmova, i manjak dugmadi za odabir performansi. Zvucno klavijatura nije napredovala tako reci nista u odnosu na prethodnika, PA500. Nikakve nove mogucnosti osim master Limitera, diskutabilnog kvaliteta, i 96mb RAM memorije koju mozes popuniti tako sto ces od nekoga kupiti gotov "set". Nema dodatnih DSP-a po style-u, nema kvalitetnijih efekata, nema novih tehnologija. + gomila drugih problema koje nisam naveo, a zalili su se ljudi. Npr zujanje, sum i tako to.

I tebi je to dobar instrument ?

Za mene je to igracka za decu ciji roditelji imaju puno novca, i kao instrument hobi muzicara koji je koriste u kuci za svoju dusu.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.

Promijenjeno od milepsr (17.12.2013 u 21:20 sati)
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2013, 22:08   #1573
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Preterao si sa dirkama. Jesu oskudne ali poredjenje ti nije na mestu. To je opet samo tvoje mišljenje ali nije i činjenica, kao i za kvalitet zvuka u odnosu na predhonika Pa500. Imao sam obe i ako neko može o tome da sudi to sam ja. Razlika u zvuku je nebo i zemlja. Za ostalo se u potpunosti slažem ... elem da nisi ništa novo izneo što već nije rečeno. Sa 1000 evra nema aranžera sa kojim ćeš u svakom trenutku pratiti trendove bez problema i pri tom raditi sa njim svakodnevno. To je činjenica. Ovako možemo do besvesti i ponavljamo već rečeno. Ako su ti casio dirke bolje .... onda imamo problem... s obzirom da casio pravi od 50 do 1000 i više evra klavijature i dečije igračke. Tržište je već pokazalo na kom je mestu Pa600 bar što se tiče funkcionalnosti i onog što pruža za cenu za koju se prodaje. Nema razloga da radiš drastična poređenja koja iskreno nisu na mestu. Opet naglašavam da su to samo tvoja mišljenja. Činjenice su na mestu.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2013, 22:27   #1574
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mile, aj mi objasni u cemu je prednost ton generatora pa2x nad ton generatorom pa600? osim sto pa2x ima vise rama. Ne zezam se nego stvarno pitam, posto ne znam, meni to zvuci isto.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2013, 23:10   #1575
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Mile
Ama covece mesas babe i zabe..... nemoj ga uporedjivati sa pa2x i pa3x. Nema logike uporediti najjeftiniji model sa top modele. Pricamo za pa600, dali se isplati kupiti ga... Sta bih ti kupio novo ako imas 1000eura ?
Pre nekih 7 godina otprilike, vise i nepamtim, kupio sam novi pa500 i platio sam ga 1200evra. Kvalitet je tada bio isti ko i sad.... Pre nekih 12-13 godina otprilike, ovde u Makedonije, Pa80 se prodavao po cenu od 1700evra i Pa60 po cenu od 1200evra. I tada su tasteri bili nekvalitetni, boja se strugala itd itd itd.....
Sve sto si ti naveo kao "ocaj" je ustvari neki standard koji se mogao ocekivati jer nikada nije bilo drugacije.
To je Korgova politika i reko sam jos u prvu repliku da se slazem da je kvalitet los.
A za zvuka nije ti klavijatura kriva ako je sam ne sredis dobro. Ono sto se najcesce desava je ljudi ucitavaju ritmove koje imaju sve 8 trake odsvirane a nemaju dovoljno znanja da to izmiksaju i dovedu u red, jer znas da lakse je da frekvenciski smestis 3 instrumenta nego li 8. A sa druge strane 90% od materijala su uradili muzicari a ne tonski producenti.

Neznam dali ima svrhe vise pisati... Zasto pokusavati diskutovati sa covekom kome dirke na Casio igracke su bolji od one na pa600
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Ace, za koristan post:
Todorgm (17.12.2013), veselinovicvs (05.03.2015)
Star 18.12.2013, 00:06   #1576
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@rolandx
Nisam preterao sa dirkama. Imas sliku dole, imam kuci takav slican Casio i bolje su dirke. Imao sam i ja pa500 izmedju ostalog, i razlika u zvuku nije nebo i zemlja. Moze biti razlike ako ubacis semplove, ali to je druga prica. Pricam o fabrickom contentu, koji je takoreci isti. Ne kazem ja da za 1000e treba ocekivati ultra mega giga instrument, koji ce da radi posao 10 godina. Ali ocekujem da se ne stekaju na par osnovnih stvari koje ne prave veliku razliku u ceni, a to su za nijansu pristojnije dirke (npr kao na pa900, koje bi trebale da budu minimum minimuma za instrument u najnizem cenovnom rangu), pristojne tastere (+ one koje su sklonili, kako bi ustedeli 15-ak eura). Ne pravim poredjenje, pricam o kvalitetu jednog profesionalnog instrumenta, kako ga nazivaju. A igracka se ne placa 1000e.

@yamahapassion
Nazalost Bozo isti je koliko ja znam.

@Ace
Ne uporedjujem ga sa skupljim instrumentima, procitaj ponovo moj post. Jedino sa cime sam ga uporedio je PA500, i naveo sam stvari koje na pa500 postoje, a sada ih nema zarad 20-ak eura ustede. Komentar za moju strucnost ti je sasvim suvisan.



Ljudi morate biti svesni jedne stvari, a to je da postoji razlika u kvalitetu svega na ovom svetu. Razlika nebo-zemlja na skali od 1-10 ne moze biti 1-2. Imajte neke kriterijume i neke osnove za poredjenje. Ako cete da budem bukvalista, mogu. Ne moze da se poredi studio sa 5 muzicara sa Trans Audio-m, kao sto ne moze Trans Audio da se poredi sa Tyros5, kao sto ne moze da se poredi Tyros5 sa PA3X, kao sto ne moze da se poredi PA3X sa PA2X, kao sto ne moze da se poredi PA2x sa PA900, kao sto ne moze da se poredi PA900 sa PA800, kao sto ne moze da se poredi PA800 sa PA600... I na kom je tu stupnju PA600 u ovom brzinskom nabrajanju kvaliteta/tehnologije/mogucnosti ?

Ako je napredak u odnosu na prethodnika 5% i nazadovanje isto toliko, treba to reci a ne prikrivati...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg e754f6b0-b258-11e2-8cfc-22000a270a3d.jpg (31,9 KB, 116x skinuto)
Highslide JS
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.

Promijenjeno od milepsr (18.12.2013 u 00:07 sati)
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 18.12.2013, 02:22   #1577
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moram i ja da se ukljucim malo u ovu raspravu.Moje licno misljenje je da je Korg PA-600 napravljen da bi napravio balans sa jeftinijim modelima Rolanda i Yamahe.

Poenta cele price je po meni u tome i mislim, posto je trenutno Korg najpopularniji brend na nasim prostorima da su u tome uspeli.Samo,svi ostali modeli su po meni bezobrazno skupi i sto se tice Korga a i ostalih brendova.Prodaju nam maglu za puno para.

Ljudi,vodite ljubav a ne rat o tome koja je gomila plastike bolja a koja gora.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 18.12.2013, 03:02   #1578
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Skupi su za naše uslove, a proizvođače uopšte ne zanimaju ti uslovi zato što im nismo među najbitnijim područjima. Šta će njima ljudi sa prosečnom platom od par stotina evra kada imaju druga tržišta gde ljudi zarađuju po par hiljada i gde mogu mnogo veću zaradu da postignu
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Star 18.12.2013, 07:50   #1579
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Mile Komentar za tvoju strucnost?! Koji komentar ?! :O
Komentarisem tvoj inat i skepticizam jer su za tebe dirke gore nego li na Casio, ima zujanje, shum ..... nemoj molim te.Ko sto sam rekao, ne vredi diskutovati. Ja te pozdravljam i napustam temu.
Sto rece Nesa nema ni razlog da vodimo rat za neke klavijature....
Ace je offline   Reply With Quote
Star 18.12.2013, 08:48   #1580
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od milepsr Pokaži Post
@rolandx
Nisam preterao sa dirkama. Imas sliku dole, imam kuci takav slican Casio i bolje su dirke. Imao sam i ja pa500 izmedju ostalog, i razlika u zvuku nije nebo i zemlja. Moze biti razlike ako ubacis semplove, ali to je druga prica. Pricam o fabrickom contentu, koji je takoreci isti. N

Ako je napredak u odnosu na prethodnika 5% i nazadovanje isto toliko, treba to reci a ne prikrivati...
A šta reći čoveku koji je okačio sliku igračke i javno tvrdi da su dirke iste. Čoveče, čitaš li ti svoje postove koje napišeš. Ne da ima razlike nego nema sličnosti i nema dodirnih tačaka u nikakvom ovozemaljskom smislu. Što se tiče poređenja dovoljno si rekao i pokazao svoje i znanje i mišljenje. Što se tiče razlike u odnosu na Pa500 u odnosu na zvuk... ima ,,pametnijih" od mene koji su ti već objasnili, a pošto ti tvrdiš da je razlika svega 5% u odnosu na ROM sound... i tu je tema praktično zatvorena jer neznaš šta si napisao očigledno. Čak i da ispred tebe postave ove dve klavijature i ubodemo isti ton istog instrumenta na obe, tvrdićeš da razlika ne postoji. Dakle ili ne želiš da prihvatiš istinu ili se očajnički držiš onog što si napisao pa braniš postove kao diplomski rad. Ja dragi moj Mile imam osećaj u prstima i još uvek mogu da razlikujem dirku dečijeg sintisajzera od klavijature Pa600 i zvuk koji je bar 70% kvalitetniji u odnosu na Pa500. Mislim da se priča ovim i završava jer svako ko je imao Pa500 a sada je vlasnik Pa600 veoma ozbiljno će razmotriti tvoje postove koje sa svime imaju veze osim sa klavijaturama o kojima govorimo. Da si ikada spustio ruke na Pa600 ( ili casio) ne bi došao na ideju da porediš sa dečijom igračkom. Ne pada mi na pamet da i ja pored tvojih postova koji nemaju veze sa činjenicama branim korg i držim mu leđa... niti ima svrhe pored tvojih ubeđenja iznositi činjenice koje ti ili ne želiš da sagledaš ili nećeš. Drž se ti svoje teorije tako je najbolje. Svi smo mi ovde u zabludi što se tiče Pa600. Možda si ti ipak upravu
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije