Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.12.2013, 11:20   #1561
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Rolandx, jel stvarno Pa600 ima opruge na dirkama? Jesil provjerio?
zukae je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2013, 11:40   #1562
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi moji, moram i ja sad da se ubacim... Po cemu je plastika losa? Meni se plastika bas svidja pod 1 zato sto nije ona glatka plastika nego gruba i ne ostavlja otiske prstiju. Sto se tice tastera, tasteri ko tasteri, kada ga stisnem on odradi sta se od njega ocekuje i to je to. Jos mi se nijednom nije desilo da mi taster otakaze komandu (bar ne za sad). Displej los??? Uporedjivao sam displej od pa800 i ovaj i tvrdim da je dalekooo pregledbiji i brzi displej na pa600 (bar na ovom mom). Za displej od pa 2/3 ne znam, nisam jos probao. Zvuk???takodje usporedjujuci sa pa800 nisam stekao nikakav utisak da je zvuk drugaciji izmedju te dve klavijature... Opet kazem ne znam za pa 2/3 mada mislim da bi i na pa2 to trebalo biti isto posto nema neke razlike osim u ramu... Ja ne znam jel sam ja ubo neki extra peimerak pa600 a vi isprobali neki krs, ali ovo su moji objektivni utisci. Jedino bih mogao da se slozim sto se dirki tice da nisu bas nesto ali jbg... Koliko para toliko muzike. Navikao sam se vremenom i to je to.

Promijenjeno od yamahapassion (17.12.2013 u 11:41 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
Todorgm (17.12.2013)
Star 17.12.2013, 12:46   #1563
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post

Znaju kinezi i bolje ali je i skuplje ( Pa3x).
Pa3x se pravi u Italiji.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vex za ovaj koristan post:
sale_band (17.12.2013)
Star 17.12.2013, 13:13   #1564
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@rolandx @yamahapassion
Drugari, ja sam u zadnjih 6 godina od kako sam poceo da sviram promenio 10 svojih instrumenata. Pored toga imao sam priliku da sviram na svemu i svacemu tako da imam sa cim da uporedim i da kazem sta je dobro a sta nije. Nemojte misliti da ja vas vredjam na neki nacin jer posedujete PA600, nije mi to uopste namera... Ali poredjenje lose-sredina-dobro postoji za sve na svetu pa tako i za mucike instrumente. Ja sam otisao u prodavnicu muzickih instrumenata u Beogradu sa namerom da isprobam PA600-900 i instrument eventualno kupim, a izasao sam razocaran.

@Ace
Ne zelim da te uvredim na bilo koji nacin, ali ti ili imas "pik" na mene pa odgovaras tako bezobrazno, ili nemas realne kriterijume.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2013, 13:35   #1565
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma nema ljutnje Mile druze moj Imas svoje misljenje i cao... Ja sam mozda izgradio takvo misljenje u pa600 sto sam ga poredio iskljucivo sa pa800 i sa mojom yamahom psr s700 jel sam sa te dve klavijature imao najvise kontakta, da sam imao neku malo jacu masinu kao ti, sigurno bi razmisljao drugacije. I naravno, ovo sve sto sam rekao odnosi se na kucnu varijantu posto jos nisam poceo tezgariti, ali ako Bog da uskoro... Onda cu verovatno da vidim sve prave mane ove moje klavijature, i najverovatnije cu kao i svi, kad pocnem aktivnije da sviram planirati vec neku jacu klavijaturu. Do tada, ovaj korg mi vrsi posao za sve sto mi treba
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2013, 14:55   #1566
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vex Pokaži Post
Pa3x se pravi u Italiji.
Upravu si... aludirao sam na to nesvesno , ciljajući na činjenicu da kinezi prave i veoma kvalitetne stvari... Moja greška. Izvinjavam se
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od zukae Pokaži Post
Rolandx, jel stvarno Pa600 ima opruge na dirkama? Jesil provjerio?
... Nisam proverio.. verovao sam Sky-u na reč... pazi kad izgleda da nema! http://www.youtube.com/watch?v=7HV9zS4BqJQ

Na 1:19 .
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (17.12.2013 u 15:07 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio rolandx za ovaj koristan post:
veselinovicvs (05.03.2015)
Star 17.12.2013, 16:00   #1567
Todorgm
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 19.01.2010
Mjesto: Gornji Milanovac
Godina: 33
Postovi: 322
Downloads: 1922
Uploads: 25
Rekao HVALA: 141
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Korg Pa1000
Interesi: Ne interesuje me :)
Todorgm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Todorgm pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nema stvarno
Todorgm je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2013, 17:00   #1568
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dakle baš nisu štedeli na materijalima . Al šta je tu je. Kad poludim kupiću neku od 150 evra samo da su dirke pod prstima...kao master. Nervira me takodje što su dirke duboke, čoveče, moraš više od 1/3 stisnuti da krene ton... više volem brže dirke... Ma nemogu da prežalim dirke kao što su na PSR9000Pro... što se aranžera tiče.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (17.12.2013 u 17:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2013, 19:20   #1569
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Mile
Nemam nikakav"pik" na tebe jer se ja i ti skoro i ne poznajemo uopce. Ovde na forum uvjek ima neka mala banda clanova koji pljuvaju po korg (narocito low-budget proizvode) a nikad ne iznesu validan argument. Pa neznam sta ti treba da se uvlacis i ti u tu bandu. Isprobao si dosta klavijature, sporedi low-budget korgovu seriju 15godina unazad. Po cemu je pa600 losiji od prethodnike ?! Ranije za vise para dobio bi slabiju klavijaturu sa nista bolji kvalitet... i sada ti kazes sve je loso, uzas, nema nista sta valja. Zvuk kazes tradicionalno los, a dao si 2000eur za pa2x.... Neznam vise sta da kazem, @yamahapassion je dao mnogo poobjektivnu procenku.
Ace je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2013, 20:02   #1570
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svako ima svoje misljenje, Mile je moj drug i znam da uvek prica realno. Poznaje dobro i korga i yamahu. Nemojte se raspravljati bez razloga. Realno, za te pare moze da se uzme dosta ozbiljniji aranzer. Ja cu Tyros 2 verovatno za te pare da prodam. Ono sto mene licno nervira kod korga je dirka. Drugo, jako je tesko postici da imas jedan drum kit koji ces uglavnom koristiti, ima dosta materijala od svakakvih muzicara i to je jako tesko ukombinovati. Uzeo sam pa3x i kontaktirao ljude ciji mi se sound na korgu dopada ali su svoje setove pravili dugo vremena i cak na vise modela korga (pocev od pa1 pa na ovamo). Dosta je varljiv sto se tice sounda, uvek je potrebno neko dodatno stimanje. Mozda imam pogresne zakljucke jer sam navikao na yamahu pa se nisam prepoznao kao korisnik korgovih masina.

Sa druge strane za orijentalnu muziku koja se uglavnom svira ovde u mom kraju tesko da yamaha moze da pridje korgu, ali dobro o tome je pisano 300x. Postoje i yamahini modeli koji takodje nisu nista specijalno. Kao sto imate tyros 3-4-5 imate i PSR S 900 (700 itd.) PSR A 2000 i tako dalje. U ovom slucaju vazi ono, koliko para toliko muzike. Treba sesti i zagrejati stolicu, uveren sam da bih mogao da napakujem pa3x da radi extra, ali uvek ce mi nesto faliti jer sviram yamahu od 1999. godine i taj zvuk mi je usao pod kozu. Ace je dugo sredjivao svoje klavijature, sve se cuje u demo snimcima ali vecina ljudi nema vremena ni volje za tako nesto.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije