Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.01.2018, 14:43   #1
Luka Lucic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.01.2018
Mjesto: Ratkovo
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG pa800
Luka Lucic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard KORG pa800 PROBLEM!!!

Dobar dan svima!Srecna vam svima Nova godina i Badnji dan!Pre svega bih zeleo da se predstavim...Zovem se Luka Lucic imam 18 godina i zivim u Ratkovu, sviram klavijature od svoje cetrnaeste godine a pevam jos od malih nogu.Trudio sam se da nadjem na forumu resenje za moj problem ali nisam uspeo, zbog toga otvaram ovu temu i izvinjavam se ako je mozda bilo reci o ovome, zaista nisam mogao da nadjem nista slicno.Moj problem je ovakav :
Imam KORG pa800, koji sam kupio od jednog coveka koji ga je vec sredio (imao je ritmove, soundove, namenske ritmove...itd).Klavijatura je bila skroz ispravna.Kada sam dobio klavijaturu odmah sam sacuvao postojeci set na USB, i prebacio ga kasnije na kompjuter.Takodje imam KORG pa50 SD i na njemu jedan odlican set.Sinoc sam pokusao da prebacim taj set na KORG pa800, (tj.samo USER 1,2 i DK) pa se desila sledeca stvar...Svi sound-ovi koje sam imao u pa800 su prestali da rade osim ovih fabrickih.Ritmovi bi radili samo kada bih im na TRACK ubacio fabricke boje (bubnjeve, bass, gitare...), sto sam i uradio kao privremeno resenje.Nakon toga sam izbrisao sve boje sa USER1, USER2 i USER DK.Ubacio sam USB u klavijaturu (na kojem se nalazio taj sacuvani set koji sam vec imao) pokusao sam da ga LOAD-ujem ali ucitavalo se sat vremena, i onda sam se setio da ne smem da ubacujem set preko seta, ali u onoj nervozi nisam mislio glavom.Ugasio sam klavijaturu, ponovo je upalio, onda sam otisao na MEDIA, LOAD i ubacio USER1,2,DK.I to se lepo ucitalo.Pisalo je na USER-u 1 redom opran, Klarinet, JV-bass...itd.Ali BOJE NISU RADILE!!!Pokusao bih da sviram desnu ruku, ali nije se cuo nikakav zvuk.Na PERFORMANCE gde su po bankama bile pomesane te boje takodje se nije culo nista, eventualno neki strings.Ali taj deo razumem, to je nestalo kada sam izbrisao boje sa USERA, pa su ostale neke fabricke boje koje su mesane.Ali zasto mi ne rade boje koje LOAD-ujem u USERE?!Ako je neko imao ovakvu situaciju i resio je, stvarno bi mi bilo od pomoci!Hvala unapred!

Promijenjeno od Luka Lucic (06.01.2018 u 14:52 sati)
Luka Lucic je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2018, 12:37   #2
marioDX
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.02.2016
Mjesto: vinkovci
Godina: 39
Postovi: 53
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: yamaha motif xs6, kurzweil pc3k6, korg pa80
Interesi: svirati dok sam ziv i uzivati u tome
marioDX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pozdrav mladi kolega .. da li si siguran da si sacuvao svoj prvobitni set sa Korg Pa800 kako treba..? Kad ides usnimiti cijeli set na Korgovim aranzerima moras sam oznaciti da ti sacuva set sa semplovima.. kad odes na saveAll mora ti kvačica biti na kvadratiću PCM .. ako si to zaboravio napraviti onda ti je sacuvao set bez semplova.. i sad kad ti ucitas taj isti set u Korg Pa800 on se ucita sa kompletnim postavkama ali bez semplova.. otidji u Program mode - Rec mode i pogledaj da li imas ucitanih semplova
marioDX je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio marioDX za ovaj koristan post:
Luka Lucic (07.01.2018)
Star 07.01.2018, 15:43   #3
Luka Lucic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.01.2018
Mjesto: Ratkovo
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG pa800
Luka Lucic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav i hvala Vam na odgovoru!Usao sam u RECORD, ali tamo mi je samo ponudjeno da li zelim editovati neki STYLE, PAD ili ili zelim napraviti novi.Moguce je da nisam dobro sacuvao set na USB, ali kada udjem u SAVE vidim samo ALL ne vidim nikakav kvadratic, osim ako pritisnem ,,lupu" tj. SEARCH ali ne znam da li je to to.Inace pratim ovaj forum pa sam tu nasao link na kojem je objasnjeno kako sacuvati set.Proverio sam u SOUND-u USER1,2,DK.Ono sto je zanimljivo, je to da je svaka boja imala svoj SIZE npr.(GAJDE 30kb, STEFAN KONTRA 20kb, CORTAN 25kb...itd), sto znaci da ima necega.Ali kako da ,,ozivim" te boje?Malopre sam pokusao da ubacim KABINU sa KORG-a pa50 i uspelo je!Kabina je radila, to je taj zvuk samo sto mi to nekako ,,masnije" zvuci na pa50, ipak je to namenjeno za njega.Pokusao sam da ubacujem jedan po jedan SOUND iz seta od pa800, i nije radilo skoro nista.Radile su samo GAJDE i jos par zvukova...Terce, brass, buzuki i ostalo NISTA!!!
Luka Lucic je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2018, 00:04   #4
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Predlazem da nadjes nekog u tvom kraju ko poznaje rad na korg aranzerima pa da polako predjete gradivo ispocetka.
Nije problem objasniti u par postova kad ti zapne jedan problemcic,ali u tvom pisanju ima puno nelogicnosti,najbolje da s nekim to malo pohvatas pa onda.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije