Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.08.2019, 23:52   #41
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ide to Ketronu nešto u zadnje vrijeme.

Update 2.0.2

1) Fixed registrations.
2) Fixed sampler.
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2019, 05:36   #42
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Lijepo je to da je ketron fiksao neke probleme ali bi jos ljepse bilo da je sempler u ovakvom obliku bio u samom izdanju klavijature. Ketron se bori koliko moze i dosta toga lijepog je uspio narocito u kvaliteti zvuka ali ipak moramo biti svjesni da su Korg i Yamaha giganti u poredjenju sa ketronom. Imaju vise novaca i svakako vecu znalacku moc, iskustvo i tehnologiju koja je gradjena godinama. Lijepo je da svi oni postoje i svi ce naci svoje kupce.
Dodato:
Osjecam potrebu da se javim na teme u kojim sam prozvan na nezgodan nacin. Za one koji neznaju zelim se prestaviti. Ja sam muzicar koji svira od 1974. Uhh al sam star
Poslije Hammonda i Hohner clavinet D6 presao sam na prvog korga Korg Polisix a zatim ubrzo na prvu Yamahu DX7 i Prvog Rolanda JV1080.viram i pratim sve modele Yamahe, Korga i Rolanda. I dan danas imam taj DX7, M1. i Roland JV1080. Momentalno imam 3 korga 3 yamahe i 3 Rolandove klavijature/modula. Poznajem savrseno Yamahinu, Korgovu i Rolandovu tehnologiju i pazljivo pratim. Nisam sebican covjek i pomazem svim muzicarima koji su mi i prijatelji pa i onima koji me nevole iz njima poznatih razloga koje sami imaju. Moj moto uvjek je bio:
1 neznam sve trebam konstantno uciti i istrazivati.
2 Nisam najbolji ali trudim se da budem dobar
3 Ne rusiti nikoga da bi sebe uzdizao.
4 kad si u pravu ne ostupaj ali budi spreman ako si pogrijesio da se izvines

U vezi navedenih problema sa genosom rekao sam u video.
1 finger bas mode ima manjkavosti u odnosu na Korga i Ketrona. Pokazao i dokazao iako su neki upucivali na suprotno i pominjali manual
2 U vezi sviranja ritma bez pauze na nacin na koji to rade Korg i Ketron Genos to nemoze. Sjatilo se kanadskih i nasih znalaca neki broj koji i dalje misle da mrzim Genosa sto grijese i pokusase da mi opet kazu da procitam manual ali nazalost oni su ga procitali ali ne i razumili.
3 Sto se tice drum editinga koji je u Kenosu na skali od 1 do 10 tek na broju dva u prethodnom OS u vremenu kad sam komentirao nije bilo opcije mjesanja samplova i factori kit elemenata sada ta opcija ima.
Sada direktno Casperu. Nemas potrebe da pricas protiv bilo koga da bi u pozadini stavljao sebe na prvo mjesto i uzdizao se. Nemas pravo nikome reci koliko zna ili nezna ako i sam nisi objektivan pa neznas koliko ti znas. U manualo pise sto pise. Stvar je koliko ga razumijes i koliko si vjest da uradis i ono sto nema u manualu. Ja smatram ovaj forum dobrim i potrebnim forumom. Smatram svakog clana ravnopravnim i posteno valjanim. Smatram da Casper radi ogroman pozitivni posao na ovom forumu i da se dosta razumije u stvari kao mnogi od nas. Treba samo nastaviti u pozitivnom smjeru rada foruma. Sad ce nam doci i nove klavijature akobogda pa eto imacemo i boljih tema. Lijep pozdrav svima a Casperu i forumu zelim dug i uspjesan rad. Bice mi drago da ovdje navratim gdje se osjecam kako kod kuce. Zivi bili

Promijenjeno od keyboards (27.09.2019 u 15:14 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2021, 11:58   #43
frki1980
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.07.2018
Mjesto: Niš, Srbija
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Roland G-800, Roland E-A7
frki1980 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Beitrag

Evo malog uporednog testa Ketrona SD9 i Yamahe Genosa. Skoro sam gledao YT video post korisnika Tiho, zašto je prodao Yamahu Genos, a zadržao Ketron modul. Punoća Ketrona je zaista interesantna. Iz njegovog posta se može zaključiti da Yamaha u studiju zvuči savršeno, a da je u živoj svirci, pomalo isprazna.

Ali, prosudite sami iz sledećeg videa.



https://www.youtube.com/watch?v=AbrHPwZu7Xk
frki1980 je offline   Reply With Quote
Star 31.10.2021, 18:49   #44
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nova verzija 2.0.8. za SD9
Ako imate instaliran 2.0.6. i stariji, morat ćete prvo staviti 2.0.7. i tek onda ovu zadnju.

https://www.ketron.it/en/software-2/sd9-2-0-8
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
aranžer, audya, ketron sd9

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije