Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.03.2013, 20:47   #1
boro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.02.2009
Postovi: 9
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
boro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage moze li se na G 1000 sa flopi diska prebaciti ritmovi na HD

Zamolio bi kolege koji poznaju G 1000 je li moguce sa flopi diska,znaci ne sa zip-a,prebaciti i snimiti ritmove na hard disk,
boro je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2013, 07:07   #2
micobl1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000
Interesi: ex. strelac
micobl1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od boro Pokaži Post
Zamolio bi kolege koji poznaju G 1000 je li moguce sa flopi diska,znaci ne sa zip-a,prebaciti i snimiti ritmove na hard disk,
Mislim da se tako cak i radi, jer kad sam uzeo od kolege G1000 on mi je rekao da ako hocu nesto da stavljam na HD to moram raditi preko FD. Iskreno jos nisam pokusavao jer nisam ni imao potrebe za tim jer je dobro sredjena.
micobl1 je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2013, 10:36   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moze da se uradi druze, samo nisam licno imao G1000, ali mislim da bi trebalo prvo da Loadujes taj ritam.....Znaci F5 (Disk) da LOAD-ujes ritam pa onda sa leve sa leve strane cini mi se namestis SAVE umesto LOAD i onda sa jednim od tockica izaberes da ti bude HD i onda Execute dugme (Upper1)....Fora je sto mislim da svaki moras prvo da loadujes, znaci sa leve strane ekrana prvo treba da ti bude LOAD, pa taj ritam ucitas, pa onda odma umesto LOAD stavis SAVE i taj isti ritam izaberes (trebalo bi da ti je vec izabran odma) i onda izaberes jos da ti pise HD i onda Execute dugme (Upper1)....Ovo ti je nesto ukratko i na brzinu, ali probaj da uradis, trebalo bi da se snadjes....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (11.05.2013 u 10:40 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 11.05.2013, 14:39   #4
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ne kolega .... nema potrebe od loadovanja ritmova ... znaci ide vako
1. ubacis flopy disk sa ritmovima i kad ti izadje poruka na displey pritisni EXECUTE ili dugmic M DRUMS (tako se ucitavaju ritmovi sa flopy diska da bi mogao da kopiras ritmove koje zelis )
2. ides na disk (F5) a onda zadrzi dugmic SHIFT ispod displeja i pritisni na UTILITY (F3)
3. kad izadje nova strana pritisni na dugmic F2 (copy) i pa onda pritisni na UPPER2 (proceed)
4. sa leve strane displeja na PAGE ides 2 puta dole odnosno ides na STYLE
na levu stranu na displeja pise FROM i to treba da bude namesteno na FDD a sa desne strane se nalazi TO i to treba stati na ID5 (kod mene se nalazi na rednim brojom 5 tako da broj moze biti i drugi... da ne dodje do uzbune )
5. onda sa tockic iznad M BASS biras ritmove a sa dugmic UPPER 1 obelezujes koje ritmove hoces da kopiras.
kada sve to zavrsis pritisni dugmic LOWER 1 (EXECUTE) i kopiranje ce startovati .....
to je to .... na ova isti nacin mozes kopirati sve sto hoces... bilo performanse, midi setove itd tako sto ces odabrati sa leve strane pored displeja PAGE UP I DOWN ....
pozzz
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Jovan4e za ovaj koristan post:
micobl1 (24.05.2013)
Star 24.05.2013, 18:04   #5
micobl1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000
Interesi: ex. strelac
micobl1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav,
Imas li midi setova za poslati "naravno ako zelis" tek sam nabavio G1000 pa je prazan ko drzavni budzet.
micobl1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije