Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.08.2020, 23:29   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Postupak ubacivanja boja i ritmova u roland g600

pozdrav drugari, imam jedno pitanje. Drugar jedan je uzeo roland g600, koji ima onaj usb emulator u sebi. E sad, problem je sto nema predstavu kako ubaciti set u njega... ja samo znam da mu objasnim kako da raspakuje iz rar-a i prebaci na flesku... a da li neko od vas zna da mi napise korak po korak kako da ucita sa usb-a ritmove i boje u samu klavijaturu? Ako ima neko na forumu ko se bakce sa tom klavijaturom, molim neka napise, ili postavi link teme ako je to vec negde objasnjeno... hvala svima.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2020, 13:22   #2
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko se secam zajedno sa usb emulatorom je trebao dobiti i program za PC koji ce podeliti prostor na usb stiku tako da oponasa veci broj flopi diskova, tek kad se to odradi onda se preko PC-a prebace ritmovi ili user programi na odgovarajucu lokaciju koje su za taj emulator podeljene po brojevima i onda se na samom emulatoru odabere taj broj i ucitava normalno kao sto bi to cinio i sa flopi diska...
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2020, 19:00   #3
dadodream
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.09.2010
Mjesto: GB
Postovi: 102
Downloads: 424
Uploads: 3
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
dadodream befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dadodream pošalji poruku preko ICQ messengera dadodream pošalji poruku preko AIM messengera dadodream pošalji poruku preko Yahoo! messengera dadodream pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od pekilik Pokaži Post
Koliko se secam zajedno sa usb emulatorom je trebao dobiti i program za PC koji ce podeliti prostor na usb stiku tako da oponasa veci broj flopi diskova, tek kad se to odradi onda se preko PC-a prebace ritmovi ili user programi na odgovarajucu lokaciju koje su za taj emulator podeljene po brojevima i onda se na samom emulatoru odabere taj broj i ucitava normalno kao sto bi to cinio i sa flopi diska...
neka skine softwer sa linka https://floppy-emulator.software.informer.com/1.3/
ako ima instaliran windows 7 mora pokrenuti program kao administrator da se program instalira.kad ga instaliras otvori opet program pod administrator i otvorit ce ti se program i onda mozes formatirati usb u 1 ili vise disketa
dadodream je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2020, 14:29   #4
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala ljudi, preneo sam mu sve, pa neka se snalazi.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2021, 22:38   #5
zoric964
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.10.2013
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zoric964 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Ubacivanje ritmova u klavijature Roland G 600 preko Emulatora Gotejk

Pozdrav svima
Posto i sam imam klavijature Roland G 600 i imao problema sa ubacivanjem ritmova i boja u klavijature jer flopi ne ocita ritmove a taj medij je zamenjen sa emulatorom. Moj izbor je bio na Gotek SFRC922D, Montaza na Roland je bila jednostavna sve se uklapa isti broj pinova i napajanje. To je odradjeno ali malo informacije je bilo kako ubaciti ritmove jer nema informacije o postavljanju jampera. Nasao sam i da otklonim nedoumicu (i ja sam bio u ocajnom stanju) Resenje je postave se Jumperi (kratkospojnici) JA, S1 i MO i lemilicom se spoje prvi slotovi (pinovi) 1 i 2 sve besprekorno radi emulator ocitava flesku koji se formatira preko programa Batch Menage Tool V1.31T (moj odabir) ima 100 particija i radi na operativnom sistemu Windovs 10. SVE RADI
zoric964 je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2022, 11:00   #6
alex_under
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.01.2022
Mjesto: Nis
Postovi: 2
Downloads: 30
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Roland G800
alex_under ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tacno ovo sto kaze kolega, i ja sam mislio da je "plug'n'play" ali mora da se kratkospoje 2 pina na data kanalu i da se dodaju jos 2 jumpera i sve radi kako treba. Inace moj model je SFR1M44-U100K
alex_under je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije