Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

 
 
Alati tema Display Modes
Star 08.11.2020, 23:58   #1
mll
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2020
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mll ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Roland E-A7 i vlastiti folder?

Evo par dana muku mučim s ovim aranžerom, to mi je prvi aranžer ikad.

Skontao sam kako na desnoj strani snimiti sa stika na internal boju u folder imena po mom izboru.
Ovo na lijevoj strani me buni.

Prije svega, nađem ritam, pustim, pokušam tražiti boju, i sam mi promijeni ritam lijevo, koja je to glupost.

Drugo, kako da kopiram ritmove sa stika na int na lijevoj strani.

Onako sve je razbacano, ovi setovi, pola i ne radi, pogotovo brma rumba hm i slične, play i ništa, neko je to već ubacio u int, al ne svira, nema ničega.

Sve u svemu, hoću da prebacim ritmove i boje u aranžer, pa onda sve snimim nazad kao backup na usb, neka je razbacano, a onda ono pritisnem write kad mi godi, i u svoj posebni folder spremim pod mojim nazivima, pa mi je lahko kasnije nać, a svako malo kad imam više stvari ubačenih radio bi backup na stik.

To bi volio da mi neko objasni.

Druga stvar, imaju kao tri instrumenta koja se spajaju u jednu boju, e kako sad spremiti taj ups u moj folder sa "više boja od po tri boje".
Na primjer, prva boja su tri harmonike, druga boja su tri violine. Harmonike sviram na foršpilu, violinama pratim glas?

Gdje mu je Break bez da mijenjam 1234 način rumbe?
Pritisnem end, on ga zavrti i nastavi opet svirat kao da sam pritisnuo Break a End, koja logika?

Ima li neko da neke osnove napiše u vezi ovog aranžera, ovo pomenuto i ostalo što je bitno?

Mene ne zanima kako napravit na njemu ritam, ja to u DAW-u, pa ću prebacivat, ili ću tražit i kupovat setove, samo eto da znam ove osnovne stvari.

Promijenjeno od mll (09.11.2020 u 00:01 sati)
mll je offline   Reply With Quote
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije