Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 18.09.2013, 10:47   #11
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

da gain na kanalu na mixeti je nula..
master ide u peak...na kanalu na mixeti nemam peak...
__________________
Ženu dupe krasi...a tortu orasi...

Promijenjeno od MikiB (18.09.2013 u 10:48 sati)
MikiB je offline  
Star 18.09.2013, 14:06   #12
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

znaci da ti yamaha tyros nije u piku,nego ti je mixer u piku,puno si ga pojacao,jel tjeras s njim kakve kutije,on ima samo 2x320w ako tjeras 2 kutije po 8 oma
ella 85 je offline  
Star 18.09.2013, 15:29   #13
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kutije koje koristim su Carvin LM15....475/950 peak..na 8 oma..2 komada...
Znaci da master volume ne dizem vise od +0,ili da po kanalu ne dizem vise od +0,ili cak manje?mixeta ide u peak zbog master volume ili zbog toga sto je na kanalu pojacana?
__________________
Ženu dupe krasi...a tortu orasi...
MikiB je offline  
Star 18.09.2013, 16:23   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moze biti i jedno i drugo. Ukoliko na kanalima gdje je prikljucen Tyros nema Peaka, signal je tu uredu i zdrav. Ne moraju Faderi na kanalima miksera biti na "0dB" a ne moraju ni Master Faderi. Jednostavno smanji te Master Fadere toliko dok se vise ne javlja Peak na Master Vu-Metru ili LED diodama, sta god da mjeri Level signala. Da lio je sound pri svemu tome uredu ? To treba prvo da te interesuje, dakle da li je signal bez smetnji i distorzije ? To o cemu ti pises su samo opticke kontrole, koje su drugorazrednog znacaja. Mogu cak da budu i u kvaru ili lose tunovane.
tranzit je offline  
Star 18.09.2013, 17:01   #15
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sound koji dobijam na kutije je skroz ok...cist,precizan...nema distorzije,nema suma...sve je ok...samo kad posmanjujem fadere i master ispod 0db,onda jacinu imam ko da sviram na starom H&H pojacalu od 100 w....a sto se tice compressora na Tyrosu,to kad smanjim sve da mi ne ide u peak..znaci da mi ne smanjuje signal kad sviram solo,tek onda nemam snage...ako smanjim sve da mi na Tyrosu na compressoru ne pokazuje da je signal u peak-u,e tek onda nemam zvuk...znaci kad nivelisem ritam i solo,gledam da mi ne ide u crveno,iliti peak,na Tyrosu...jedino mogu da sviram normalno ako gain na samom Tyrosu stavim na -6,-7....jel to ok?tad ne moram da utisavam nista na Tyrosu...i gain na mixeti na kanalu mi je skroz nula...evo kako izgleda compressor ka ide ritam i solo(zena je slikala,ja sam svirao)..
stavicu vecu sliku
Grafički Fajlovi
File Type: jpg IMG_0244.JPG (17,6 KB, 69x skinuto)
Highslide JS
__________________
Ženu dupe krasi...a tortu orasi...
MikiB je offline  
Star 18.09.2013, 17:19   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jednostavno samnji taj Gain na Mastercompressoru Tyrosa na tih -6 ili -7 i sviraj. Manje obracaj paznju na te opticke kontrole, kako ti i rekoh, sve dok je sound uredu nema nikakvih problema. Opticke kontrole, pogotovo na niskobudzetnim mikserima, vrlo cesto mogu da budu "out of tune" i onda sve sto pokazuju je totalna glupost jer su rastimovane. Osloni se, prije svega, na uho. Tyrosovim optickim kontolama mozes slobodno da vjerujes jer su vrlo pouzdane, digitalne i nemaju mogucnost da budu "out of tune". Mastercompressor ti je sada namjesten kako valja, ne zaboravi onaj vokal i njegov level jer ce ti se uvijek desavati da se pratnja automatski stisa, cim se pojavi vokal ili bilo koji drugi prejak signal. To moze da bude i solo instrument. Compressor jeste "inteligentan" ali toliko bas i nije, da raspozna sta je tebi vazno. Inace, to ne vazi samo za taj Tyrosov Mastercompressor, vec za bilo koji drugi, kako hardverski, tako i softverski jer je to nacin i svrha rada kompresora. Tyrosov Mastercomressor je u sustini jedna vrsta Levelera, odnosno Maximizera, koji ima za zadatak da podigne nivo ukupnog signala i tako maksimalno iskoristi tvoj PA. To mu je ujedno i glavni zadatak i njega ce odraditi veoma dobro, tako da ces iz svog PA izvuci zaista maksimum, cak i preko 30% subjektivnog levela vise, jer on svojim radom popunjava prazni i neiskoristeni Headroom tvog PA sistema. Ukoliko bas imas problema sa tim, moja preporuka je da se informises malo detaljnije o radu kompresora i levelera, a onda tek da upotrijebis taj na Tyrosu. To je jedna vrlo kompleksna i komplikovana oblast audio inzinjeringa i njom se treba ozbiljnije pozabaviti ukoliko zelis da je pravilno i efektivno i iskoristis.
tranzit je offline  
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
MikiB (18.09.2013)
Star 18.09.2013, 20:34   #17
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imam EMX 5000, slične su. Probaj da isključiš taster 26bd ( iznad svakog kanala imaš taj taster) Isključi ( desno na mikseru) YS Processing , ukoliko je uključen i reci nam rezultate.

Izvinjavam se ako to nema veze sa vezom što se tiče ulaznog signala ali po kanalu se može pojačati do plus 26 decibela a za YS processing mislim da može samo da pokvari zvuk ( vokala) umesto da ga poboljša.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline  
Star 18.09.2013, 21:31   #18
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

druze moj,nemam ja taj taster na stereo kanalima na mixeti...samo na mono...
__________________
Ženu dupe krasi...a tortu orasi...
MikiB je offline  
Star 18.09.2013, 21:59   #19
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sory,... rekoh ja da ću verovatno promašiti al reko da probam da pomognem. Izvinjavam se......
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline  
Star 19.09.2013, 01:31   #20
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od MikiB Pokaži Post
Sound koji dobijam na kutije je skroz ok...cist,precizan...nema distorzije,nema suma...sve je ok...samo kad posmanjujem fadere i master ispod 0db,onda jacinu imam ko da sviram na starom H&H pojacalu od 100 w....a sto se tice compressora na Tyrosu,to kad smanjim sve da mi ne ide u peak..znaci da mi ne smanjuje signal kad sviram solo,tek onda nemam snage...ako smanjim sve da mi na Tyrosu na compressoru ne pokazuje da je signal u peak-u,e tek onda nemam zvuk...znaci kad nivelisem ritam i solo,gledam da mi ne ide u crveno,iliti peak,na Tyrosu...jedino mogu da sviram normalno ako gain na samom Tyrosu stavim na -6,-7....jel to ok?tad ne moram da utisavam nista na Tyrosu...i gain na mixeti na kanalu mi je skroz nula...evo kako izgleda compressor ka ide ritam i solo(zena je slikala,ja sam svirao)..
stavicu vecu sliku
drug moras razumjet nesto,na mixeti podici klizace na 0db nikako ne znaci da je signal tad 0db,ili gain uvrnuti na pola ili preko pola,ili sta ja znam,to nema veze ni sa cim,jer svaki instrument ima razlicito jak signal,tamo desno na mixeru imas te lampice koje skacu i tu jednostavno pratis koliki ti je izlazni signal master iz mixera,ne smijes ici u peak moras smanjit master,to je jedna stvar,a druga stvar ako zelis da vidis koliki ti je signal na jednom kanalu(npr tyros) imas na svakom kanalu pri dnu dugme PFL pritisnes njeg na kanalu i tamo ima takodje ispod tih lampica PFL/AFL i njeg pritisnes,tad ce ti lampice pokazivati tacno koliki ti je signal tyros-a,tad na tom kanalu koristis gain da pojacas ili smanjis signal,dovedes signal na 0db i tek onda dizes klizac tog kanala kolko god hoces,signal je uvijek 0db,pogasis pfl kad to zavrsis i ponovo pratis master lampice ne smijes pojacati da ides u peak,to je sve,a ako su ti kutije 475w rms ti u mixeru imas snage 320w po izlazu znaci da nemas dovoljno snage da potjeras kutije onoliko kolko one mogu,vjerovatno zato brzo dodjes u peak,ne mozes ocekivat sa 2x320w da sviras svadbu i da bude glasno,to nije neka snaga,a ako ides u peak stalno onda je moguce da spalis i kutije
Dodato:
http://www.yamahacommercialaudiosyst..._datasheet.pdf

mala ispravka,mixer ima 2x320w u 8 oma ali mid band,a kad tjeras kao ti full range onda nema toliko snage nego jos manje

Promijenjeno od ella 85 (19.09.2013 u 01:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline  
Sledeći član vam se zahvalio ella 85 za ovaj koristan post:
MikiB (19.09.2013)
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije