Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.08.2019, 19:08   #391
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Trebat ces i xgworks

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 13.08.2019, 00:05   #392
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Preporučam free program Cakewalk. Ovdje ima sve što ti je potrebno za početak i instalaciju.

http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz5wQCQGdnq

Mogućnosti su ogromne, rad s MIDIjem odličan. Mnogo bolji od razvikanog Cubase.
Ima dva nedostatka koja su lako rješiva samo ih treba uočiti. Prvi je da svako novo pospremanje pomiče midi prema naprijed za 1 ili više ticks. Drugi je da nakon izlaska iz njega gasi Local kontrole.

https://youtu.be/G8r6zaTuB4w

Ako se odlučiš za rad s njim ne bude ti nešto jasno, postavljaj pitanja na temi iz prvog linka.
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2019, 17:44   #393
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@psr....ne znam dali "padam s Marsa"..preskočiti određene dijelove pjesme u midi formatu možeš i pomoću markera, ako ti ta solucija "igra" ....najkraći preskočeni dio može biti jedan takt!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2019, 00:12   #394
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Landison druze probao sam preko nekih programa i verovatno je drugima lakse ali meni bas dodje komplikovano pa sam na kraju sve na klavijaturi resio. Do duse i nema mnogo pesama koje sam prepravljao, nekih dvadesetak i kratio sam samo bespotrebne uvode pre forspila. Neko rece negde na forumu da je to tezi nacin ali meni je nekako najbolji ispao. Svaki kanal otvorim posebno i brisem, i ako u glavnom samo dva ili tri kanala trce pred pesmu (bubanj i neki solo instrument skoro uvek na takvim pesmama) i u glavnom je do pozicije 10 ili 11 l da sad ne smaram ako nekome treba mogu da detaljno objasnim,ali pretpostavljam da je vec i o tome pisano na forumu. Meni je stvarno super ispalo jer svaki takt posebno ili cak samo udarac cinele ili ona dva udarca dobosa mozes da obrises.
psr je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2019, 15:35   #395
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Najvažnije je da si ti zadovoljan rezultatom!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2019, 22:12   #396
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aj da osvezim temu posto para jos nemam za SX900 moja S770 je i dalje u zivotu. Danas sam bio kod coveka koji ima set za Tyros 3,4,5 i SX700/900...reko aj to je isto pa da ubacim kod mene. Kaze i za A3000 su uzimali. Sve je UVN i UVD, ali ja ajd sto je sve 511mb pa ne mogu da ubacim ni u tri S770 klavijature nego ona nista osim par gitara bezveznih ne vidi. Kad kliknem u YEM na moj instrument pojave se svi semplovi i onda kako koji stisnem samo zabledi-znaci ne vidi ga. Tu nema sanse da se bilo sta uradi da vidi? I da sta bi bilo onda na SX700/900 kako bi onda one videle, ili kako vidi A3000? Ili bi mozda moglo samo direktno kao ceo set? A ni bubnjeve koji su po 50mb (ubijaju) ne vidi.
psr je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2019, 22:48   #397
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da je problem što se u UVD i UVN nalaze i interni zvukovi od Tyros 2, 3, 4 ... Bolje će ti objasniti član@tyros2 jer on ima veće iskustvo s tim.
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2019, 23:33   #398
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto sam puta platio bez veze jer skoro je uvek pola stvari koje ne vidi S770 a pravljeno je za Tyros al sad od svega ovoga samo tri sempla vidi. A ako ona ne vidi onda verovatno ni nova SX900 ne moze, a covek kaze nekome sa A3000 je prodao i radi bez problema, i pise setovi za Tyros 3,4,5 i SX serije. na kraju cu da ne propadne sve da budem primoran da kupim Tyros
psr je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2019, 23:52   #399
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Može on pričati što hoće. Da je materijal pripremljen za PSR S seriju, sve bi radilo bez problema. Ne razumijem niti tebe i ostale što bacaju novce u vjetar i kupuju kojekakve materijale u starim formatima. Što kao je taj UND/UVN samo prepisan iz Tyrosa 2 u Tyros 3? Pisalo se na forumu, mora se konvertirati. Što kao je konvertiran u Awave studiu? Opet neće raditi, i o tome smo pisali. Neka "majstor" koji želi zaraditi laku lovu sve složi u PPF datoteku i onda nudi proizvod. A ne ovako, on kaže ... objesi to mačku za rep.

Pogledaj, ovo je sve ubačeno iz Tyros4 u YEM, nema nikakvih problema i sve radi na prvu.
https://youtu.be/6Bki0Rmq9Ug
casper je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2019, 00:05   #400
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

jbg sad sta je tu je. Sad vise i nemam pare da opet izmisljam kerefeke, a samo sam hteo par harmonika dobrih da ubacim al to nema nego mora set, ili je ono ima za korga i tralalaa eto sad imam i dobre bubnjeve i sve ostalo(Bubnjevi po 50 i nesto mb) ali samo za Tyrosa, kao i inace sve sto imam. I sad ajd i kad bi kupio Tyros 4 ili ako skupim za Tyros 5 da li je drugacije sve? Ja sam vec naviko na psr a i u YEMu sad zahvaljujuci tebi znam da preslozim sve i sad me interesuje da li u Tyros ako ide direktno bez YEMa mogu da zadrze i kako iste pozicije semplovi jer oni su meni vezani za midi trake i onda ako se ne poredjaju kako treba (kao sto sam ovde na psr imao problem) opet bi midiji bili neupotrebljivi.
psr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije