Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Kabliranje

Kabliranje Šeme, modeli, sistemi spajanja

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.08.2011, 04:57   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Povezivanje i koriscenje snagasa i mixera???

Pozz ljudi...evo menjao sam nesto razglas,pa sam sad nabavio snagas crown macrotech 1201 i soundcraft mfxi8...stizu za dan,dva..E sad kako do sad nisam nikad radio ni koristio ovu kombinaciju,vec samo powermixer,imap par pitanja oko upotrebe snagasa i mixera..Pre svega kako se povezuju mixer i snagas? kakav kabli treba da se oni povezu?? dalje video sam da ovaj snagas pozadi nema klasicne spikon izlaze za kutije kao powermixeri.vec nesto drugo,ne znam sta je,pa recite mi kakvi su to izlazi i kako se povezuje kabli na njih? takodje da pitam sto se tice jacine,gde sta pojacavati...Gde je najbolje regulisati jacinu? dali ma samom snagasu,ili pojacavati suvi mixer? kako treba podesiti mixer,da bi dosao "zdrav" signal po snagasa,za dobar zvuk?gde ne treba preterivati? i za kraj recite mi da li mixer sme da stoji odozgo na snagasu?imam vec onaj mali x stalak za mixer,pa bih njega iskoristio i ovde,mislio sam da stavim snagas na njega,pa na snagas mixer..Greju li mnogo snagasi,da mixer ne sme da stoji odozgo na njega? hvala i pozdrav
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2012, 21:53   #2
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Periferija
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: Korg pa2xpro
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ovako druze,kabal koji je potreban zavisi kakvi su izlazi na snagasu i kakvi su ulazi u mikser,to sto si video na snagasu je verovatno cinc,ide na input u snagas i na output u mikser imas kombinaciju jedan kabl sastavljen sa po dva dzeka ili razdvojen,za kutije ides od snagasa u izlaze output.prvo uvek je dobro upaliti snagas pa onda mikser,pojacavanje zavisi od potreba,po meni je bolje snagas oko polovine a na mikseru stelujes na glavnim potenciometrima kako ti odgovara.mikser ne bi trebalo da stoji na samom snagasu,zbog toga da se ne bi grejao.
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2012, 23:14   #3
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hvala na odgovoru,al resio sam sve te muke odavno..
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2012, 23:16   #4
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@acakasper

Kolega kasper, sve si kontra napisao. Jedino da mixer ne treba na pojacalo moz da prodje a i ne mora. Ako se pojacalo ne greje ko sto se vecina novih ne greju, mozes i na pojacalo, nema da fali. Ostalo sto si napisao ili sam ja nesto propustio ovih godina ili nece tako moci. Ne zameri ali pobrkao si nesto.

Snagas se pali zadnji, to je pravilo.

Potrebna su ti dva kabla mikrofonska (trozilna tj. balansirana). Kablovi na jednoj strani imaju muski a na drugoj zenski kenon. Mfxi8 ima kenone na izlazu (muske), Macrotech takodje kenone na ulazu (zenske). Ako ne pravis sam, trazi u radnji dva mikrofonska kabla sto kraca. Uzmi da su razlicite boje radi lakseg povezivanja.

Na Mfxi8 ih bodes u MIX OUT, u macrotecha u INPUT i to je sve.

KAd resis sve gainove propisno na Mfxi8, obojis sve kanale po zelji, pregledas opet gainove, onda snagas do kraja, na kanalima maximalno do nule a master slobodno koliko ti treba sve dok ne pocnu da se pale prve crvene na vu-metru. Pogledaj i snagas gde se nalazi sa njegovim diodama ali mislim da ce to biti ok i ovako, bez gledanja.

I obavezno procitaj upustvo za mixer, snagas i kutije koje imas, naucices puno.

Ne pravi egzibicije sa Mfxi8 da vodis signale otamo-navamo. Koristi samo te izlaze i eventualno mono out ako napajas drugo mono pojacalo ili mono woofere. Aux za eventualni monitoring. Sve ostale izlaze i varijante zaboravi.

I upustva obavezno...

Pozz i srecno sa novom ekipom.

Hihihi, i ja naseo, ko mlad majmun. Pa sto administratori ne zakljucaju ovo, kakva je ovo neozbiljnost da se ovako pecamo ko ludi?
__________________
JBL!

Promijenjeno od Beethoven (04.04.2012 u 23:19 sati) Razlog: :)
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 04.04.2012, 23:30   #5
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja sam to sve povezao jos tad kad sam nabavio mixer i snagas na ovaj nacin koji je bethoween opisao i bas tako koristim sve,snagas uvek drzim do kraja pojacan,i sibere na 0,a master po potrebi...mixer mi uvek stoji na snagasu jer se snagas gotovo i ne greje,ima otvore sa strane i od napred za "luftiranje",tako da se greje minimalno,i mixer slobodno moze da stoji na njemu uvek..jedino sto radim obrnuto to je da palim prvo snagas pa mixer,mada ni sam ne znam zasto, a ipak logicnije da se pali snagas zadnji,ali eto stvar navike,promenicu to...pozdrav
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2012, 23:52   #6
riba_72
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.09.2009
Postovi: 60
Downloads: 767
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 10 puta u 9 Postova
riba_72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

zašto smanjivati na masteru,kad u tom slučaju povlačiš i efekte koje koristiš,tako da praktično vokal smanjuješ više nego instrumente koji ne koriste efekte u većini slučajeva klavijature.
riba_72 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije