Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Kabliranje

Kabliranje Šeme, modeli, sistemi spajanja

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.12.2010, 21:54   #1
sasa_jelenkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.03.2008
Mjesto: Crvenka
Postovi: 78
Downloads: 1423
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Roland G70 SRX01 i Korg Le
Interesi: Muzika
sasa_jelenkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Beitrag Povezivanje rolanda G1000 i Tr-a midi

Pozdrav,hocu da povezem G1000 i Tr da probam da vucem semplove bubnja na rolanda,citao sam o ovome ali nista opsirno nisam nasao,pa me zanima da li ima tu nekih podesavanja na korgu?Nisam nesto proucio korga,pa se bojim da nesto ne zabrljam!Da li neko moze da mi napise kompletan postupak kako se to radi?! Izvinjavam se moderatorima ako sam postavio temu na pogresno mesto,nisam znao gde da je postavim.
sasa_jelenkovic je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2010, 22:35   #2
RIDICK_XxX
Vredan član društva
 
RIDICK_XxX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.05.2008
Mjesto: HR, Zadar
Postovi: 133
Downloads: 14149
Uploads: 15
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Roland EM-2000 & Korg Triton Le
RIDICK_XxX befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
RIDICK_XxX pošalji poruku preko MSN messengera RIDICK_XxX pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

da, stavio si temu na krivo mjesto a ta tema i mene zanima,kako sam sam pokusavao tu ima dosta posla na korgu (naravno ako bi htjeo vuci sempl bubnja i da sviras solo na korgu) a ako oces samo da vuces bubanj, jednostavno povezes midi kablom na korgu MIDI-in a na rolandu MIDI-out...i namjestis koji kanal ti je bubanj...to je to..koliko sam ja skonto, ako sam pogrijesio, pogrijesio sam hee
__________________
Adut - Band
RIDICK_XxX je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2010, 08:45   #3
sasa_jelenkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.03.2008
Mjesto: Crvenka
Postovi: 78
Downloads: 1423
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Roland G70 SRX01 i Korg Le
Interesi: Muzika
sasa_jelenkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Beitrag pozz...

Zar ne bi trebalo na korgu MIDI out a na rolandu MIDI in?Posto roland treba da primi signal od korga!?Hteo bi ako uspem da podesim i da vucem bubanj na rolanda i da ga koristim kao solo. Da li neko zna kako se ovo radi?
sasa_jelenkovic je offline   Reply With Quote
Star 17.12.2010, 20:40   #4
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne! Ne treba Roland da primi signal od Korga nego Korg od Rolanda. Posto nisi lepo shvatio postupak "vucenje" bubnja, a i naravno da neces kad sama rec "vucenje" asocira na pogresna stvar.

Sa midi kabal ne vuces semplove. Semplove kao semplove oni staju u Korga. Ti preko kabla prenosis Midi podatci.....t.j. u tvoji slucaj bubanj liniju. Svaki ton koji izlazi iz bubanj traku na ritma se salje preko MIDI kabla na Korga. Zato sa Rolanda izlazis iz MIDI out a na KORG prikljucujes na MIDI in. I kad se radi ovako, bubnjeve izlaze iz Korga. Znaci celokupna pratnja izlazi iz Rolanda a bubanj iz Korga. Naravno ako hoces mozes jednovremeno da saljes vise kanale na Korga, i vise instrumente da izlaze is Korga. To je to, sto note od bubanj traku stizu u Korga i Korg lupa bubanj. A kanale kontrolises u MIDI podesavanja. Recimo ako na Rolanda namestis bubanj traka da izlazi (midi out) na Chanel 10, na Korga u Midi podesavanja trebas namestisi na Chanel 10 da bude saodvetni element na koj se nalazi bubanj (drum kit od korga koji hoces da svira ritam).
To bi bilo to od mene (ili bar za sada). Mislim da je malo jasnije ovako.
Pozdrav
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2011, 14:47   #5
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

e pozz ljudi...da ne otvaram sad novu temu,posto je moje pitanje isto u vezi sa midi povezivanjem dve klajve,u mom slucaju va76 i LE...povezao sam klajve midi kablom,hocu da vucem semplovan dobos i kick sa LE-a na va76..E sad sve sljaka ok,radi to sve,samo sad ne znam kako da mutuiram samo dobos u celom ritmu na rolandu?njegov fabricki dobos naravno,da bi se cuo samo semplovan?ovako mi se istovremeno cuje i semplovan i onaj fabricki sa rolanda,a ja hocu da vucem samo semplovan dobos i kick sa LE-a,a ne ceo set bubnjeva,znaci hocu samo dobos i kick sa LE-a,a da se ostatak cuje sa rolanda,daire,cinelice its..znaci kako mutirati samo dobos na rolandu?ja pokusavao preko style editora na rolandy da u rutmu skroz utisam volume fabrickog bubanj na 1,ali onda se utisa i semplovan bubanj skroz...moze li se ovo nekako srediti ili jedino resenje da skroz utisam ceo ritam sa rolanda pa da vucem ceo set bubnjeva sa Le-a? hvala i pozdrav
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2011, 19:50   #6
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Milan$
jedino sto mi pada na pamet kao resenje je da u samom ritmu dobos pomeris na neku poziciju koja je prazna...lupicu,na primer d6,pretpostavljam da na VA76 na tom mestu nema nista i da na LE-u postavis sempl na to isto mesto i vuci ce samo taj dobos...mislim da nemas na Rolandu opciju da to drugacije resis.
  Reply With Quote
Star 16.08.2011, 23:27   #7
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

mozda bi mogao da iskljucis iz rolanda da salje volume i expreson podatke, posto si vec smanjio dobos na rolandu nece slati podatak da smanji i u korgu
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 03:25   #8
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@ Vule
O tome sam razmisljao i ostaje mi jedino tako da to uradim,ili pak da smanjim fabricki dobos na jacinu negde 10 recimo,gde se on vec ne cuje,a da sempl dobosa odvojim u LE-u na poseban kanal,i da taj kanal na mixeru pojacam dosta jako,da se izjednaci sa ostatkom ritma,jer je zatanjen preko rolanda...Samo me strah da cu nekad morati taj kanal da pojacam dosta i na gainu, da bi dobio jacinu koju treba,pa ce mozda da pikuje,tako da mi je ipak ova prva opcija bolja,,,

@dmmacak
To sam druze vec pokusao ali slaba vajda,i kad iskljucim volume, u style editoru se i dalje smanjuje jacina sempla dok utisavam fabricke drumove...tako da nece moci na taj nacin..

hvala na odgovorima i pozdrav
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2012, 10:27   #9
Jodik
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Postovi: 40
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X 76,Korg Pa700,Korg tr
Interesi: Sviranje i pjevanje
Jodik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo imam i ja jedno pitanje dali se roland va76 moze povezati sa kurzweil k2661 midi kablom tako da mi ostane ritam sekcija rolandova a za solo semplove od kurzweila i da dalje koristim kurzweila normalno,dali se to može.
Jodik je offline   Reply With Quote
Star 17.05.2012, 00:29   #10
branimir 123
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.11.2008
Postovi: 101
Downloads: 349
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: dallape supermaestro,Korg pa600,korg tr.
branimir 123 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jeli se na tr-u mora imat neki bubanj ili samo treba povezat,jer sam bio povezo kako je opisano midi kablom,ali nista se nije desilo,samo kad upalim ritam na rolandu promjeni mi boju na tr-u.
branimir 123 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije