Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Kabliranje

Kabliranje Šeme, modeli, sistemi spajanja

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.11.2011, 03:11   #11
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mirane, ako ti se da malo sakatit windows, msm nista strasno, onda trazi po googleu optimize pc for audio, nisu to bas one detaljne pripreme tipa supanje po regu i ostalo, nego cisto ubijes neke background servise koji ti ionako usporavaju rad i recimo ako ti nije stalo do estetike, stavis na onu classic windows temu.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
mirandess (29.11.2011)
Star 29.11.2011, 13:58   #12
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@casper, ma ne da mi se sa tim sekati, uzeo sam sada ovo pa sam donekle rijesio problem...
@ace jeste asio4all, vidis nisam to nista cackao pa evo sada sam nasao, smanjio sam onaj (kako se to kaze) sampling size na minimum(nesto low latency) i evo ga radi, ja okom ona skokom super, rijesio sam problem... Iako mi svaki put kad palim cubase trazi da ponovo namjestim parametriku kako za zvucnu kartu,tako za midi, pa dok ja to naštelim treba mi 15 minuta(jos sam svjez sa tim cubase-om), ali pomalo ulazim u "šemu" principa rada...

Sto se tice konfiguracije racunara, Toshiba satellite L655, i3procesor 2.27ghz i 3 gb ram, zvucna kartica je obicna ona laptop-ovska... Jedino sta je problem(a predpostavljam sto i marnel govori) je do os-a Jer koristim windows7 starter(original), covjece pola stvari nemam na njemu ne mogu cak niti pozadinsku sliku promijenuti(postavio sam pitanje ima mozda pola godine u jednu od tema na forumu pa sam uspio rijesiti sa nekom bezze slikom od windowsa na desktopu, u principu isto smeće),nemam paint,movie maker... i jos sto sta stvarcica.... ali evo radi mi za sada ovo fino i zadovoljan sam...

@ace uspio sam napraviti ritam juhuuuuuu, sad stize borba oko redanja instrumenata po varijacijama...

@Dell, ma kakva bola estetika evo stoji mi clasic osakacen ne ovaj win. svakako, tako da cu to morati svakako uraditi... not bed ajdia tenks men!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2011, 14:17   #13
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Super, bitno da si rješio problem. Za ovo što ti predlažem ti ne treba ništa posebno. Umjesto kabla koji koristiš sada smo uštekaj obični USB, sve ti je ostalo isto. Ako ništa, lakše je spajanje jer ne moraš gađati onih hrpu pinova i paziti na in i out.

Radim sa Sonarom ali sigurno je princip isti i za Cubase.
Kada napraviš svoja podešavanja za rad u Cubasu, spremi ih kao template. Taj "predložak" pozoveš nakon prvog otvaranja Cubase i sve postavke su složene. Mislim da se tako zove, template. Neka me isprave oni koji imaju više prakse s tim.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije