Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.07.2011, 08:23   #401
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije glupost uporedjivati,uporedjivanjem se i dobija neka slika,ja necu da se upustam u diskusiju,ja znam sta sam cuo,i vise me niko ne mora ubedjivati,odnos cene i o onoga sta je pa3 dao nije realan.
Marko ti si jedan od retkih koji ima takvo misljenje i naravno ja to cenim,ali svom uhu vise verujem,a druga stvar sad vec pa3 ima par mojih drugara dobrih muzicara koji znaju itekako da srede sprave i niko od njih mi nije rekao da je bolji sound od pa2 u sta sam se i sam uverio.
A sto se tice poredjenja opet kazem ubacio sam moj set iz pa800 i stajale su mi sprave jedna ispod druge,i kad sam smanjio kontru na pa3 jel jedino je to strcalo dobio sam isti sound,i sad sta tu treba raditi da bi pa3 pokazao svoje lice?Nabaciti kompresor?Dodati ambiance?Igrati se sa eq?i to prihvatam,ali da li ce kad se tako sredi na svakom razglasu raditi?
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 09:06   #402
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Maki,ja o tome i pricam,cekam da cujem kako treba to da zvuci ali jos uvek nista...stvarno nema razloga za glupim poredjenjima sprava na recima,tu svako moze da pise sta hoce i na kraju ispadne svadja a svi imamo razlicite usi,dajte snimke,tu se poznaje rad i kvalitet.

Kolegi @Svrakan-u verujem jer znam da ima uslova da isproba spravu i znam da je dobar muzicar koji ume da donese odredjeni sud o kvalitetu sprave.
  Reply With Quote
Star 28.07.2011, 09:41   #403
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da u startu griješite .

ne možete uspoređivati svoj vlastiti set na dvije klavijature,
to nije realno .
to ne znači ništa .

usporedite tvornički što nudi klavijatura .
Pomoću njihovih mogućnosti,(koje su različite
ali bitne pri usporedbi ),vi uvijek dobijete isti zvuk,taj svoj set .

Ako će isto zvučati ritam i na pa800 i pa3xpro
čemu onda kupovati pax3 ?

P.S.

Usporedba pa800 i pax3 nije realna.
kao ni korg tr i korg extreme...
romario je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 10:02   #404
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa Romario skroz si u pravu,samo tu postoji jedan problem,ko jos svira sa fabricki bojama na Korgu pa1,pa800,pa2,pa3?Niko,tako da 99% korisnika Korga boli uvo za fabriku,posto se tu vec sve zna,kako fabrickiu zvuci,ko pracka.Zato cu naravno da poredim usemplovano,onako kako bih i sam koristio,po tvom postu kad bi stavili sad Korga pa3x i neki stari roland ili Yamahu,sa fabrickim postavkama,bilo bi ti sve jasno.Da ne bude zabune ja sviram Korga,ali nisam pristrasan nego realan.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 10:13   #405
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Romario , a kako ce JV onda da zvuci ako ubace neke nove semplove a ne one s kraja osamdesetih godina?

Iskreno mislim da kada je rec o kvalitetu reprodukcije sempla (naravno ako postoji razlika u kvalitetu),to se moze cuti i sa nekim elementom sa starog seta...ritam kao ritam kada se ucita sa starog aranzera na novi i odaberu elementi bubnja,takodje se moze naslutiti napredak ako postoji. Meni se sve cini da su u PA3 samo dodali gomilu efekata i ekvilajzera i dali korisniku priliku da se s time zabavlja a da o realnom napretku u smislu samog zvuka i nema,samo sminka...prividno. Ja nisam ljubitelj efekata uopste tako da ne gajim simpatije prema ovome. Iskreno i dalje cekam da me neko razuveri kvalitetnim snimkom?

mali off:
Prisecam se poredjenja Fantoma G u odnosu na X kada se pojavio, isti semplovi u dve sprave koliko su razlicito zvucali,kvalitet izrade,dizajn,kvalitet dirke koliko je unapredjen,dodat USB,ogroman i pregledan ekran...e to se zove "nov model"...a kod PA3 mi se sve cini da je samo dizajn promenjen i kraj
  Reply With Quote
Star 28.07.2011, 10:21   #406
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ne znam .

To su naše potrebe i želje .
nema veze sa kvalitetom instrumenta .

jučer sam napisao da sam jednom mjenjao korg DSS1 koji može imati 32 zvuka za Korg O1WFD i nakon tri dana opet uzeo taj DSS 1 .

U principu 99% korisnika aranžera sa foruma je manjina
u odnosu na broj korisnika u svijetu i nisu mjerodavni .

Za mene je mjerodavno pomak u tvorničkim postavkama,
ne znam za korgove iskreno,ali kad sam probao tyros3 tvornočki je bio
primjetno bolji od tyros2 .

uz mogućnosti semplova i editiranja uvijek se dobije onaj naš stari zvuk .

Ali još mi ne radi harmonika kao na DSS 1 ,koji je imao mrvu memorije
i koristio efekat sa miksera ...

Imamo mi uvijek dozu i subjektivnosti
romario je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 10:45   #407
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zelim da dodam na to sto marco zeli da kaze....po meni je u redu porediti jedan set na dvojci I na trojci I to sto kazete da zvuci isto slazem se,ali zasto neiskoristtite mogucnosti koje daje pa3x sa novim efektima I obojite ekvilajzerima,iskoristite sve te sminke sto kazete.....zacinite taj set sa tim stvarima I onda uporedite sprave jer bi to bila realna uporedba! ovako nismo nista dobili kad smo uporedili dva ista seta sa istom postavkom....pratio sam marcove postove I on je upravo to radio,prepravljao je svaki ritam I zacinjavao ga pa3x sastojcima,i zato tvrdi da zvuci bolje!

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Promijenjeno od zoric (28.07.2011 u 10:47 sati)
zoric je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 10:48   #408
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Dajte da cujemo to sto kazete da zvuci bolje?
  Reply With Quote
Star 28.07.2011, 10:54   #409
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vule Pokaži Post
@ Romario , a kako ce JV onda da zvuci ako ubace neke nove semplove a ne one s kraja osamdesetih godina?

Iskreno mislim da kada je rec o kvalitetu reprodukcije sempla (naravno ako postoji razlika u kvalitetu),to se moze cuti i sa nekim elementom sa starog seta...ritam kao ritam kada se ucita sa starog aranzera na novi i odaberu elementi bubnja,takodje se moze naslutiti napredak ako postoji. Meni se sve cini da su u PA3 samo dodali gomilu efekata i ekvilajzera i dali korisniku priliku da se s time zabavlja a da o realnom napretku u smislu samog zvuka i nema,samo sminka...prividno. Ja nisam ljubitelj efekata uopste tako da ne gajim simpatije prema ovome. Iskreno i dalje cekam da me neko razuveri kvalitetnim snimkom?

mali off:
Prisecam se poredjenja Fantoma G u odnosu na X kada se pojavio, isti semplovi u dve sprave koliko su razlicito zvucali,kvalitet izrade,dizajn,kvalitet dirke koliko je unapredjen,dodat USB,ogroman i pregledan ekran...e to se zove "nov model"...a kod PA3 mi se sve cini da je samo dizajn promenjen i kraj
Eh , taj JV ...

Slažem se sa Vama svima ,
ali mi fali kava uz ovakav razgovor i ovakvo društvo

Promijenjeno od romario (28.07.2011 u 10:56 sati)
romario je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2011, 10:55   #410
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja cekam snimke,to sto je Marko okacio jedino malo drugacije radi dobos malo ga je obojio drugacije sad je lepsi,ali sam sound ko kaze da je siri i bolji,slozicu se ako me uveri u suprotno,dajte te snimke da cujemo,kacite,eno i mali Aladin ima trojku i kacio je snimke nista nisam cuo sto vec nisam na pa2.
I nemojte me pogresno shvatiti,nisam protiv pa3x,ne kazem ja da ne valja sprava,dizajn mi se strasno svidja,povecan broj usera takodje,ali kazem da odnos cene i to sto daje nije realan u odnosu na prethodni model.Za tih odprilike 1000e vise sam vise ocekivao,evo i dalje ga testiram na poslu igram se sa eq,ovim onim,ali nista specijalno ja jos ne cujem.
svrakan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije