Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.05.2013, 23:27   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Roland VA-5 crko ZIP ubrzo posle zamene :(

Pozdrav ljudi....Bio mi crkao ZIP na svom Rolandu VA-5 i posle +-mesec dana od zamene mi izgleda crkne opet taj ZIP Znaci, zamenio sam onaj prvi, jer kad krene ono da ubrzava da tako kazem i kad treba ono da cakne, on pocne vise puta uzastopno da zvecka i ne ucita ga....Otvorim klavijaturu (pravio sam tutorial ovde koji je izbrisan iz nekih drugih razloga - nebitno) i zamenim ja taj ZIP sve uredno, jer sam dobio par rezervnih ZIP-ova koji rade i ovaj koji je sad trenutno u klavijaturi sam pre toga probao na kompu i ubacio disketu i on je sve perfektno ocita i mnogo se cak i tise cuje od onog prvog koji je bio u klavijaturi....Namestio sam ga bio, probao i sve perfektno radi, medjutim pre 2 dana otprilike pocne oni siptomi slicni kao pre, pa ne ucita odmah, nego izvadim disketu, pa je ubacim i tako ga prevarim nekako i on onda radi, i evo malo pre upalim klavijaturu malo da vezbam i zaboo ZIP totalno....Vadim, ubacujem po nekoliko puta disketu i probavam sve moguce kombinacije i bezuspesno....Ubacim sledeci ZIP koji je ispravan i probam disketu, on je ocita bez problema.... Dal je moguce znaci da mi je posle mesec dana otprilike tako brzo crkao opet ZIP? Fora je sto nemam rezervnu disketu od 100Mb da isprobam da vidim da li je mozda do nje, jer neznam koji je simptom kada rikne disketa, jer ovo je stvarno glupo da menjam ZIP na svakih mesec dana, i pritom imam jos 2 ispravna samo, pa cu verovatno posle ta 2 morati neki drugi da uzimam, ili da smisljam napajanje za ugradnju HDD-a, tj. neki spoljni adapter na 12V da napaja hard, jer to je izgleda najbolje resenje....Ovo ako ovako krene, nece da valja....Imam disketu od 250Mb, a nju ovaj od 100Mb ne ocitava, a ZIP od 250Mb nemam da stavim, tako da cu sad da vidim da nadjem neku rezervnu od 100Mb ako uspem da nadjem, pa da vidim, jer stvarno mi bezveze da opet otvaram i da menjam je*eni ZIP....Moracu ovo sa HDD da vidim da neki adapter sredim sa ujkom koji je elektronicar nesto da smislimo za napajanje tog HD-a, jer sigurno je i bolje, a i nema sta da rikne kod njega u principu....Nabavio bi HD IDE/ATA, posto je taj konektor za ZIP i da probam....Tj. ako je i sada crko ZIP, opet cu je otvarati, ali videcu da do tad uzmem od druga HD IDE/ATA i da ubacim konektor, a ovamo za napajanje cu da ubacim konektor Molex iz napajanja iz kompa i da upalim i vidim da li ce da prepozna Roland hard, jer onda simuliram tako da vec imam napajanje, tj. naprimer externi adapter....Jel ima neko savet oko ovoga, tj. da li mozda i zna da li je mozda disketa sada riknula, a da nije ZIP opet, ili oko HD-a i ubacivanja externog adaptera sa 220V na 12V koliko treba za HD? Pozdrav i hvala unapred
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (28.05.2013 u 23:28 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2013, 23:49   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aman Aco sta sve ispisa. Malo si ljut i agresivan u pisanju, sto naravno razumijem s obzirom na probleme sa tim ZIPom. Kao prvo, tipovao bih na Disk mnogo prije nego na ZIP jer bi bilo bas cudno da ZIP star mjesec dana tako rikne (naravno, ako je bio nov kada si ga kupio). Nije nikakav problem srediti napajanje za Hard Disk preko 4-Pin Molexa jer i taj interni ZIP (ako sam dobro razumio, imas interni ZIP u VA-5) ima isto napajanje. Moj savjet je da u tom slucaju uzmes 2.5" HD jer trosi daleko manje struje nego 3.5" Hard Diskovi a i manje se grije, mada ti tada treba i adapter za IDE i napajanje za 2.5" HD. Sve je to sporednog znacaja a najvaznije pitanje je, do koje velicine adresira VA-5 svoje medije (do sada je to bio kod tebe ZIP od 100MB). VA serija radi i sa 250MB ZIPovima bez problema ali to su sve minijaturne velicine u poredjenju sa aktuelnim Hard Diskovima gdje ces vrlo tesko naci ijedan ispod 160GB, pogotovo IDE, kojih skoro i da nema na trzistu vise. Nije bitno ni to sto ce, ako VA adresira samo 250MB, ostati silni GB neiskoristeni ali... da li ce VA uopste da prepozna takav Hard Disk, to je kljucno pitanje. Ne ostaje ti nista drugo nego da probas a tim prije sto imas ujaka koji je domaci u tim poslovima.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2013, 01:51   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imam ja bolje resenje... Uvalis ti nekome tu klavijaturu i uzmes drugu... Po mogucnosti novu Izvini sto se ja malo salim sa tvojom mukom, radim nocnu pa mi dosadno... A verujem da si ljut i razocaran sad...
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2013, 01:56   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije to nikakva sala, to mu je najbolji moguci savjet.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2013, 02:40   #5
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja sam probavao u VA-76 ugradit disk od 650 Mb, 800Mb, 1Gb, 4Gb, 10Gb ali nijedan nije profunkcionirao na VA-76, sve sumnje svodio sam na OS, pošto sam prepravljao njegovo napajenje od ZIP-a i probao sam sa vanjskim napajanjem od računala...ali sve je završilo bezuspiješno, e sad da li če tebi na VA-5 možda radit...to neznam.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2013, 02:44   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nece onda ni njemu jer to nema veze sa napajanjem, ne trosi jedan Hard Disk ne znam koliko struje, uglavnom i maksimalno do 5W a i to bas oni najstariji, nego to je upravo ono na sta sam ga upozorio, da je moguce da VA ne prepozna Hard Disk jer nece da ga adresira posto mu je to u operativnom sistemu ograniceno, a tu ne pomaze nista.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2013, 20:17   #7
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pre svega se izvinjavam ako sam malo "burno" reagovao da tako kazem sto se tice ovoga, jer stvarno mi je bezveze opet da otvaram sve i zamenim taj us*ani ZIP....Jos jaca fora, dodjem iz skole malo pre, ubacim klavijaturu, ucita je ZIP odma iz prve kao i kad je prvi put stavljen....Znaci da poludi covek....Da opisem malo situaciju....Znaci, on kad pomeri onaj metalni deo od diskete napred i kad ono kao skljocne i ako taj deo prodje, on posle cita sve bez problema, ali fora je sto se desava da mi tu "zabode" da pocne ili da skljoca po vise puta, ili kao nesto krene pa stane i tako sve u krug ponavlja dok ne uspes da ga prevaris da je ucita, i kad je ucita, onda minimum do gasenja i ponovnog paljena sve radi bez problema, a desi se i posle paljenja opet da radi, ali i desi se da pocne da zeza ovako da skljoca....Ovo sto rece kolega @vingula za ugradnju HD-a koju je pokusavao, verovatno onda nece ni kod mene, jer je fora u OS-u....Isto naprimer sad sto Korg Pa80 ima samo svoju 8Mb i 16Mb karticu, ali naprimer ima brdo ostalih tipa bas Rolandovih kartica koje kad ubacis kao da nista nisi ni ubacio, pa eto, moglo bi na neku ruku da se poredi sa time, tj. da prepoznaje samo ZIP i njegovu elektroniku ili sta vec, a da HD ne prepoznaje....Neznam da li ima jos neka solucija za ovaj ZIP, ili da ga zamenim, pa da vidim dokle ce on da traje....Napominjem da sam dobio 5 ZIP-a rezervnih uz klavijaturu kao gratis i od tih 5 koje sam probao, 3 su ispravna, od toga jedan sad u klavijaturi koji je izgleda riknuo, i imam jos 2, tj. 1 koji je 100% ispravan, a i drugi jeste, medjutim ovako je dosta izgreban, pohaban i slicno sto se tice onog lima zastitnog, ali isto radi, tako da nisu ni oni novi....Sad jedino da vidim da zamenim opet, pa da vidim kad ce opet da ode, ili da uzmem sa Kupujem Prodajem mozda neki noviji, bolji, jer verovatno da nema niko nove da prodaje....Moracu i disketu da nabavim od 100Mb da proverim i nju, jer ova sad naprimer na ZIP-u od tih 2 koji mi jos rade, kada ih povezem na kompu samo napajanje i da proverim da li ucitava, ucita disketu bez problema, a ovaj zeza....Dal su ZIP-ovi toliko losi, da li je disketa, je*em li ga....ZIP-ovi su svi iOmega....Evo sad klavijatura radi i ZIP radi....Videcu posle gasenja sta ce biti, ali verovatno da ce opet zezati, tako da cu sutra ili preksutra morati da je otvorim i da zamenim opet taj ZIP, pa da vidim onda sta ce i kako biti, jer ja nisam jos cuo soluciju za IDE/ATA konektor kao storrage, a da nije ZIP....Cak mi danas palo na ideju da probam cisto iz zezanja kada je otvaram da uzmem citac otpozadi koji ima IDE konektor i CD da ubacim da vidim da li ce da ga prepozna.... Da odgovorim na onu soluciju kolege @yamahapassion sto se tice prodaje....Znaci, prodaja u ovom trenutku ne ide ni pod tackom razno, jer ne odlucujem ja o tome, vec i roditelji, a i klavijatura je +- skoro uzeta, a i po njenom uzimanju su bili skepticni, tj. u smislu sta ce ti jos si pocetnik, nego sam nekako uspeo da ih ubedim, a kamoli sad prodaja i slicno....Znaci, to nije opcija ni pod tri tacke....Rado bih ja npr. ovaj Roland i gore Korg sve prodam u kompletu i doplata za tipa Pa80, jer mu je sad cena veoma mnogo pala zbog izlaska Pa600 (vidim Pa80 oko 500-550e sa 16Mb karticom), i sve je to meni jasno, ali to nije ni trenutak, ni opcija i pre svega, ne odlucujem ja o tome....Eto toliko od mene....Ako jos ima neku sugestiju ili predlog, neka se javi Hvala svima unapred....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2013, 17:13   #8
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Pfeil

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
VA serija radi i sa 250MB ZIPovima bez problema
kod mene iOmega od 250 Mb nije radila
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2013, 19:51   #9
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Na Kupujem Prodajem sajtu, jedan lik prodaje 250Mb ZIP za Rolanda i kaze da ga VA7 prepoznaje, a i ja sam nasao na jos par mesta da 250Mb ZIP radi na VA seriji, tako da je kod tebe mozda bio problem....Pozdrav
ps: usput da javim da evo ZIP sada radi bez problema....Vadio, ubacivao disketu, gasio, palio i sve normalno radi kao i kada bih ubacio nov ZIP, pa cu sacekati da vidim kako ce se ponasati, pa ako bude pravio problema opet, zamenicu ga za vikend....
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2013, 22:02   #10
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

eto ako ti bude trebalo ZIP disketa ja ti poklanjam svoje dvije...jedna od 100Mb druga 250Mb, jer VA76 nemam več jaaaaako dugo, a pošto je i mene zezao ZIP drive rješio sam se sinta, a diskovi mi ostali.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio vingula za ovaj koristan post:
AcaG600 (30.05.2013)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije