Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.05.2012, 19:14   #41
gagy
Vredan član društva
 
gagy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2009
Mjesto: Gradiska,BiH
Postovi: 164
Downloads: 220
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 16 puta u 16 Postova
Instrumenti: korg pa3x
gagy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gagy pošalji poruku preko MSN messengera gagy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni licno ne smeta kad neko ovdje napravi pravopisnu gresku,mnogo nas je iz razlicitih krajeva,govornih podrucja,razlicitih obrazovanja...Ono sto nas zajedno sve povezuje na ovom forumu jeste muzika i razni problemi u vezi sa svirkom.Bitno je da se razumije sta je neko htio reci,kakav problem ima...A na kakav nacin se on ovdje izrazio,koliko pravopisnih gresaka ima i sl.to je njegova licna sramota i neznanje,moze doprinijeti samo tome da ostali clanovi stvore ruznu sliku o njemu kroz njegove postove.Mozda grijesim,ne znam...
gagy je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2012, 19:16   #42
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne grijesis.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2012, 19:21   #43
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kako mi Hercegovci imamo najpravilniju dikciju, dacu nam za pravo da smo i u gramatici najbolji, cast onima malo zapadnije od Mostara Evo gospodin Karajlic vam sve kaze



Nadrealisti: "Otvoreno o jeziku"
You need to upgrade your Flash Player
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 09.05.2012, 19:27   #44
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
Sasvim u redu je da se skrene nekome paznja da gresi u pravopisu kako @Vex kaze. Sve to se moze uraditi u jedan PS u samog posta dok pisete odgovor u vezi teme. Medjutim ovde se radi o ismevanje clanove jer nisu pisali literaturno.A to ne skrece nikome paznja da ispravi greske vec ismeva pojedine clanove. Pored slucaj sa clana @Maksuzija, javlja se i slucaj sa linkovanih postovi od strane kolege @casper-a t.j. postovi na Marka Gredica i clan @tyros2. Kao to su primeri nepravilne gramatike?!
.......
Potpuno si krivo shvatio ono što sam napisao. Pročitaj moj jedini post u ovoj temi još jednom i vidjet ćeš da

1. nisam nikoga ismijavao, niti mi je bila namjera
2. nisam ispravljao pravopisne greške drugih, štoviše, opravdavam ih i navodim da se svakome mogu dogoditi
3. citirao sam dva primjera koja pokazuju da nedostatak interpunkcije otežava čitanje, a ponekad može potpuno promijeniti smisao rečenice

Nema potrebe na ovaj način rastezati temu koja po mom mišljenju itekako ima smisla. Jer, prvi preduvijet za zdravu i konstruktivnu komunikaciju jest jasna i precizna rečenica. Ali izgleda da i takav sadržaj netko čita na brzinu i s predrasudama.
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2012, 17:12   #45
brajo456
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2011
Mjesto: Šumadija
Postovi: 109
Downloads: 102
Uploads: 11
Rekao HVALA: 34
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg pa1x & Triton Classic
Interesi: folk, BMW, zene
brajo456 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ima nas kolega iz vise nacija vamo, ima tu dosta razlike u gramatici, glavno da se razumijemo, ima i nas iz dijaspore.... glavno da se nekako sporazumimo a i u pravilima pise = BALKANSKI!
brajo456 je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2012, 18:32   #46
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Netko je napisao da ova tema nema veze s muzikom, ja bih rekao da ima veze...znači po tome SVAŠTARA, LJUBAV I SEX isto treba ukinuti pošto nema veze s muzikom.

No ajmo ovako, pravopis je dosta bitna stvar ako tražite neku pomoć, bilo o klavijaturi ili ritmu...bitno je znati se izraziti što točnije da se shvati o čemu se zapravo radi u postu, kako bi se moglo pomoć na bilo kakav način.

Ali više me smeta stvar što ljudi ne razumiju šta je "FARBA", "BOJA", "SEMPL" i "MULTI-SEMPL" i onda kažu da je to sve isto...e pa nije isto!!!
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Ćlan 4 Vam se zahvalio, vingula, za koristan post:
nikadvisekorg (12.05.2012), sale_band (14.05.2012), sinisa (13.05.2012), Vex (12.05.2012)
Star 12.05.2012, 19:24   #47
snjofkam
Drugar foruma
 
snjofkam's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2012
Mjesto: Dublin
Postovi: 62
Downloads: 85
Uploads: 20
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA50,Roland E50
snjofkam ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ljudi, nitko se ne bi trebao naći uvrijeđen ovom temom.
Sasvim je u redu da se skreće pozornost na stvari koje se mogu dvosmisleno protumačiti. Sve dok se razumijemo nema uopće nikakvih problema.
Također uzmimo u obzir da izražavanje i pismenost nije ista kod svih ljudi, netko se izražava ljepše i lakše, dok drugome "fali riječi" ili se jednostavno ne želi drugačije izraziti.
Isto tako, netko od vas zasigurno piše i "u žurbi" samo da što prije odgovori i sasvim zaboravlja na neki detalj (ili čak niti ne zna sva pravila) vezano uz interpunkciju, gramatički poredak riječi i drugo.
Najvažnije je da svi nađemo zajednički jezik...
@zeljko: EU traži i svoj dio kolača, oveći dio! Ma naučit ćemo i pisati i čitati, samo neka ne diraju meso
@nesaband: ne vidim razloga zašto bi ova tema trebala biti izbrisana. Iako je ovo glazbeni forum valja skrenuti pozornost na poneku pravopisnu sitnicu... Uostalom, ova tema se nalazi na pravome mjestu: Komentari i pitanja!
snjofkam je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2012, 19:55   #48
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Treba skrenuti paznju na greske, ali dobronamerno, a ne ismejavati neciji post stavljanjem u potpis ili sta vec.
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2012, 21:56   #49
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@snjofkam

Treba da se izbrise zato sto ne treba vredjati ljude na taj nacin.Ako se nekome ne dopada kako ko pise ne mora to ni da cita.Ne treba sad neki ovde da izigravaju lektore(kolektore)i da udara packe.
Meni se recimo ne dopada tvoj nik pa te ne diram .Uvek postoji nacin da se neko zbog neceg isprovocira zato mislim da ova tema treba da se brise.
To je moj stav.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
brajo456 (13.05.2012)
Star 13.05.2012, 02:56   #50
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Brajo jel to balkanski vazi za jezik pisanja ili nacin pisanja?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
sale_band (14.05.2012)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije