Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 21.05.2008, 05:05   #61
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Za mene za sad bolje nesto od 2x nema...al uzimam u obzir sve mogucnoste opcije koje ima i materijale...ne sound.
Jednostavno mi je najpristupacen i najvise mi daje ono sto meni treba.
Nadlaje videcemo ketrona.
__________________
No.1 je offline  
Star 21.05.2008, 11:24   #62
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zato i kažem da Ketron još prolazi dječje bolesti. No kad jednom stane čvrsto na noge, pa pored aranžera počinje izdavati i solo workstatione mislim da na forumu nečemo imat više nit o čemu pisat. Bit će kao i danas o kORG-u, samo KETRON, KETROn
Inaće ovih dana sam dobivao u zamjenu 1 za 1 SD1+ za Pa80. I nisam ga htio zamjenit. Zašto ? E pa zato što je u KORG-u 5 godina hebačkog rada, a taman dok skockam SD1+ izaći će već neka nova babaroga. Ajd zamisli da Kurzweil danas-sutra izbaci aranžer na temeljima npr. K2661 . To bi bio posao !
__________________
u penziji !
kreso je offline  
Star 21.05.2008, 13:02   #63
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eh, kad bi Kurzweil izbacio ARR, mislim da bi se sve ostale firme zatvorile ili preorijentisale na neku drugu proizvodnju npr. poljoprivredu
__________________
Procitajte pravilnik!

mykeli je offline  
Star 21.05.2008, 14:53   #64
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, ja ću kupit traktor marke KORG s Rolandovom frezom
__________________
u penziji !
kreso je offline  
Star 21.05.2008, 15:00   #65
Shwawko
Početnik forumacije!
 
Shwawko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.10.2006
Mjesto: Novi Sad
Godina: 37
Postovi: 34
Downloads: 479
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA-80
Interesi: Muzika...
Shwawko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Shwawko pošalji poruku preko ICQ messengera Shwawko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja vishe ne znam koja je mashina najbolja....
Kad sam chuo, davnih dana kako zvuchi mashina Ketron X1, RadeKOKI je svirao neshto privatno a ja bio tamo gost, ostao sam bez texta.... Pre neki dan izdjem i slusham choveka kako pichi Pa1Xpro, bolju rumbu nisam chuo u zzivotu....
Sve je to relativno.... Ko kako ume da sredi, ukusi se razlikuju.... Po meni, nisam radio nikad na Ketronu ali mi malo izgleda konfuzno, ne znam koliko je brz za live nastup....
Ali, mislim da lepshi i topliji bas od Rolanda G serije, nisam chuo..... Sve to ima svoje...
__________________
The End Band
Shwawko je offline  
Star 21.05.2008, 15:10   #66
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Za Live nastup KETRON je bar 10 puta brzi od bilo kojeg postojeceg KORGa.
Al to je fakt a ne moj ukus. Ako pitas KETRONa ZASTO NEMATE SEQUENCER?
Oni ce ti odma odgovoriti ZATO STO JE TO ARRANGER. Nemaju oni KORGovu
politiku gde hoce da stave sve i svasta a nista ispravno ne radi, nego ono sti
jest jest al je solidno ko GROM!
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline  
Star 21.05.2008, 15:19   #67
Darko88
Ovaj baš voli da kuca
 
Darko88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2008
Mjesto: Petrovac
Godina: 35
Postovi: 348
Downloads: 1975
Uploads: 11
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x, Mark Bass Ninja
Interesi: MUzika
Darko88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Darko88 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Aman ljudi pa najbolja je klavijatura koja ima sempler gde ti mozes ubaciti semplovan bubanj i bas i gitare i sta vise treba za aranzer??? Samo treba naci dobre materijale i to je to, ritmova ima 10000000000000 treba naci nesto po ukusu i ubacis semplovan bubanj i bas gitare i cepaj valjda je u tome poenta?
Darko88 je offline  
Star 21.05.2008, 15:23   #68
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka klavijatura kad se sredi zvuči fantastično. Ali odgovorno tvrdim (iako sam nažalost veliki KORG-ovac), što se tiće ritma najmanje je posla s Ketronom. On je najspremniji za live nastup. Čak su mu i interne boje solidne, no da bi zvučale ko KORG treba ih dosta šminkati, mada neke boje su mu najbolje onako kako su u tvornici napravili (klarinet, B truba, Sax, Hammond ...). harmonike, tambure i buzuki valja samplirati. Shanai i Zurna su ok, no meni na KORG-u puno bolje zvuće.
No pustimo sad njegove KJetronove boje. Prednost Ketrona naspram ostalih je Live drum SET-ovi, izlazno pojačalo, preglednost funkcija (bez obzira na gomilu dugmića) idu uvelike u prednost i kvalitetu više za Ketrona u odnosu na KORG, Roland i Yamahu.
I da se osvrnem malo kritički na Rolanda G seriju. Taj sound je što se tiće mjerila kvalitete odavno mrtav. Pregazili su ga svi KORG-ovi Pa aranžeri, novi E Roland i nova S Yamaha, a o Ketronu i Genesys PRO-u da ne pričam. Druga stvar je ta što smo mi navikli uši na taj ritam i što nismo dobrih desetak godina imali ništa bolje, no danas je Roland G serija malo kvalitetnija "prdakalica" u usporedbi sa suvremenim aranžerima. U par sekundu sam u stanju nabrojit 10 kvalitetnijih aranžera od najboljeg Rolanda iz G serije (G-1000) prije pojavljivanja Rolanda G-70. A to su Ketron SD1+, SD5, X1 pa KORG Pa2X, Pa1X, Pa800, Pa80, Yamaha Tyros, Yamaha PSR-3000, GEM Genesys PRO ... Roland tu teško parira i sa svojim najboljim aranžerima (E-80 i G-70).
Znam da je demokracija i da svak ima pravo na mišljenje, no fakti su fakti. I ja sam se svojevremeno kleo da poslije G-1000 neče više ništa bolje i kvalitetnije izač. A eto, prošlo je par godina i vidi što sve već imaš. Tehnika napreduje, ide naprjed. Sve se to vrti u krug, no čini mi se nekako posljednjih godina da krug raste samo kod KORG-a i Ketrona. Ostali su stali. Zašto ? Iskreno da vam kažem ne znam.
I još jedna interesantna opaska. Istina iskudio sam Rolanda do boli, ali najiteresantnije u čitavoj priči može potvrditi i sam Nedim koji trenutno radi na Ketronima. Jel tko primjetio da je Ketronov engine najsličniji po načinu rada i funkcioniranju Rolandovim aranžerima. Kao da su ih u nekim stvarima prekopirali, osobito u editingu ? Ili se varam ... Evo uporedite famozni G-1000 i X1 pa nadalje ...
__________________
u penziji !
kreso je offline  
Star 21.05.2008, 15:34   #69
Darko88
Ovaj baš voli da kuca
 
Darko88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2008
Mjesto: Petrovac
Godina: 35
Postovi: 348
Downloads: 1975
Uploads: 11
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x, Mark Bass Ninja
Interesi: MUzika
Darko88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Darko88 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

poslednjih nekoliko godina ljudi vise pocinju da se bave stelovanje i nekim funkcijama i raznim glupostima i vise koriste klavijaturu kao racunar. Covek koji se bavi sviranjem i potice iz nekog ranijeg perioda kada su postojale neke vrednosti u live nastupu zna sta je nabitnije za sound: dobar bubnjar basista to je vec80 posto sounda onda ostale stvari koje idu ali ovo je stub,temelj dobar razglas i kraj. Sviram pa800 kupio sam ga jer ima sempler i nista drugo jer cita ritmove od pa1x i ranijih modela i boli me kara. Semplovan akustican bubanj i semplovan bas to ubacujem u ritam, koristim 30 u vrh glave odlicno sredjenih ritmova i to mi sluzi za 2-3000 pesama neznam ni ja koliko znam. e toliko o klavijaturama, a to koja je lepa meni licno je nebitno jer mi je to alat a ne za izlozbu
Darko88 je offline  
Star 21.05.2008, 15:35   #70
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

citiram:
"slusham choveka kako pichi Pa1Xpro, bolju rumbu nisam chuo u zzivotu...."

Ja kad sam čuo momka po imenu ADO (ne znam pravo ime) i svira u bandu JING JANG....
Nastupali su u Travniku i kad sam čuo kakve ritmove čovjek ima i kako svira sa Triton Studi-om...Ono nigdje nema nadaleko...Da čujete kako momak lijepo svira a aranžer mu zvuči da zaplačeš-da su to čuli pojedini muzičari što kritikuju Korg-a nebi imali rječi...Svaka čast svima i svemu ali brate mili sve zavisi koliko energije ubaciš u sinth...Džaba je trubiti i tupiti kad bi mi balkanci samo da nam neko da setove,da nam da ovaj ritam pa onaj ritam...A niko nebi ulago energiju pa šta sredio SAM pa da se pohvali kako je unikat...Al nema veze,svako ima soj ukus...AUDYA mi je simpatija ali kad je vidim kod koga i isprobam na vlastitim rukama,i ako mi se svikne nema tih para da me sprječe da je uzmem,pa makar dizo kredit za 5 godina ...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
klavijatura, naj

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije