Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.01.2014, 01:11   #1
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Qsc novi digitalni mixer

Evo jos jedne novine sto se tice digitalnih mixera.Svidja mi se sto dolazi sa touch screen-om.Takodje uz mixer dolazi i torba .Mixer bi trebao biti na trzistu negdje Maj ili Juni.
Vec sam pricao sa qsc,i kazu da su preamps class A .

Uglavnom jako interesantno uradjeno pogotovo za arrangere koji zele digitalni mixer.

Uskoro cemo i saznati kako to sve zvuci.Po specifikacijama jako dobra stvar.Ali,zivi bili pa vidjeli.


http://youtu.be/02BgtqrNb_c

Promijenjeno od mikimiki (31.01.2014 u 01:12 sati)
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2014, 05:13   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako je suditi po cijenama u Americi, gdje je QSC TouchMix-16 negdje oko 1.300 Dollara, sumnjam da se radi o nekom posebnom kvalitetu. QSC i nije Brand koji se nesto specijalno bavi mikserima, a pogotovo ne digitalnim mikserima. Kad' cujemo, znacemo vise.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2014, 15:52   #3
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Upravo tako.Ovo im je prvi mixer.Meni se dopada sto dolazi sa touch screenom,tako da recimo ipad moze biti opcija a ne potreba.Nadao sam se da ce tako uraditi novi x18(Behringer) ali ipak ipad se mora koristiti .
Ako ipak bude recimo u rangu 1602 (Presonus) mislim da bi mogao dobro proci.Pogotovo kako se kod nas svira, one man band.Manja varijanta sa 8 mikrofonskih kanala bi odlicno posluzila.Nadam se samo da nece ubaciti efekte kao Mackie na DL seriji.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2014, 19:59   #4
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

X18 radi i uz iPad i uz koji bilo Android tablet. Tako da ti tu ulaganja nisu neophodno velika. Plus iskustvo behringera sa wifi konekcijom i celim softwerom za kontrolu x32 miksera je daleko napredniji u ovom trenutku nego bilo ko drugi. Kako sam cuo cena za x18 ce biti oko 700-750 eura. Ako uzmete u obzir sve mogucnosti koje vam pruza, ja mislim da nema konkurencije u toj klasi.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 31.01.2014, 21:35   #5
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni se iz cijele klase mixera oko 1000-1500 najvise i dopada x32 rack.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2014, 03:58   #6
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako radi Behringer u odnosu na Presonus digitalne miksere? Kako zvuci, kako zvuce efekti i koliko je pouzdan u radu? I ovaj X18 ce biti veoma interesantan uredjaj za manje sastave i bendove. Ostaje da se cuje jos kako zvuci...
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2014, 04:21   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vjerovatno mislis na Behringerovu X seriju digitalnih mixera. U odnosu na Presonus Studio Live manje mixere, su dosta kompleksniji ali to se nazalost ne odnosi na X18, koji sam vec imao priliku da testiram. Isto vazi i za, takodje novu seriju iX3242USB i iX2442USB koji imaju, kao i X18, integraciju iPada. Presonus je definitivno kvalitativno dosta iznad X18, iX3242USB i iX2442USB mixera. Sto se tice vecih modela Behringerovih X mixera, bar za klasu je Presonus kvalitetniji, pocevsi od mikrofonskih predpojacala, efekata, dinamickih toolova, pa do Filtera odnosno, ekvilajzera i integracije mixera kao audio interfacea, gdje je on cak i nekoliko klasa iznad Behringera, bilo u pogledu stabilnost ili fleksibilnosti i brzine Drivera. Da ne zaboravimo da su veliki modeli X-mixera Behringera cijenom u rangu sa Presonusovim adekvatnim velikim mixerima. Tu je Behringer vjerovatno htio cijenom da "naglasi" kupovinu Midasa ali kvalitetom nazalost, bar kod ovih X-mixera, nije dostigao ni petinu Midasovog rejtinga. Ne dozvoli da te nesto posebno fascinira iPad kontrola, to je isto tako, pa i nesto bolje, moguce i kod Presonus StudioLive mixera, gdje Presonus ima dosta duze iskustvo. Postoji odlican Presonusov App za ovu namjenu koji je star koliko i Studio Live mixeri na trzistu.

Promijenjeno od tranzit (02.02.2014 u 04:30 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2014, 12:54   #8
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na odgovoru, i mislio sam da je takvo stanje!
Sto se tice IPad kontrole, ona me uopste ne fascinira jer sam od onih koji vole da imaju dugmice, potove, klizace itd. pod prstima. Znam da ima i onih kojima bi se svidelo da imaju IPad ili neki tablet ispred klavijature i njime upravljaju mikserom a X18 nudi 16 Combo ulaza i 6 Aux izlaza sto moze dosta dobro da se iskoristi na svirkama, i sve to za cenu 700-750e (ako je Marjan u pravu).
Ja radim na Presonus 16.0.2 i ne planiram da ga menjam ali su mi interesantne ove "novotarije" jer vidim da se pojavljuju sprave koje za relativno malo para nude dosta toga, samo jos da zvuce kako treba da ne bude ono - brdo mogucnosti a zvuka nigde! Nadam se da se stvari nece odvijati u tom smeru uostalom, i Presonus je pojavom StudioLive serije napravio malu revoluciju u pogledu dostupnosti kvalitetnih digitalnih miksera.
Nadam se da ce i ostali proizvodjaci krenuti tim putem!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2014, 13:41   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Morace da krenu istim putem jer inace ce nestati sa trzista prije nego su dosli na njega. Tehnologija se vrlo brzo razvija i ko zaostane i za tren, izbacen je iz trke. Tim rije jer svaki audio inzenjer, koji je "up to date", je u stanju da napravi ultra kvalitetan mikser na software bazi, koji ce tim svojim kvalitetom biti daleko, daleko iznad bilo kojeg hardware digitalnog miksera u domenu cijena od desetak hiljada eura.

Trend je i da ce sve manje biti tih "dugmica" koji te preferiras jer Touch Screen kontroleri su neizbjezna i neminovna buducnost, pa ako cemo biti iskreni i sadasnjost. Daleko su fleksibilniji, nisu podlozni kvarovima kao hardware, kod nekih i sam korisnik moze da konfigurira kontrole onako kako njemu odgovara, sto podrazumijeva i velicinu i oblik samih kontrola itd... itd... iPad i Tablet kontroleri nisu konkurencija hardware kontrolama jer su malih dimenzija ali profesionalni Touch Screen kontroleri, koji baziraju na 22, 24, 32 ili vise zolla ekranima, su nezamjenjivi u onome sto su u stanju da urade. Uostalom, ta mala "revolucija" u domenu digitalnih miksera, je vrlo blizu i imacemo prilike da vidimo da ce se odvijati bas ovako kako sam gore napisao, a prvi koraci su vec napravljeni.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2014, 16:26   #10
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisam ni mislio da ce x18 biti zvucno nesto mnogo revolucionaran. Medjutim za tipicne male barske (kafanske) svirke je super. Mali je, ima solidne efekte i moze se kontrolisati sa daljine. Realno ja nevidim da ce bilo koji mikser u tom cenovnom rangu imati nesto drasticno bolji zvuk kad se sabere ceo sistem na gomili. Ovde mislim na kvalitet mikrofona, pojacala, zvucnika. Ipak je to na kraju krajeva sve u nizem rangu kvaliteta shodno nivou poslova.
Ja na ovo gledam sa aspekta tonca u barskim uslovima gde mogu da sedim za svojim stolom sa prijateljima, pijem pice i kontrolisem bend bez dezuranja pored miksete.
Kontrola benda iz aspekta muzicara koji obicno bude iza zvucnika je daleko od idealnog jer taj isti ne cuje kako to zvuci "napred".
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije