Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.02.2014, 16:49   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

X18 jeste mali i sasvim je praktican radi tog iPad kontrolera ali nema solidne efekte i nema solidne filtere. Da li ce kvalitet koji on nudi biti dovoljan sa male svirke to tek treba da se cuje. Kako rekoh, imao sam priliku da ga testiram ali ne u takvim uslovima, ama nisam stekao utisak da ce on nesto posebno dobro da prodje na trzistu. Uostalom istu sudbinu dijeli i X32 iako je daleko kompleksniji i kvalitetniji od X18. Ono sto sam o njemu napisao u prvom postu, u poredjenju sa Presonusovim mikserima, stoji vrlo cvrsto, ko ne vjeruje neka proba, uvjerice se.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2014, 17:22   #12
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Iskreno sumnjam da ce X32 imati losu sudbinu. Do sad ih je prodato oko 40 000 komada. Za godinu dana. Takvu prodaju ne belezi niko u istoriji audio industrije. Zvucno su bolji od nekih dosta skupljih miksera i konstatno se rade neki updejti.
Sumnjam da ce Presonus (ili bilo ko drugi) imati snage da se suprotstavi najezdi Behringera.
Kad krene da slabi prodaja oni ce prepoloviti cenu (uz to i dalje zaraditi) i niko to nece jednostavno moci da izdrzi.
Kolko god mnogi imali veoma lose misljenje o B proizvodima, niko nemoze da stavi pod znak pitanja ingenioznost Uli Behringera u poslovanju.
On je resio da sve ostale natera na kolena i u tome ga nece nazalost niko zaustaviti.
Surova realnost.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2014, 17:43   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aman Marijane pa zar ti zaista vjerujes u ta bulaznjenja za cifrom od 40.000 prodatih primjeraka. Necemo dalje, sa diskusijom jer nece biti produktivna, a vidim da si posebno raspolozen za diskusiju bez argumenata ili bolje receno sa pogresnim argumentima. Samo jedno, radi tvog spustanja na zemlju sa tih 40.000 primjeraka za manje od godinu dana. Najprodaniji instrument svih vremena u istoriji elektronskih muzickih instrumenata je prvi Workstation na svijetu Korg M1 sa nesto preko 100.000 primjeraka u nekih pet godina prodaje. Ko li tebi isprica bajku o 40.000 komada za nesto vise od pola godine pa jos i produkt koji nosi ime Behringer. Jos me vise cudi kako ti odmah povjerova u tu bajku. Koji ce izvor da potvrdi tu cifru. Hoce li Behringer ? Stavi prst na celo i zamisli se malo dublje nad tom cifrom koju si napisao. Da to nije 4.000, ama bi i to bilo na samoj granici moguceg i vjerovatnog. Poznato mi je da mi na Balkanu posebno volimo te velike cifre, ama sto je mnogo, mnogo je.
Hajde da budemo dobri pa da vise ne diskutujemo na ovaj nacin jer ovo je i vise nego smijesno. Laz koja se ponovi dovoljno cesto, polako ali sigurno postaje istina. Ostavi se corava posla, ja sam vec Out.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2014, 19:49   #14
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znaci jos uvijek je best buy Presonus 1602 ili cak 1642.
Mada ovaj QSC mi izgleda dosta interesantno.Sad opet je sve kako zvuci u poredjenju na ostale u tom cjenovnom rangu.Ali ipak raduje me da se bar nesto radi po pitanju digitalnih mixera malih dimenzija koji nama najvise pasu.
Ovo su mi napisali iz qsc kada sam pitao o preamovima i efektima .

Posted by QSC on Jan 29th, 2014
The microphone preamps are high-end, class A, high headroom and ultra low noise. Designed in conjunction with Peter Watts.

Regarding internal effects: All internal processing is 32-bit floating point allowing unlimited headroom for DSP. Effects such as EQ, compressor, reverbs, etc were designed in-house and sound phenomenal - professional quality. - See more at: http://qsc.com/community/blog/qsc-wi....6yQrShqv.dpuf
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2014, 20:07   #15
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tranzit, da nisam svojim ocima video 250 komada samo kod distributera mojih kupija u Indiji verovatno ne bi ni ja verovao u te "bajke". Kako sam svojim ocima video da se za samo 4 dana trajanja Palm Expo sajma u Mumbaiju od 29og maja do 2 gog Juna prosle godine prodalo vise od pola tih 250 komada, prilicno sam ubedjen da je ta brojka prilicno realisticna.
A moj diler je jedan od dva behringer distributera za Indiju.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2014, 22:56   #16
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Marjane, moje pitanje je bilo vezano za kvalitet Behringera u odnosu na Presonus. Ne sumnjam da ce biti ljudi kojima ce Behringer odgovarati i raditi ce na njega bez ikakvih problema. Problem sa svirkama po klubovima i kaficima je taj sto muzicari ne mogu da zarade platu ni za sebe same a kamoli za tonca! Ne znam ni jedan bend koji vodi posebno tonca na tezge, mada ima verovatno i takvih (na tvoju srecu .
Tranzit, vidim i sam da su trendovi takvi da sve prelazi na Touch Screen mada mi se to ne svidja bas uvek. Vidimo da proizvodjaci i klavijature sve vise vezuju za IPad nudeci uz instrument aplikacije za njega. Tako se i svi ostali proizvodi sve vise vezuju za tu tehnologiju.
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2014, 23:24   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Marjane, nema potrebe nastavljati sa ubjedjivanjem u cifre koje su van svake pameti. Vec sam napisao da sam po tom pitanju "Out".

@Akordeonista
Tako je kako je, trend koji je zapoceo na Keyboardima, nastavlja se i prosiruje i na ostalu opremu, a ljudi ce se vec navici na to, treba samo vremena. Jasno mi je da ce isprva biti poteskoca jer se prvo mora promijeniti nacin razmisljanja, pa tek onda ocekivati da se te novotarije prihvate, medjutim kada muzicari shvate da su sa tim novim sistemima daleko fleksibilniji i kvalitetniji na bini, siguran sam da ce vrlo brzo prihvatiti opsluzivanje putem Touch Screena. Spadam u pionire u ovom domenu, tako reci od prvog momenta, tako da su mi vrlo dobro poznate sve prednosti. Vjeruj mi da nedostataka nema. Kao prvo, kod software baziranih digitalnih miksera, si uvijek u mogucnosti potpuno promijeniti kompletne efekte, dinamicke toolove i ekvilajzere, sto je ogromna prednost, a kao drugo, uz mala dodatna ulaganja mozes, po potrebi, prosiriti mixer na onoliko kanala koliko ti je potrebno, a da nisi prinudjen da ga mijenjas, prodajes, dodajes... Ovdje mislim na klasicne software bazirane mixere najviseg kvaliteta koji se kontrolisu ptem velikih Touch Screenova i specijalnog softwarea. Tu naravno, ne spadaju ni Behringer X-mixer, a ni Presonusove konzole. Vjerovatno se sjecas da sam o novoj generaciji mixera, pisao jos prije vise od dvije godine, predstavljajuci svoje Touch Screen Mix Console. Tek sada se pojedini proizvodjaci bojazljivo usudjuju na prve korake. Toga ce naravno, biti sve vise i vise, sve dok potpuno ne nestanu konvencionalni mixeri, sto cemo sigurno dozivjeti i ti i ja. Ukoliko si sada prinudjen da biras digitalni mixer, u svakom slucaju ti preporucujem Presonusove digitalne mixere, daleko prije Behringera i slicnih proizvodjaca. Za to postoje i razlozi koje sam vec nabrojao, a svakako bi bilo najpametnije da poslusas, ako ikako imas priliku, sve te konzole i sam za sebe doneses sud i odluku, sta je kvalitetnije.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2014, 01:29   #18
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo jos jedan video.

http://youtu.be/Su29cJhl7pU
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2014, 02:22   #19
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ocemo mi videti nekad te tvoje miksere? Nadam se da se nece sve zavrsiti kao prica sa onog drugog Yu-Midi foruma.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio MarjanMilosevic za ovaj koristan post:
milan84 (03.02.2014)
Star 03.02.2014, 02:52   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postajes lican, uvrijedljiv, bezobrazan i neuljudan Marjane, kada si pritjeran uza zid. To je kod tebe vec simptomaticno i uopste ne cudi. Nema potrebe, za tim jer ti zaista nikakvo zlo ne cinim. Sto se mixera tice oni odavno rade svoj posao tamo gdje treba da rade. Kada i ako bude vrijeme i potreba, bice ponudjeni i tebi. Sumnjam medjutim, da ces biti potencijalni kupac jer mixeri spadaju u jednu sasvim drugu kategoriju, koja nikako nije isplativa za tebe.

Promijenjeno od tranzit (03.02.2014 u 02:56 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije