Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.10.2005, 10:14   #1
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 424
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Korg pa 80 to Roland g-1000

Pozdrav kolege sinoc mi je rekao covjek da se mogu prebacivati preko midi kabla sa Korga pa-80 na rolanda g-1000 ritmovi i kaze da mu je kolega prebacio par ritmova .
A sad pitam vas dali je to moguce. :
elvir je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2005, 14:58   #2
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pozdrav Elvire i evo ja ću da ti kažem koje sam ja muke imao oko tih stvari.
Kada sam uzeo PA80, imao sam G-800 i došla je hitna stvar - da se što brže ritmovi prebace....
Tada kompjuter, u tim momentima - nisam imao, da bih nečto radio sa programima za konverzije.
Midi kablove sam imao, ali jednostavno, šta i da prenesem - nije bilo to ono pravo...
I dodjem do ideje, pošto mi je bila hitna stvar: Udjem u MICRO modove obe klavijature, izračunam im "kojeficijenat konverzije" - da ga tako nazovem i step by step, svaki ton bukvalno i po 23 u 24 sata, ja to prebacim do detalja.
Boje ne, to sam posle stavio po svom ukusu.
E sada verujem da ima iskusnijih ljudi na forumu koji rade sa raznim softverima, pa sigurno postoji neko mnogo brže i jednostavnije rešenje.
Bitno je da sam ja završio posao olovkom, papirom, matematikom i nekoliko neprospavanih noći
Pozdrav
  Reply With Quote
Star 01.10.2005, 22:49   #3
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 424
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Standard hvala

Hvala ti legendo znaci da je moguce
elvir je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2005, 02:04   #4
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

ELVIRE, prijatelju , hvala tebi za ovo "legendo", svakome je drago da čuje lepu reč , ali nisam ja to burazeru, mnogo sam daleko od tog pojma.
Ja samo volim iskrena prijateljstva i drugarstva, a puno sam loših stvari video u životu, tako da dobro znam šta su problemi i nevolje i veruj mi, posebno mi je drago kada mogu bilo kom čoveku nekako pomoći, to mi je i u životu, to mi je i ovde sa novim prijateljima i kolegama. I tako će i ostati....
Sad, za ovo što imaš problem, da ti kažem još neku reč.
Već sam spomenuo, da sam se tada našao u "knap" situaciji i da mi je jedino to rešenje palo na pamet.
Ali dokazalo se je kao odlično, jer i dan danas koristim puno stvari koje sam uradio baš na taj, priznajem, pomalo čudan način
Samo što mi je takvo nešto oduzelo mnogo vremena i kako sam rekao - neprospavanih noći, a otišlo je i nekoliko kutija analgina i multivitamina, koliko se sećam
Sada se to sigurno može uraditi "bezbolno", pomoću kompjutera i raznih softvera, a biće i meni drago da čujem od iskusnijih kolega - kako bi se to sada najbolje uradilo.
Verovatno bi i StyleWorks završio posao....
A za midi kablove, što kažeš, trebaće tu najverovatnije puno detaljnih podešavanja u obe klavijature, da bi "komunikacija" izmedju svih kanala i svega ostaloga išla bez problema.
Uostalom, neki kolega, koji je već ovo radio, sigurno će nam detaljnije obrazložiti.
Pozdrav ELVIRE i sve najbolje
  Reply With Quote
Star 02.10.2005, 11:26   #5
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 424
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Standard psfiughuidhfu

I meni bi bilo drago da nam se javi covjek koji ce nam to malo objasniti ,ja sam nesto pokusavao preko style worksa ali ritmovi rade rade i od jednom zablokira citavu klaviaturu i moram je ponovo ugasiti i upaliti ritmovi su bili od korga pa 80,stvarno mi nekad dodje da razbijem sve instrumente jer kad odem negdje gdje neko od kolega svira korgom ritmovi ubijaju baju,i onda sutrodan sjedem za rolanda a ono nista ritmovi zvuce ko od one djecije prema korgovim. U biti roland nije los ali vise niko za njih ne pravi novih setova (stylova)a i boje nisu bas nesto skoro sam sebi sa ovog sajta skinuo neke terce one (ARMAN2),i ima prekrasne harmonike ali uvjek mora biti problem one su u arapskoj skali a to meni ne treba, Sta tu covjek vise da radi. ja da znam praviti ritmove e sta bi sve napravio,ali nebi bio skrt kao neki ja bi sve podjelio sa drugima kkao sto neki nece da ima drugi sto oni imaju ,ja sto sam imo sve sam uploadovao na ovaj sajt .Veliki pozdrav jarane ELVIR
elvir je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2005, 13:37   #6
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pozdrav ELVIRE i da ti kažem najiskreno - potpuno te razumem o svemu što si napisao.
U celoj toj Rolandovoj G seriji, od nekih kolega sam čuo da su bili slični, pa i isti problemi.
I ja što sam imao G-800, isto je blokirao u sred svirke i onda naravno - mora da se gasi/pali, a ljudi se "zbune" - bruka nevidjena....
Plus, polomila su mu se polako skoro sva dugmad, i lepio sam, i kupovao nove, ali neka, malo "čudna" plastika, a ja ih uopčte nisam udarao jako!
Plus, veoma mi je smetala ona njegova mala memorija, koja se i obriše kada ga isključiš, pa sam morao da radim stylove opet sa "trikovima" - na basic-1 - jedan ritam, na basic-2 - drugi, pa isto na advanced...ali prelaza nije moglo biti...
Sad me razumeš sigurno.
Inače, ja sam razumeo da ti imaš G-1000, a za njega sam čuo da su mu ti problemi kao rešeni najnovijim OS-mom.
Jesi li probao da mu staviš najnoviji OS, mislim taj koji je zadnji izašao, pa da onda probaš da li će opet da pravi probleme?
A i te ritmove što mu stavljaš, da li si siguran da su sasvim "ispravni"?
Za pravljenje ritmova što kažeš, nije to tako teško, ali mora da imaš neko mušičko obrazovanje da bi sve to izašlo kako treba, pošto i to ako se radi mehanički ili samo grafički, može na kraju da zvuči kao da sviraju roboti a ne ljudi.
Pozdrav ELVIRE, pa ako nešto treba što može da se pomogne, samo ti reci.
  Reply With Quote
Star 02.10.2005, 18:58   #7
elvir
Ovaj baš voli da kuca
 
elvir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.06.2005
Mjesto: Bihać BiH
Postovi: 309
Downloads: 424
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
elvir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvir pošalji poruku preko MSN messengera
Standard ma nema problema

Isto tako i ti se javi ako negdje zapne tu smo da pomazemo jedni drugima,i nisam ucitavao os-a ali cu morati pozdrav
elvir je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2005, 20:49   #8
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Najlepše hvala i pozdrav i tebi
Ako nešto zatreba, dobro kažeš - tu smo da se pomažemo :wink:
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
g1000, korg, roland

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije