Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju vec pomenute, ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 15.03.2006, 21:51   #1
ketronsd1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2005
Postovi: 46
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ketronsd1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard CZ 5000

Jednom nekada davno sam svirao na CZ101 i jako mi se svidjeo.
Bio bih zahvalan kad bi neko ko je imao priliku raditi sa ovim veoma rjetkim synth-om da kaze malo vise.
Nadam se komentarima Laky-ja i Krese , a naravno i ostalih.

SMRT FASIZMU!!!
ketronsd1 je offline  
Star 16.03.2006, 10:19   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hi Ketron !

Prijatelju, da ti kažem iskreno nikad nisam svirao na Casio CZ iako je prije 20-tak godina dosta mojih prijatelja imalo to čudo. Oduvjek sam bio skeptičan nekako prema Casiu, jer za mene u to doba Casio je bio proizvođač satova i digitrona
A sad, što reči o Casiu. Kao klinac sam imao jedan s ritam mašinom. Znam da je imo 32 saunda (jadna u vražju mater) i 16 ritmova (bez varijacije). Mislim (nisam 100 % siguran) da je to bio model Casio MT-110 ili 101. U ono vrijeme, znaći početkom 80'-tih je koštao dosta puno (cca. 1.000 DM) i bio je čudo tehnike. Nije bilo aranžera u tom broju kao danas i stvarno do pojave Rolandove E serije i KORG-a i3 sve je to bilo jako slično i na isti kalup. Yamaha je tada imala brdo nekakvih "ljevih" igračkica tipa PSS Portatone. Tada su doslovno carevali solo synthevi, dobri workstationi za kojima mi i danas s nostalgijom suza poteće (DX7, M1, D-50). Tada si da bi javno svirao morao imat čvrstu četvorku u bendu. Bubanj, bas, gitaru i klavijaturu. I to je sva ljepota muzike. A ne danas, ko cigo s majmunom i verglecom na nekom trgu. Kupiš vrhunski aranžer, malo bolji vokoder i ajmo kao vuk samotnjak u neku kavanu, pa pići do zore. I tako iz tjedna u tjedan dosadan i Bogu i vragu.

Da se barem ta sranja od aranžera više nikad ne proizvode, bilo bi dobrih muzičara i bendova, a i stari plasnjaci bi ponovno oživjeli.

E prijatelji, gadno je kad te drmnu sječanja
kreso je offline  
Star 16.03.2006, 14:55   #3
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Eeee...
Ja sam, kad sam pochinjao radio sa bendom...
Bilo je to lepo vreme...
Tad se sviralo, a sad se, maltene, DJ-ishe...
Ali tad je bilo i manje posla.
Nece niko da placa ceo bend, ako moze jednog klavijaturistu koji peva + pevachica.
To im svima, kao, dosta...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 16.03.2006, 15:29   #4
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znam stari ...
Al zahebi ti takav stil sviranja.
Prije kad je bend došo na neki plesnjak, starino svirač je bio mali Bog. Em komada oko tebe, em love ko kelja, em te svaki časti pićem.

A danas ?!? 8O

Dođe neki slinavac, izvadi 100 Eur-a, pljune u njih i zaljepi ti na čelo. Sviraj !
Mamicu mu milu, em sam 10 puta školovaniji od njega, em ga pojedem za doručak ko pseto, al ne smijem dirat jer je tatin sin. A tata šef podzemlja ... I ako ga pipneš, samo te mrak pojede.

Moj Vladane, sve mi više dođe da lagano odem u mirovinu i sviram samo za svoju dušu i par starih dobrih jarana.
kreso je offline  
Star 16.03.2006, 15:48   #5
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega što se tiće Casia to je jedna od najgorih klavijatura bar ja tako mislim nikada mi se nije sviđao posebno po izgledu a i zvukovi su nikaki to je za mene šund marka klavijature.
8) 8) 8)
Ja se potpuno slažem s vama.
Što se tiće te svirke.Evo ja sviram sam a svirao sam u bendu a sada i skupljam svoju ekipu,ali teško da će netko tražiti cijeli bend svi oće da sviraš sam i da manje plate.A što je hebeno svirat sam cijelo veće to nije za vjerovat.Mislim mlad sam ali sam prošao dosad puno puno svirki i to sam.
A što kaže kolega Krešo trebalo bi oživjeti one plesnjake dobro ja sam bio beba :cry: hehe! ustvari nije me ni bilo,tako mi je stari prićao da je prije bilo to je zakon a ne ovo po kafićima već svima ide na živce.Ali kada sai sam dobro zaradiš ali se naradiš.
klavijaturista je offline  
Star 16.03.2006, 15:57   #6
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@kreso

Ti bar imash staza za tu penziju...
Ja sam davno to sve batalio, a siguran sam da nemam ni upola staza kao ti...

Batalio sam bash zbog stvari koje si naveo!
Oni misle da nas poseduju, ako nam nalepe tih 100 eura.
Kad god pokushaju da mi zalepe pare uzmem ih i zalepim njima.
Tek na to polude...
Malo je falilo da jednom ostanem bez klavijature zbog toga...

Jednom su hteli da me izbace iz lokala zato shto nisam hteo da uzmem bakshish.
Uzmem...
Nisam dao da me ponizava zato shto ima para.
Budala nashla da mi uvlachi pare u floppy, i ja to treba da mirno gledam, i kao budem srecan shto sam dobio 50 eura?!?!
Pa da moram da platim popravku toga shto bi mi napravio, ona bi koshtala toliko!
A i da ne koshta, necu da dozvolim da se neki debil tako ponasha, i da ja to gledam svojim ochima i uz to cutim!

Posle poslednje frke sa onim chuvenim: "NE ZNASH MOJU PESMU", sam sve batalio...
Imam i drugih stvari kojima mogu da se bavim, i zaradim i vishe novca.
Da budemo iskreni, volim ja ovo, ali to jednostavno vishe nije to...

Odosmo mi u offtopic...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 16.03.2006, 20:56   #7
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hehe! ! Imao sam ja i takvih slučajeva pa sreća moj stari je bio samnom jer on pjeva a ja pičim po klavijaturama.Jebote oće lole da im sviram od EDE Prikaze hehe a ja kaže pa koji vam k... tko će to svirat a lola pijan hoće i hoće sreća pa gazda sve sredio kaže de pusti maloga ovo ono a lola mater i sve po redu kakav si ti svirać ej... šta da kažem šuti stariji je a stari je samo čekao da ga napuca šakom hehe a nesmiješ takve stvari raditi jer si zabavljać šuti sviraj i uzmi pare a zato moraš imati velikiiiii repertoar hehe!!
klavijaturista je offline  
Star 16.03.2006, 22:03   #8
ketronsd1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2005
Postovi: 46
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ketronsd1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Big greska

Gospodine Klavijaturista,gresite kod casiove CZ serije.To je ipak nesto posebno i nemoze se porediti sa ovim CTK IGRACKAMA koje se prodaju u zadnje vrijeme.
CZ101 sam davno svirao i interesuje me da ¨li je velika razlika u odnosu na 5000.A da 101 zvuci lose ;Ne vjerujem da ce neko ko je radio na njemu stojati iza te tvrdnje.
KRESO!
Potpuno ste u pravu! Ali kad ja toliko volim tu svirku da stvarno nemogu sve to tek tako lako napustiti,jer ima toliko toga pozitivnog u svemu tome da me jos drzi.
Evo sta mi se desilo proslog mjeseca u MALMÖ-u.
Sviram u nekom SUMNJIVOM lokalu pred 20-tak SUMNJIVIH ljudi i sve ide po planu.Uleti koja stoja (kruna) baksisa,kontam joj miline svirati.Niko ne dolazi da ti dosadjuje oko narudzbi jer je to konobar obavljao za goste.Napravimo pauzu i onako malo pricamo sa gazdom.Ja mu kazem da bi do penzije mogo ovako svirati.Nema one balavurdije da dosadjuje,sto dodje i kaze znas onu pa onu pa onu i kad mu kazes imas li ti para sinko on ti kaze ;Pa ja sam samo pito da li znas.Ono bas seljacko standardno koje me cesto navvodi na penziju.
Ali nema veze sve to.Da ja nastavim pricu.
Ko sto sam naveo idealna svirka ali cjelo vece mi je privlacio paznju jedan ciko sto je sjedio u cosku i cjelo vece samo sutio.Na kraju je on ostao i jedin gost.
Mi sjeli da sredimo racune sa gazdom kad ciko ustaje i prilazi nasem stolu i kaze;Momci dirnuli ste me cetiri puta u dusu; i baci 400€ na sto i ode.

E to je to Kreso sto mi neda u penziju jer znam da ima ljudi koji bas slusaju i koji sebe vide u onim pjesmama sto ih sviramo!
Samo da navedem da su sve cetiri pjesme bile od jednog pjevaca.
Pogodite koji!?

SMRT FASIZMU!!!
ketronsd1 je offline  
Star 17.03.2006, 10:30   #9
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ha, vjerojatno je legenda Predrag Živković Tozovac ili Miroslav Ilić.
Osim njih u dušu može dirnut samo prava izvorna bosanska sevdalinka ili još od starih majstora Zvonko Bogdan, Safet Isović ili Himzo Polovina.
kreso je offline  
Star 17.03.2006, 10:32   #10
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hebo te pas.
Zaboravio sam na Tomu Zdravkovića. Njegova "Majci za rođendan" je meni svetinja
kreso je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
5000


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije